• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Türkiye ve Japonya’dan doğal gaz anlaşması!

2024-06-11 11:18:32
Türkiye ve Japonya’dan doğal gaz anlaşması!

Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) teknik merkezi olan GAZBİR-GAZMER ile Japonya'nın en büyük doğal gaz dağıtım şirketlerinden biri olan OSAKA Gas Network ile Japonya'nın Osaka şehrinde afet önleme ve deprem konusundaki bilgi ve teknolojilerin paylaşılması konusunda İyi Niyet Antlaşması imzalandı.

#1
Foto - Türkiye ve Japonya’dan doğal gaz anlaşması!

Türkiye tarafından Aksa, Enerya ve Arsan doğal gaz dağıtım şirketleri adına GAZBİR-GAZMER ve Japonya tarafından OSAKA GAS Network arasında imzalanan İyi Niyet Antlaşması ile afet önleme yeteneklerinin geliştirilmesi için deprem konusundaki bilgi ve teknolojilerin paylaşılması konusunda 3 yıl süreli bir anlaşma sağlandı. İmzalanan antlaşmanın sonucunda, Türkiye'deki doğal gaz dağıtım şirketleri ve çalışanları meydana gelebilecek olası afet durumlarında doğal gaz dağıtım sistemlerinde gerçekleştirilebilecek teknolojiler konusunda faydalanacak.

#2
Foto - Türkiye ve Japonya’dan doğal gaz anlaşması!

DOĞAL GAZ SİSTEMİNDE BİLGİLENDİRMELER YAPILACAK İmzalanan İyi Niyet Antlaşması, Türkiye ve Japonya arasında gerçekleştirilecek toplantıları, saha ziyaretlerini ve çalıştayları kapsıyor. İki taraf arasında gerçekleştirilecek toplantılar ile Türkiye ve Japonya arasındaki genel doğal gaz dağıtım sistemlerinin tanıtımları, gaz dağıtım şirketlerinin çalışmaları, afet ve acil durum yönetim sistemlerinin tanıtılması amaçlanıyor. Taraflar arası gerçekleşecek toplantılar sonucunda Türkiye ve Japonya genel doğal gaz sisteminde etüt, proje, malzeme, altyapı ve iç tesisat konuları hakkında bilgilendirmeler yapılacak.

#3
Foto - Türkiye ve Japonya’dan doğal gaz anlaşması!

Aynı zamanda gaz dağıtım şirketlerinin afet ve acil durumlardaki görev ve sorumlulukları, gaz dağıtım şirketlerinin prosedürleri ve standartları, mevzuatsal durumlar, gaz dağıtım şirketlerinin afet ve acil durum yönetim sistemi planı aşamaları (risk ve zarar azaltma aşaması, hazırlık aşaması, müdahale aşaması ve iyileştirme aşaması) hakkında detaylı bilgilendirmeler yapılacak.

#4
Foto - Türkiye ve Japonya’dan doğal gaz anlaşması!

SAHA ZİYARETLERİ PLANLANDI Antlaşma ile tarafların, belirlenen ortak tarihlerde teknik uzmanların katılımı ile saha ziyaretleri gerçekleştirilmesi planlandı. Gerçekleştirilecek saha ziyaretleri ile gaz dağıtım şirketi ziyareti ve tesis işletmeleri hakkında bilgilendirmeler, afet ile mücadele çalışmaları hakkında bilgilendirme, afet bölgelerinde karşılaşılan problemler ve önlemler hakkında bilgilendirme, konut/ticari gaz tüketim bölgelerinin incelenmesi ve afet bölgeleri ziyaretlerinin yapılması planlandı.

#5
Foto - Türkiye ve Japonya’dan doğal gaz anlaşması!

Gerçekleştirilecek toplantılar ve saha ziyaretleri sonucunda gerçekleştirilen çalıştaylar ile final raporu hazırlanması ve karşılıklı olarak yapılacak teknik çalışmaların belirli standartlara bağlanması hedefleniyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ramazan aytekin

Nasretdin hoca nin bana catidan dusen tercubeli adam getirin beni anca o anlar . dedigi gibi kobe depremi sonrasi deprem sigortasi olmayan lar evleri ni yakip yeniletdi ler bu kurnazligi bizim gaz firmasi bilse otomasyon tum il ve ilcelerin gazi kesilebilir de mutfak yanarken evi yakabilir. Allah bilir
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23