• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Terörist İsrail askerleri Filistinlilere ait iki evi daha yıktı

2021-10-18 17:42:12
Terörist İsrail askerleri Filistinlilere ait iki evi daha yıktı

Terörist İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria’nın El-Halil kentinde biri yapım aşamasında olmak üzere Filistinlilere ait iki evi 'ruhsatsız olduğu gerekçesiyle' yıktı.

#1
Foto - Filistinli İyad Amr, AA muhabirine yaptığı açıklamada, El-Halil’e bağlı Fereş El-Hava Mahallesi'ndeki üç katlı evinin ruhsatsız olduğu gerekçesiyle terörist İsrail güçlerince yıkıldığını söyledi.

Filistinli İyad Amr, AA muhabirine yaptığı açıklamada, El-Halil’e bağlı Fereş El-Hava Mahallesi'ndeki üç katlı evinin ruhsatsız olduğu gerekçesiyle terörist İsrail güçlerince yıkıldığını söyledi.

#2
Foto - İşgalci İsrail makamlarının evinin yıkılacağına ilişkin ay başında ihtarname gönderdiğini aktaran Amr, bunun üzerine insan hakları kuruluşlarına başvurduğunu ifade etti.

İşgalci İsrail makamlarının evinin yıkılacağına ilişkin ay başında ihtarname gönderdiğini aktaran Amr, bunun üzerine insan hakları kuruluşlarına başvurduğunu ifade etti.

#3
Foto - Amr, işgalci İsrail mahkemelerinden yıkım kararının durdurulmasına ilişkin karar almasına rağmen evinin terörist İsrail askerlerince yıkıldığını ve bunun 185 bin dolara mal olduğunu vurguladı.

Amr, işgalci İsrail mahkemelerinden yıkım kararının durdurulmasına ilişkin karar almasına rağmen evinin terörist İsrail askerlerince yıkıldığını ve bunun 185 bin dolara mal olduğunu vurguladı.

#4
Foto - Öte yandan görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, terörist İsrail askerleri, El-Halil’e bağlı Sikke beldesinde de Filistinlilere ait yapım aşamasındaki bir evi yıktı.

Öte yandan görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, terörist İsrail askerleri, El-Halil’e bağlı Sikke beldesinde de Filistinlilere ait yapım aşamasındaki bir evi yıktı.

#5
Foto - Terörist İsrail askerlerinin “C” bölgesinde yer aldığı ve evi ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıktığını aktaran tanıklar, askerlerin yıkım öncesi bölgeyi “güvenlik” kordonuna aldığını ve kimseyi yaklaştırmadığını ifade etti.

Terörist İsrail askerlerinin “C” bölgesinde yer aldığı ve evi ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıktığını aktaran tanıklar, askerlerin yıkım öncesi bölgeyi “güvenlik” kordonuna aldığını ve kimseyi yaklaştırmadığını ifade etti.

#6
Foto - Batı Şeria’nın kuzeyindeki Tubas kentine bağlı Teyasir Beldesi Belediye Başkanı Vecih Ed-Dibk ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, terörist İsrail askerlerinin bölgedeki Filistin köylerini birbirine bağlayan bir yolu da ruhsatsız yapıldığı gerekçesiyle tahrip ederek kullanılmaz hale getirdiğini kaydetti.

Batı Şeria’nın kuzeyindeki Tubas kentine bağlı Teyasir Beldesi Belediye Başkanı Vecih Ed-Dibk ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, terörist İsrail askerlerinin bölgedeki Filistin köylerini birbirine bağlayan bir yolu da ruhsatsız yapıldığı gerekçesiyle tahrip ederek kullanılmaz hale getirdiğini kaydetti.

#7
Foto - Filistinli kaynaklara göre, işgalci İsrail makamları sadece geçen yıl işgal altındaki Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere ait 500'ü aşkın ev ve iş yerini yıktı.

Filistinli kaynaklara göre, işgalci İsrail makamları sadece geçen yıl işgal altındaki Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere ait 500'ü aşkın ev ve iş yerini yıktı.

#8
Foto - İşgalci İsrail yönetimi ile Filistin arasında 1995'te imzalanan

İşgalci İsrail yönetimi ile Filistin arasında 1995'te imzalanan "İkinci Oslo Anlaşması" çerçevesinde Batı Şeria; A, B ve C bölgelerine ayrılmıştı.

#9
Foto - Yüzde 18'i kapsayan

Yüzde 18'i kapsayan "A bölgesi"nin yönetimi idari ve güvenlik olarak Filistin'e; yüzde 21'lik "B bölgesi"nin idari yönetimi Filistin'e, "güvenliği" İsrail'e devredilmiş; yüzde 61'ini oluşturan "C bölgesi"nin ise "idari yönetimi ve güvenliği" İsrail'e bırakılmıştı. İşgalci İsrail yönetimi kendi kontrolünde olduğu gerekçesiyle çoğunlukla "C bölgesi"nde Filistinlilerin yeni bina veya genişletme çalışması yapmasına izin vermiyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23