• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Sürücü kursları ne zaman açılacak?

2020-05-29 18:15:52
Sürücü kursları ne zaman açılacak?

Sürücü kursları ne zaman açılacak? Sürücü kursları da normalleşme sürecine dahil edildi ve açılacak işletmeler arasında yer alıyor. Peki sürücü kursları ne zaman açılacak?

#1
Foto - Yeni tip koronavirüs salgınının kontrol altına alınmaya başlamasıyla beraber sürücü kurslarının açılış tarihi merak edildi. Uzun süredir kapalı kalan sürücü kursları ne zaman açılacak, sürücü kurslarının açılacağı tarih belli oldu mu sorularına birçok vatandaş yanıt ararken konuya yönelik açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'nda geldi.

Yeni tip koronavirüs salgınının kontrol altına alınmaya başlamasıyla beraber sürücü kurslarının açılış tarihi merak edildi. Uzun süredir kapalı kalan sürücü kursları ne zaman açılacak, sürücü kurslarının açılacağı tarih belli oldu mu sorularına birçok vatandaş yanıt ararken konuya yönelik açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'nda geldi.

#2
Foto - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 1 Haziran'dan itibaren uygulanacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 1 Haziran'dan itibaren uygulanacak "normalleşme" kararlarını açıkladı. Bu kapsamda sürücü kurslarının da 1 Haziran'dan itibaren açılacağını duyurdu. Açıklamaya göre Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri, sürücü kursları 1 Haziran'dan itibaren hizmet verebilecek.

#3
Foto - Birkaç aydır kapalı olan işletmelerin büyük bir kısmı 1 Haziran’dan sonra hizmetlerine devam etmeye başlayacak. Dün yapılan bakanlar kurulu toplantısının ardından Erdoğan tarafından hangi işletmelerin açılacağı duyuruldu ve sürücü kurslarıyla ilgili detaylar da ortaya çıktı.

Birkaç aydır kapalı olan işletmelerin büyük bir kısmı 1 Haziran’dan sonra hizmetlerine devam etmeye başlayacak. Dün yapılan bakanlar kurulu toplantısının ardından Erdoğan tarafından hangi işletmelerin açılacağı duyuruldu ve sürücü kurslarıyla ilgili detaylar da ortaya çıktı.

#4
Foto - Virüs sürecinde kapanan sürücü kursları 1 Haziran’dan itibaren yeniden eğitim vermeye başlayacak.

Virüs sürecinde kapanan sürücü kursları 1 Haziran’dan itibaren yeniden eğitim vermeye başlayacak.

#5
Foto - Sürücü kursları 1 Haziran tarihinden itibaren açılacak. Koronavirüs sebebiyle eğitim verilen derslik ve araçlarda önlemler alınacak. Ders verilen sınıflarda mevcut sayısı 10'a düşürülecek. Direksiyon derslerinde eğitim verilen araçlarda yoğun temas edilen direksiyon, vites, kapı vb yerler streç film ile kaplanacak. Sürücü kurslarının uygulama sınavında araçlarda sürücü adayıyla birlikte denetmen olarak görev yapan kişi sayısının azaltılması planlanıyor.

Sürücü kursları 1 Haziran tarihinden itibaren açılacak. Koronavirüs sebebiyle eğitim verilen derslik ve araçlarda önlemler alınacak. Ders verilen sınıflarda mevcut sayısı 10'a düşürülecek. Direksiyon derslerinde eğitim verilen araçlarda yoğun temas edilen direksiyon, vites, kapı vb yerler streç film ile kaplanacak. Sürücü kurslarının uygulama sınavında araçlarda sürücü adayıyla birlikte denetmen olarak görev yapan kişi sayısının azaltılması planlanıyor.

#6
Foto - Açıklamaya göre Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri, sürücü kursları 1 Haziran'dan itibaren hizmet verebilecek.

Açıklamaya göre Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri, sürücü kursları 1 Haziran'dan itibaren hizmet verebilecek.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı