• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
17
Son dakika kodu ile duyurdular! 20 milyon insan etkilendi

2020-10-30 18:17:15
Son dakika kodu ile duyurdular! 20 milyon insan etkilendi

Ege Denizi'nde meydana gelen deprem Türkiye ve Yunanistan'ı etkiledi. Deprem dünya basınında da gündem oldu.

#1
Foto - Reuters, foto muhabiri Tuncay Dersinlioğlu'nun enkaz altından kurtarma çalışmalarını gösteren bu kareyi servis etti.

Reuters, foto muhabiri Tuncay Dersinlioğlu'nun enkaz altından kurtarma çalışmalarını gösteren bu kareyi servis etti.

#2
Foto - Arama kurtarma çalışmalarını gösteren kareleri servis eden Reuters haber ajansı, depremin hem Türkiye hem de Yunanistan'da hissedildiğine dikkat çekti.

Arama kurtarma çalışmalarını gösteren kareleri servis eden Reuters haber ajansı, depremin hem Türkiye hem de Yunanistan'da hissedildiğine dikkat çekti.

#3
Foto - EMSC, Yunanistan'ın Oniki Adalar'ını salladığı bilgisini paylaşırken, depremin 20 milyon kişiyi etkilediğini duyurdu.

EMSC, Yunanistan'ın Oniki Adalar'ını salladığı bilgisini paylaşırken, depremin 20 milyon kişiyi etkilediğini duyurdu.

#4
Foto - EMSC, Yunanistan'ın Oniki Adalar'ını salladığı bilgisini paylaşırken, depremin 20 milyon kişiyi etkilediğini duyurdu.

EMSC, Yunanistan'ın Oniki Adalar'ını salladığı bilgisini paylaşırken, depremin 20 milyon kişiyi etkilediğini duyurdu.

#5
Foto - İngiliz Mirror gazetesi,

İngiliz Mirror gazetesi, "6,7 büyüklüğündeki şiddetli deprem Yunanistan ve Türkiye'yi sarsarak binaların çökmesine neden oldu" ifadelerini kullandı.

#6
Foto - Mirror ayrıca

Mirror ayrıca "Avrupa’da tsunami" başlığıyla duyurduğu haberde,"Türkiye ve Yunanistan’da binaların yıkldığı depremde tatil yerlerinde tsunami meydana geldi, deniz taştı." ifadelerini kullandı.

#7
Foto - CNN International, acil koduyla duyurduğu haberde

CNN International, acil koduyla duyurduğu haberde "Ege Denizi’ndeki 7 büyüklüğündeki deprem Türkiye ve Yunanistan’ı vurdu, yıkılan binalar var." ifadelerini kullandı.

#8
Foto - İngiliz Guardian gazetesi olayı

İngiliz Guardian gazetesi olayı "Güçlü deprem Türk sahili ve Yunan adalarını salladı" başlığıyla duyurdu.

#9
Foto - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasının ardından, Mirror gazetesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasının ardından, Mirror gazetesi "son dakika" olarak duyurduğu haberde, 4 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 120 kişinin yaralandığını duyurdu.

#10
Foto - İngiliz Daily Mail gazetesi,

İngiliz Daily Mail gazetesi, "6,6 büyüklüğündeki güçlü deprem Türkiye'deki binaları tahrip etti ve Yunan adalarında insanlar evlerinden kaçtı" ifadeleri kullanıldı.

#11
Foto - Haberde,

Haberde, "Türk medyası, İzmir'de en az altı binanın yıkıldığını ve kentteki yıkık binaların enkazına tırmanan insanların görüntülendiğini açıkladı" ifadeleri kullanıldı.

#12
Foto - Independent ise

Independent ise "Yunanistan - Türkiye depremi: Her iki ülkede 7,0 büyüklüğünde büyük sarsıntı hissedildi" ifadelerini kullandı ve çöken binaları gösteren bir video paylaştı.

#13
Foto - The Sun gazetesi ise İzmir'in şiddetli depremle sallandığını, sarsıntı sonrası tsunami oluştuğunu duyurdu. Haberde İHA'nın depremin şiddetini gösteren bir video'su da paylaşıldı.

The Sun gazetesi ise İzmir'in şiddetli depremle sallandığını, sarsıntı sonrası tsunami oluştuğunu duyurdu. Haberde İHA'nın depremin şiddetini gösteren bir video'su da paylaşıldı.

#14
Foto - İngiltere merkezli yayın kuruluşu BBC, depremin Yunanistan ve Türkiye'yi etkilediğini bildirdi. Haberde

İngiltere merkezli yayın kuruluşu BBC, depremin Yunanistan ve Türkiye'yi etkilediğini bildirdi. Haberde "Yetkililer, Yunanistan'ın Samos adasının kuzeyinde, Türkiye'nin Ege kıyılarında güçlü bir depremin meydana geldiğini söyledi" ifadelerine yer verildi.

#15
Foto - Yunanistan'ın To Vima gazetesi son dakika haberini

Yunanistan'ın To Vima gazetesi son dakika haberini "Samos'ta şiddetli deprem" başlığıyla duyurdu.

#16
Foto - Yunan Kathimerini gazetesi ise yerel saatle 14.00'ten önce şiddetli bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin uzun sürdüğü bilgisini paylaştı.

Yunan Kathimerini gazetesi ise yerel saatle 14.00'ten önce şiddetli bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin uzun sürdüğü bilgisini paylaştı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23