• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Rusya Batı'nın yaptırımlarına çözümü böyle buldu! O ülkelerle anlaşacak

2022-06-23 07:47:07
Rusya Batı'nın yaptırımlarına çözümü böyle buldu! O ülkelerle anlaşacak

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaptığı açıklamada, Batı'nın ekonomik yaptırımlarına karşılık ticareti Brezilya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika gibi "güvenilir uluslararası ortaklara" yönlendirdiklerini söyledi.

#1
Foto - CNN International'ın haberine göre; Putin yaptığı konuşmada,

CNN International'ın haberine göre; Putin yaptığı konuşmada, "Ticaret akışlarımızı ve dış ekonomik ilişkilerimizi, başta BRICS ülkeleri olmak üzere güvenilir uluslararası ortaklara doğru yeniden yönlendirmekle aktif olarak ilgileniyoruz." ifadelerini kullandı.

#2
Foto -

"BRICS" kısaltması, gelişmekte olan beş ekonominin gayri resmi bir grubunu ifade ediyor.

#3
Foto - Putin'e göre, Rusya ile BRICS ülkeleri arasındaki ticaret yılın ilk üç ayında %38 artarak 45 milyar dolara ulaştı.

Putin'e göre, Rusya ile BRICS ülkeleri arasındaki ticaret yılın ilk üç ayında %38 artarak 45 milyar dolara ulaştı.

#4
Foto - Putin,

Putin, "Rus iş çevreleri ile BRICS ülkelerinin iş dünyası arasındaki temaslar yoğunlaştı" dedi.

#5
Foto - Rusya ayrıca, varilleri büyük bir indirimle yakalayan Çin ve Hindistan'a petrol ihracatını da artırıyor. Çin'in Rusya'dan yaptığı ham petrol ithalatı, Mayıs ayında rekor seviyeye çıkarak Suudi Arabistan'ı ülkenin en büyük tedarikçisi haline getirdi.

Rusya ayrıca, varilleri büyük bir indirimle yakalayan Çin ve Hindistan'a petrol ihracatını da artırıyor. Çin'in Rusya'dan yaptığı ham petrol ithalatı, Mayıs ayında rekor seviyeye çıkarak Suudi Arabistan'ı ülkenin en büyük tedarikçisi haline getirdi.

#6
Foto - Putin, Rusya'nın finans kurumları arasındaki mesajlaşma sisteminin beş ülkeden bankaları birbirine bağlamaya açık olduğunu ve Moskova'nın dolar veya euro gibi para birimlerine güvenmeden işlem yapmak için yeni yollar bulduğunu da sözlerine ekledi.

Putin, Rusya'nın finans kurumları arasındaki mesajlaşma sisteminin beş ülkeden bankaları birbirine bağlamaya açık olduğunu ve Moskova'nın dolar veya euro gibi para birimlerine güvenmeden işlem yapmak için yeni yollar bulduğunu da sözlerine ekledi.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23