• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Rukban kampında su krizi!

2022-08-06 18:08:33
Rukban kampında su krizi!

Suriye-Ürdün sınırındaki Rukban kampında yaşanan susuzluğa dikkat çekmek isteyen İdlibli sanatçılar, dikkat çeken bir çalışmaya imza attı.

#1
Foto - Suriye'nin Ürdün sınırındaki Rukban kampında yaşayan yaklaşık 10 bin mülteci susuzlukla mücadele ediyor.

Suriye'nin Ürdün sınırındaki Rukban kampında yaşayan yaklaşık 10 bin mülteci susuzlukla mücadele ediyor.

#2
Foto - Temel sağlık gereksinimlerini karşılayamayan mültecilerin yaşadığı drama dikkat çekmek isteyen İdlibli ressamlar Aziz Asmar ve Saleh Hamdoun, İdlib bölgesindeki yıkık binalara duvar resmi çizdi.

Temel sağlık gereksinimlerini karşılayamayan mültecilerin yaşadığı drama dikkat çekmek isteyen İdlibli ressamlar Aziz Asmar ve Saleh Hamdoun, İdlib bölgesindeki yıkık binalara duvar resmi çizdi.

#3
Foto - Ressam Asmar, bölgede etkili olan sıcak hava dalgası nedeniyle çölün ortasında bulunan kamptaki mültecilerin susuzluktan ölmek üzere olduğunu belirtirken, ABD'den bu krize müdahale etmesini istedi.

Ressam Asmar, bölgede etkili olan sıcak hava dalgası nedeniyle çölün ortasında bulunan kamptaki mültecilerin susuzluktan ölmek üzere olduğunu belirtirken, ABD'den bu krize müdahale etmesini istedi.

#4
Foto - Kamp, Ürdün sınırında bulunduğu için Ürdün hükümetine çağrıda bulunan ressam Hamdoun ise, kamptaki mülteciler için yardım eli uzatılmasını talep etti. Asmar ve Hamdoun ayrıca kamptaki yakıtın bitmek üzere olduğunu ve durumun daha da kötüleşeceğini söyledi.

Kamp, Ürdün sınırında bulunduğu için Ürdün hükümetine çağrıda bulunan ressam Hamdoun ise, kamptaki mülteciler için yardım eli uzatılmasını talep etti. Asmar ve Hamdoun ayrıca kamptaki yakıtın bitmek üzere olduğunu ve durumun daha da kötüleşeceğini söyledi.

#5
Foto - Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Direktörü Rami Abdel Rahman,

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Direktörü Rami Abdel Rahman, "Rukban kampında ateş düşürücü olmadığı için bir bebek hayatını kaybetti. Sağlık noktasında 2 hemşire ve 2 kadın ebe bulunuyor. Herhangi bir doktor yok. Suriye rejim güçleri ve Hizbullah tarafından kuşatılan kamptaki insani kriz tırmanıyor." dedi.

#6
Foto - Rukban kampında, Suriye'deki iç savaş nedeniyle Deyrizor, Humus, Rakka ve başkent Şam’ın çeşitli bölgelerinden kaçan siviller barınıyor.

Rukban kampında, Suriye'deki iç savaş nedeniyle Deyrizor, Humus, Rakka ve başkent Şam’ın çeşitli bölgelerinden kaçan siviller barınıyor.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23