• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
12
Poşet çayın hayatınızı kolaylaştıracak faydaları

2020-11-04 15:01:54
Poşet çayın hayatınızı kolaylaştıracak faydaları

M.Ö.1500 yıllarında bile insanlar çay içmeye bayılırdı. Yüzyıllar sonra, farklı çay türlerini tüketmenin sağlığa sayısız faydası olması bizi şaşırtıyor mu? Tabii ki hayır! Yine de çoğu insanın bilmediği şey, mutfağınızdan alacağınız bir çay poşetinin acil durumlarda size yardımcı olabileceğidir. Bir poşet çayın sayısız faydalarına eklenen bu şaşırtıcı bilgileri sizin için derledik! İşte detaylar...

#1
Foto - ADET KRAMPLARINI HAFİFLETMEYE YARDIMCI OLUR - Bu ağrılı diş ağrısından kurtulmanın kolay bir yolu, topikal nane çayı kullanmaktır. Antibakteriyel ve uyuşma etkisine sahip olduğundan, ağrı geçene kadar ağrıyan dişinize hafif ılık bir çay poşeti bastırabilirsiniz. Adet krampları bir kadının en büyük düşmanı olabilir. Ancak sizin için iyi bir haberimiz var! Papatya çayları doğal bir kas gevşetici görevi görür. Papatya çayını adet ağrınızın yoğun olduğu günlerde içerek tüketebilir ya da küvetiniz varsa bir papatya çayı banyosu yapabilirsiniz.

ADET KRAMPLARINI HAFİFLETMEYE YARDIMCI OLUR - Bu ağrılı diş ağrısından kurtulmanın kolay bir yolu, topikal nane çayı kullanmaktır. Antibakteriyel ve uyuşma etkisine sahip olduğundan, ağrı geçene kadar ağrıyan dişinize hafif ılık bir çay poşeti bastırabilirsiniz. Adet krampları bir kadının en büyük düşmanı olabilir. Ancak sizin için iyi bir haberimiz var! Papatya çayları doğal bir kas gevşetici görevi görür. Papatya çayını adet ağrınızın yoğun olduğu günlerde içerek tüketebilir ya da küvetiniz varsa bir papatya çayı banyosu yapabilirsiniz.

#2
Foto - SİYAH NOKTALARDAN VE SİVİLCELERDEN KURTULMANIZA YARDIMCI OLABİLİR Yeşil çay, antimikrobiyal ve antienflamatuar özellikler bakımından zengindir. Yeşil çay, siyah nokta ve sivilceyle mücadele ediyorsanız sizin için mükemmel bir çözüm yolu olacaktır.

SİYAH NOKTALARDAN VE SİVİLCELERDEN KURTULMANIZA YARDIMCI OLABİLİR Yeşil çay, antimikrobiyal ve antienflamatuar özellikler bakımından zengindir. Yeşil çay, siyah nokta ve sivilceyle mücadele ediyorsanız sizin için mükemmel bir çözüm yolu olacaktır.

#3
Foto - Doğal bir yüz maskesi oluşturmak için 2 poşet çayın içini ılık su ve balla karıştırın. Kızarıklığın ve tahrişin geçmesi için 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin.

Doğal bir yüz maskesi oluşturmak için 2 poşet çayın içini ılık su ve balla karıştırın. Kızarıklığın ve tahrişin geçmesi için 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin.

#4
Foto - DİŞ AĞRINIZI HAFİFLETEBİLİR Sancılı diş ağrısından kurtulmanın kolay bir yolu, topikal olarak nane çayı kullanmaktır. Antibakteriyel ve uyuşturma etkisine sahip nane çayı, diş ağrınızı hafifletecektir.

DİŞ AĞRINIZI HAFİFLETEBİLİR Sancılı diş ağrısından kurtulmanın kolay bir yolu, topikal olarak nane çayı kullanmaktır. Antibakteriyel ve uyuşturma etkisine sahip nane çayı, diş ağrınızı hafifletecektir.

#5
Foto - EMZİRMEDEN SONRA RAHATLATABİLİR - Emzirme, anne ile bebeği arasında büyülü bir bağ kurabilir. Ancak bazı durumlarda anne için büyük acılara da yol açabilir. Bu durumlarda, nane çayı ağrılı ve zarar görmüş meme uçları için iyi bir çare olabilir. Sadece ılık bir çay poşetini alın ve bölgeye hafifçe uygulayın.

EMZİRMEDEN SONRA RAHATLATABİLİR - Emzirme, anne ile bebeği arasında büyülü bir bağ kurabilir. Ancak bazı durumlarda anne için büyük acılara da yol açabilir. Bu durumlarda, nane çayı ağrılı ve zarar görmüş meme uçları için iyi bir çare olabilir. Sadece ılık bir çay poşetini alın ve bölgeye hafifçe uygulayın.

#6
Foto - KIRMIZI GÖZ PROBLEMİ - Kötü bir uykudan sonra şişlik ve kırmızı gözlerle uyanmak alışılmadık bir durum değil. Ancak yeşil çayın soğuk kompresi, yeniden yepyeni hissetmenize yardımcı olabilir.

KIRMIZI GÖZ PROBLEMİ - Kötü bir uykudan sonra şişlik ve kırmızı gözlerle uyanmak alışılmadık bir durum değil. Ancak yeşil çayın soğuk kompresi, yeniden yepyeni hissetmenize yardımcı olabilir.

#7
Foto - BİTKİLERİNİZİN DAHA SAĞLIKLI BÜYÜMESİNE YARDIMCI OLACAKTIR Kullanılmış çay poşetlerinizi atmayın, toprağınızın ve bitkilerinizin sağlığını iyileştirmek için kullanın.

BİTKİLERİNİZİN DAHA SAĞLIKLI BÜYÜMESİNE YARDIMCI OLACAKTIR Kullanılmış çay poşetlerinizi atmayın, toprağınızın ve bitkilerinizin sağlığını iyileştirmek için kullanın.

#8
Foto - Evinizde doğal olarak ürettiğiniz diğer organik atıklarla karıştırın ve ardından her şeyi saksılarınıza ekleyin.

Evinizde doğal olarak ürettiğiniz diğer organik atıklarla karıştırın ve ardından her şeyi saksılarınıza ekleyin.

#9
Foto - SİVRİSİNEK ISIRIKLARINIZIN İYİLEŞMESİNE YARDIMCI OLABİLİR Papatya yara iyileştirici özelliklere sahip olduğu için ağrılı böcek ısırıklarında da yardımcı olabilir.

SİVRİSİNEK ISIRIKLARINIZIN İYİLEŞMESİNE YARDIMCI OLABİLİR Papatya yara iyileştirici özelliklere sahip olduğu için ağrılı böcek ısırıklarında da yardımcı olabilir.

#10
Foto - Bunun için papatya çayı yapın ve buzdolabında 30 dakika soğumaya bırakın. Sonra ısırık üzerine 10 dakika boyunca nazikçe uygulayın. Gerekirse işlemi tekrarlayın.

Bunun için papatya çayı yapın ve buzdolabında 30 dakika soğumaya bırakın. Sonra ısırık üzerine 10 dakika boyunca nazikçe uygulayın. Gerekirse işlemi tekrarlayın.

#11
Foto - KÜÇÜK YARALANMALARIN TEDAVİSİNE YARDIMCI OLABİLİR Evde çocuklarınız varsa, morluklar ve çizikler hayatınızın bir parçası haline gelmiş olabilir. Kızarıklık, şişme ve ağrıya yardımcı olmak için, yaraya soğuk bir poşet çay uygulayabilirsiniz. (Milliyet)

KÜÇÜK YARALANMALARIN TEDAVİSİNE YARDIMCI OLABİLİR Evde çocuklarınız varsa, morluklar ve çizikler hayatınızın bir parçası haline gelmiş olabilir. Kızarıklık, şişme ve ağrıya yardımcı olmak için, yaraya soğuk bir poşet çay uygulayabilirsiniz. (Milliyet)

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23