• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
Pompeo tarihi bir görüşme yapacaktı! Roketli saldırı düzenlendi

2020-11-22 16:23:11
Pompeo tarihi bir görüşme yapacaktı! Roketli saldırı düzenlendi

Amerika Birleşik Devletleri'nin dünyadaki kötü emelleri sürüyor. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, önce Türkiye ardından İsrail son olarak da Afganistan'ı ilgilendiren barış görüşmeleriyle ilgili Katar'a ziyaret düzenledi.

#1
Foto - Ziyaret öncesi dün Kabil'e saldırı düzenlendi. Afganistan’ın başkenti Kabil’de yirmiden fazla havan mermisinin atıldığı saldırıda en az 8 kişi yaşamını yitirdi, 30’dan fazla kişi yaralandı. Saldırının zararı bir gün sonra ortaya çıktı.

Ziyaret öncesi dün Kabil'e saldırı düzenlendi. Afganistan’ın başkenti Kabil’de yirmiden fazla havan mermisinin atıldığı saldırıda en az 8 kişi yaşamını yitirdi, 30’dan fazla kişi yaralandı. Saldırının zararı bir gün sonra ortaya çıktı.

#2
Foto - Saldırı, Avrupa ve Ortadoğu’da 7 ülkeyi kapsayan diplomasi turuna devam eden ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Katar’da Taliban temsilcileriyle görüşmesi öncesinde düzenlendi.

Saldırı, Avrupa ve Ortadoğu’da 7 ülkeyi kapsayan diplomasi turuna devam eden ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Katar’da Taliban temsilcileriyle görüşmesi öncesinde düzenlendi.

#3
Foto - Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tarık Aryan, roketli saldırının başkentin farklı noktalarındaki iki araçtan atıldığını belirtti.

Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tarık Aryan, roketli saldırının başkentin farklı noktalarındaki iki araçtan atıldığını belirtti.

#4
Foto - Taliban sözcüsü saldırıyla bağlantıları olmadıklarını söylerken, terör gruplarıyla ilgili internet üzeri eylemlerin gözlemlendiği SITE İstihbarat Grubu’na göre saldırının sorumluluğunu DAEŞ üstlendi.

Taliban sözcüsü saldırıyla bağlantıları olmadıklarını söylerken, terör gruplarıyla ilgili internet üzeri eylemlerin gözlemlendiği SITE İstihbarat Grubu’na göre saldırının sorumluluğunu DAEŞ üstlendi.

#5
Foto - ABD’li bakan Pompeo saldırdan birkaç saat sonra, daha önce planlandığı gibi Katar’ın başkenti Doha’da Afgan yetkililer ve Taliban temsilcileriyle bir araya geldi.

ABD’li bakan Pompeo saldırdan birkaç saat sonra, daha önce planlandığı gibi Katar’ın başkenti Doha’da Afgan yetkililer ve Taliban temsilcileriyle bir araya geldi.

#6
Foto - Trump yönetiminin bir süredir Taliban ile yürüttüğü müzakereler son dönemlerde tıkanmıştı.

Trump yönetiminin bir süredir Taliban ile yürüttüğü müzakereler son dönemlerde tıkanmıştı.

#7
Foto - Pompeo, Afgan hükümeti müzakerecileriyle görüşmesinde, ABD'nin

Pompeo, Afgan hükümeti müzakerecileriyle görüşmesinde, ABD'nin "kenarda oturacağını ve yapabileceği yerlerde yardım edeceğini" söyledi. Pompeo'nun Afgan müzakere ekibine, "Başarılı bir sonuç ihtimalini nasıl arttırabileceğimiz konusunda düşüncelerinizi almayı çok istiyorum" dediği gazetecilerce duyuldu.

#8
Foto - Bu arada ABD’nin Kabil Büyükelçisi Vekili Ross Wilson da saldırıyı kınadı, “Afgan halkı terör içinde yaşamaya mahkum değil” ifadelerini kullandı. Wilson ayrıca mesajında bu tür saldırıların önüne geçebilmek adına Amerika’nın Afganistan’daki müttefikleriyle işbirliğini sürdüreceğine vurgu yaptı.

Bu arada ABD’nin Kabil Büyükelçisi Vekili Ross Wilson da saldırıyı kınadı, “Afgan halkı terör içinde yaşamaya mahkum değil” ifadelerini kullandı. Wilson ayrıca mesajında bu tür saldırıların önüne geçebilmek adına Amerika’nın Afganistan’daki müttefikleriyle işbirliğini sürdüreceğine vurgu yaptı.

#9
Foto - Afgan güvenlik güçleriyle Taliban’ın silahlı mücadeleyi sürdüren grupları arasında son dönemlerde yaşanan şiddet olaylarında çok sayıda sivil yaşamını yitirdi.

Afgan güvenlik güçleriyle Taliban’ın silahlı mücadeleyi sürdüren grupları arasında son dönemlerde yaşanan şiddet olaylarında çok sayıda sivil yaşamını yitirdi.

#10
Foto - Roketlerden birinin başkentteki İran Büyükelçiliği binasına isabet ettiği ancak burada yaralanan olmadığı da saldırıyla ilgili paylaşılan ayrıntılar arasında.

Roketlerden birinin başkentteki İran Büyükelçiliği binasına isabet ettiği ancak burada yaralanan olmadığı da saldırıyla ilgili paylaşılan ayrıntılar arasında.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23