• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Nehirde yüzerken eline çarptı! Yanlışlıkla dünyanın en büyük altınını buldu... Ekipler nehirde harekete geçti

2022-08-03 14:44:48
Nehirde yüzerken eline çarptı! Yanlışlıkla dünyanın en büyük altınını buldu... Ekipler nehirde harekete geçti

Altının geleceğin en önemli değerli madeni olacağı tahmin ediliyor. Bu yüzden birçok ülke son yıllarda altın rezervlerini artırma yoluna gitti.

#1
Foto - Kimi ülkelerde altın bilinçli bir şekilde çıkarılırken bazen de yanlışlıkla bazı keşifler yapılabiliyor. İşte bu olayda tedaüfen bir keşfi sizlere anlatacağız.

Kimi ülkelerde altın bilinçli bir şekilde çıkarılırken bazen de yanlışlıkla bazı keşifler yapılabiliyor. İşte bu olayda tedaüfen bir keşfi sizlere anlatacağız.

#2
Foto - İskoçya’da dört yıl önve Wanlockhead yakınlarındaki bir nehirde sırt üstü yüzen bir adamın eline bir cisim çarptı. Eline çarpan cismin taş olduğunu zanneden ve incelemek için suyun içinden çıkartan adam, bunun bir altın parçası olduğunu fark ettiğinde büyük bir şaşkınlık yaşadı.

İskoçya’da dört yıl önve Wanlockhead yakınlarındaki bir nehirde sırt üstü yüzen bir adamın eline bir cisim çarptı. Eline çarpan cismin taş olduğunu zanneden ve incelemek için suyun içinden çıkartan adam, bunun bir altın parçası olduğunu fark ettiğinde büyük bir şaşkınlık yaşadı.

#3
Foto - Altın parçasını yanına alarak bölgeden uzaklaşan adam bunu bir uzmana gösterdi. 85.7 gram ağırlığındaki altın 500 yıldan bu yana rastlanan Birleşik Krallık tarihinin en büyük altın parçası olduğu ortaya çıktı.

Altın parçasını yanına alarak bölgeden uzaklaşan adam bunu bir uzmana gösterdi. 85.7 gram ağırlığındaki altın 500 yıldan bu yana rastlanan Birleşik Krallık tarihinin en büyük altın parçası olduğu ortaya çıktı.

#4
Foto - İskoçya'daki keşiften sonra, devasa külçenin tam konumu, günümüzün altın hücumunda hazine avcılarının ortaya çıkmasını önlemek için hiçbir zaman halka açıklanmadı. Bir altın uzmanı olan Leon Kirk, “En az 50 bin sterlin değerinde olduğunu söyleyebilirim. Altın çok yoğun olduğu için, külçeler doğrudan dibe batar ve yüzyıllar boyunca akıntılar tarafından hareket ettirilmeden uzanabilir. ‘Douglas Nugget’ adı verilen altın parçası için milyarder koleksiyonerlerin çok daha fazlasını ödeyebileceğine eminim” dedi.

İskoçya'daki keşiften sonra, devasa külçenin tam konumu, günümüzün altın hücumunda hazine avcılarının ortaya çıkmasını önlemek için hiçbir zaman halka açıklanmadı. Bir altın uzmanı olan Leon Kirk, “En az 50 bin sterlin değerinde olduğunu söyleyebilirim. Altın çok yoğun olduğu için, külçeler doğrudan dibe batar ve yüzyıllar boyunca akıntılar tarafından hareket ettirilmeden uzanabilir. ‘Douglas Nugget’ adı verilen altın parçası için milyarder koleksiyonerlerin çok daha fazlasını ödeyebileceğine eminim” dedi.

#5
Foto - İsmi açıklanmayan adamın Douglas Nugget olarak isimlendirilen keşfinden sonra bölgeye yönlendirilen ekipler Wanlockhead yakınlarında yeni altın parçalarını bulabilmek için araştırmalarını yoğunlaştırdı.

İsmi açıklanmayan adamın Douglas Nugget olarak isimlendirilen keşfinden sonra bölgeye yönlendirilen ekipler Wanlockhead yakınlarında yeni altın parçalarını bulabilmek için araştırmalarını yoğunlaştırdı.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23