• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
 Küfü, rutubeti temizleme yöntemleri

2021-11-17 09:43:51
Küfü, rutubeti temizleme yöntemleri

Sonbahara geldik, artık pencereler eskisi gibi hep açık kalmayacak, evlerin içi fazlasıyla nem dolacak. Bu nedenle nem rutubete dönüşebilir. Rutubet ne yazık ki duvarlarda, dolap içlerinde hatta tavanda lekeler oluşmasına da neden oluyor. İşte oluşan bu kötü koku ve görüntüden kurtulmanın doğal yolları…

#1
Foto - Kedi kumu Tıpkı karbonat gibi kedi kumu da nemi içine hapsetme özelliğine sahip. Bu nedenle evinizde sık sık rutubet oluşan yerlere bir kaseye kedi kumu da bırakabilirsiniz.

Kedi kumu Tıpkı karbonat gibi kedi kumu da nemi içine hapsetme özelliğine sahip. Bu nedenle evinizde sık sık rutubet oluşan yerlere bir kaseye kedi kumu da bırakabilirsiniz.

#2
Foto - Sirkeli su Bir ölçü sirkeye bir ölçü su olacak şekilde hazırladığınız karışıma temiz bir bezi sokun ve ardından bu bezle lekeli alanları zarifçe ovarak temizleyin. Lekelerin azaldığını göreceksiniz.

Sirkeli su Bir ölçü sirkeye bir ölçü su olacak şekilde hazırladığınız karışıma temiz bir bezi sokun ve ardından bu bezle lekeli alanları zarifçe ovarak temizleyin. Lekelerin azaldığını göreceksiniz.

#3
Foto - Karbonat Ağzı açık bir kasenin içine bir miktar karbonat dökün ve bunu evinizde rutubet olan ve oluşabileceğini düşündüğünüz tüm köşelere koyun.

Karbonat Ağzı açık bir kasenin içine bir miktar karbonat dökün ve bunu evinizde rutubet olan ve oluşabileceğini düşündüğünüz tüm köşelere koyun.

#4
Foto - Kaya tuzu lambası Kaya tuzu lambası, fazla nemle de baş etmeyi biliyor, bu sayede de rutubetten kurtulmanın en ilginç yöntemleri arasında kendine yer buluyor. Evinizin farklı bölgelerinde kullanabilir, olumlu etkilerini test edebilirsiniz.

Kaya tuzu lambası Kaya tuzu lambası, fazla nemle de baş etmeyi biliyor, bu sayede de rutubetten kurtulmanın en ilginç yöntemleri arasında kendine yer buluyor. Evinizin farklı bölgelerinde kullanabilir, olumlu etkilerini test edebilirsiniz.

#5
Foto - Limon tuzu Isıya dayanıklı küçük bir tencereye limon tuzu koyun, ardından üzerine üstlerini örtecek kadar su koyup güzelce ısıtın. Limon tuzları tamamen çözülüp karışım hazır hale geldiğinde bu karışımı biraz soğutup lekeli bölgelerin üzerine bir sünger yardımıyla yayın. Ardından bir süre bu şekilde bekletip temiz bir bez yardımıyla ovarak lekelerden kurtulun.

Limon tuzu Isıya dayanıklı küçük bir tencereye limon tuzu koyun, ardından üzerine üstlerini örtecek kadar su koyup güzelce ısıtın. Limon tuzları tamamen çözülüp karışım hazır hale geldiğinde bu karışımı biraz soğutup lekeli bölgelerin üzerine bir sünger yardımıyla yayın. Ardından bir süre bu şekilde bekletip temiz bir bez yardımıyla ovarak lekelerden kurtulun.

#6
Foto - Çay ağacı yağı Temiz bir sprey şişesi alın, içini suyla doldurun. Ardından içine 10 damla çay ağacı yağı damlatın ve lekeli, rutubetli bölgelere sıkıp bu şekilde en az 30 dakika bekleyin. Lekelerin de kokunun da yavaş yavaş azalmaya başladığını göreceksiniz.

Çay ağacı yağı Temiz bir sprey şişesi alın, içini suyla doldurun. Ardından içine 10 damla çay ağacı yağı damlatın ve lekeli, rutubetli bölgelere sıkıp bu şekilde en az 30 dakika bekleyin. Lekelerin de kokunun da yavaş yavaş azalmaya başladığını göreceksiniz.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23