• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Koronavirüs salgınından sonra fiyatı ikiye katlandı! İşte yaş zencefilin faydaları

2020-05-04 12:50:12
Koronavirüs salgınından sonra fiyatı ikiye katlandı! İşte yaş zencefilin faydaları

Uzmanlar koronavirüsten en çok etkilenenlerin bağışıklık sistemi düşük olan kişiler olduğu açıklamasının ardından vatandaşlar harekete geçti. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için yöneldiği yaş zencefilin faydaları araştırıldı.

#1
Foto - Samsun'da yaklaşık 40 yıldır aktarlık yapan Tayyar Çalık ile beraber 10 yıldır bu mesleği yapan oğlu Fethi Doğan Çalık gümrüklerin korona virüsü tedbirleri sonrasında kapanması ve ürünün ülkeye girişinde yaşanan sıkıntı nedeniyle yaş zencefilin fiyatında yüzde yüz artış olduğunu söyledi.

Samsun'da yaklaşık 40 yıldır aktarlık yapan Tayyar Çalık ile beraber 10 yıldır bu mesleği yapan oğlu Fethi Doğan Çalık gümrüklerin korona virüsü tedbirleri sonrasında kapanması ve ürünün ülkeye girişinde yaşanan sıkıntı nedeniyle yaş zencefilin fiyatında yüzde yüz artış olduğunu söyledi.

#2
Foto - Peki zencefilin faydaları nelerdir? Zencefil nasıl kullanılır? Zencefil kullanımı kimlere yasaktır? -Zencefilin %40 oranında hazımsızlığa ve mide şişkinliklerine yardımcı olduğunu kanıtlamışlardır. -Zencefil, mide ağrısına ve mide bulantısına karşı etkili olmasının yanı sıra, mide ve bağırsaklardaki gazı söktürür.

Peki zencefilin faydaları nelerdir? Zencefil nasıl kullanılır? Zencefil kullanımı kimlere yasaktır? -Zencefilin %40 oranında hazımsızlığa ve mide şişkinliklerine yardımcı olduğunu kanıtlamışlardır. -Zencefil, mide ağrısına ve mide bulantısına karşı etkili olmasının yanı sıra, mide ve bağırsaklardaki gazı söktürür.

#3
Foto - - Diareyi (ishal) önler ve bağırsak bozukluklarını giderir. -Bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara karşı tepkileri hızlandırmaya yardımcı olur. -Vücut ısısını arttırarak vücutta bulunan toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. -Zencefil yağının nefes darlığına da olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. -Sinir uçlarındaki çeşitli uyarı alabilen özelleşmiş hücrelere etki ederek ağrı kesici özelliği olduğu belirtilmiştir.

- Diareyi (ishal) önler ve bağırsak bozukluklarını giderir. -Bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara karşı tepkileri hızlandırmaya yardımcı olur. -Vücut ısısını arttırarak vücutta bulunan toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. -Zencefil yağının nefes darlığına da olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. -Sinir uçlarındaki çeşitli uyarı alabilen özelleşmiş hücrelere etki ederek ağrı kesici özelliği olduğu belirtilmiştir.

#4
Foto - -Doğrudan ağrıyı kesici ve ağrıya neden olan iltihaplanmaları hafiflettiği gözlemlenmiştir. Minnesota Üniversitesinde araştırmalar sonucu; Kolon kanseri üzerinde hücrelerin büyümesini geciktirmesi sonucunda etkileri gözlemlenmiştir. Yumurtalık kanserinde de etkili olduğu bilinmektedir. -Adet sancısına iyi geldiği gibi adet kramplarında etkilidir. -Artrit (eklem yangısı) üzerinde olumlu etkileri olduğu, yapılan araştırmalarda ayakta diz ağrısını azalttığı ve osteoartritte etkili olduğu gözlemlenmiştir.

-Doğrudan ağrıyı kesici ve ağrıya neden olan iltihaplanmaları hafiflettiği gözlemlenmiştir. Minnesota Üniversitesinde araştırmalar sonucu; Kolon kanseri üzerinde hücrelerin büyümesini geciktirmesi sonucunda etkileri gözlemlenmiştir. Yumurtalık kanserinde de etkili olduğu bilinmektedir. -Adet sancısına iyi geldiği gibi adet kramplarında etkilidir. -Artrit (eklem yangısı) üzerinde olumlu etkileri olduğu, yapılan araştırmalarda ayakta diz ağrısını azalttığı ve osteoartritte etkili olduğu gözlemlenmiştir.

#5
Foto - Zencefilin tüketimine dikkat -Keskin kokusu sayesinde mide ekşimelerine neden olmaktadır, ritim bozukluğu, deri döküntüsü ve depresif etki yaratmaktadır. -Zencefilin kan sulandırma özelliğinden dolayı cerrahi operasyon öncesi tüketimi durdurulmalıdır.

Zencefilin tüketimine dikkat -Keskin kokusu sayesinde mide ekşimelerine neden olmaktadır, ritim bozukluğu, deri döküntüsü ve depresif etki yaratmaktadır. -Zencefilin kan sulandırma özelliğinden dolayı cerrahi operasyon öncesi tüketimi durdurulmalıdır.

#6
Foto - -Zencefilin 2 yaşından küçüklere verilmemesi önerilmektedir. -Eğer çocuklar için kullanılacaksa önerilen dozun üçte biri kullanılmalıdır. -Kan sulandırıcı ilaçlarla birlikte tüketilmemelidir. -Günlük kullanılması gereken dozu 1,2 gr olarak belirtmişlerdir.

-Zencefilin 2 yaşından küçüklere verilmemesi önerilmektedir. -Eğer çocuklar için kullanılacaksa önerilen dozun üçte biri kullanılmalıdır. -Kan sulandırıcı ilaçlarla birlikte tüketilmemelidir. -Günlük kullanılması gereken dozu 1,2 gr olarak belirtmişlerdir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı