• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Komşudaki ürkütücü seslerin sırrı çözüldü

2020-11-20 10:07:20
Komşudaki ürkütücü seslerin sırrı çözüldü

İSTANBUL'da polis ekipleri, gelen ihbar üzerine Bakırköy’de bir eve düzenlediği baskında satışı ve beslenmesi yasak 12 hayvan ele geçirdi. Hayvanlarına el konulan Tutku Filizli, "Yasak olduğunu bilmiyordum" diye kendini savunurken, bir apartman sakini "Sürekli sesler geliyordu. Çok rahatsız edici. Böyle amazon ormanlarında yetişen hayvanlar olduğunu görünce şok oldum" dedi.

#1
Foto - Annesi ve kardeşi ile Bakırköy’de yaşadığı evinde, çöl ve nil varanı, sakallı ejder, savannah monitör, 2 metre uzunluğunda albino beyaz boa yılanı, piton yılanı, boğa kurbağası, 2 mavi dilli kertenkele, 3 yavru tarantula besleyen Tutku Filizli, 6 yıldır bu hayvanları satış yapmadan evinde beslediğini söyledi. Komşularının ihbarı üzerine eve Kaçakçılık Şube ekiplerinin eve düzenlediği baskında 12 hayvanına el konulan Filizli, DHA’ya konuştu.

Annesi ve kardeşi ile Bakırköy’de yaşadığı evinde, çöl ve nil varanı, sakallı ejder, savannah monitör, 2 metre uzunluğunda albino beyaz boa yılanı, piton yılanı, boğa kurbağası, 2 mavi dilli kertenkele, 3 yavru tarantula besleyen Tutku Filizli, 6 yıldır bu hayvanları satış yapmadan evinde beslediğini söyledi. Komşularının ihbarı üzerine eve Kaçakçılık Şube ekiplerinin eve düzenlediği baskında 12 hayvanına el konulan Filizli, DHA’ya konuştu.

#2
Foto - Genç kadın, “Yasak olduğunu bilmiyordum. Hepsi çocuğum gibiydi. Hiçbirini asla satmadım. Geçen hafta benden aldılar. Onlar gittiğinden beri 6 kilo verdim üzüntüden” diye konuştu. Aynı binada yaşayan bir apartman sakini ise, “Çok rahatsız oluyorduk. Amazon ormanlarında olan hayvanları üst katımda görünce şok oldum” dedi.

Genç kadın, “Yasak olduğunu bilmiyordum. Hepsi çocuğum gibiydi. Hiçbirini asla satmadım. Geçen hafta benden aldılar. Onlar gittiğinden beri 6 kilo verdim üzüntüden” diye konuştu. Aynı binada yaşayan bir apartman sakini ise, “Çok rahatsız oluyorduk. Amazon ormanlarında olan hayvanları üst katımda görünce şok oldum” dedi.

#3
Foto - Evinde 7 çeşit hayvan beslediğini ifade eden Tutku Filizli, 6 yıl boyunca yasak olduğunu bilmeden beslediğini belirterek, “Bu evde 7 çeşit hayvan vardı. Besliyordum. Hepsi benim çocuklarım. 6 senedir benimle idiler. Yurt dışında erasmus programında evinde kaldığım arkadaşımda yüzlerce vardı. Dedim ki çok güzeller, benim de olması lazım. Geldim. İnternette bakarken bir facebook grubu buldum. Orada ilanlar vardı. Satın aldım. Aynı kedi köpek alır gibi. :Bu arada. ilanlar var boyu yazıyor, yaşı yazıyor. Satışları yasakmış evet. Ben bilmiyordum. Bir tane aldım. Sonra bir tane daha aldım. Böyle böyle çoğaldı. Yasak olduğunu bilmiyordum çünkü herkes besliyor. Sosyal medyaya da baktığım zaman insanlar besliyorlar. Her yerde besliyorlar. Bunlar filmlerde oynuyorlar, dizilerde oynuyorlar. Ben bunları veterinere götürüyorum hiçbir şey demiyorlar bana. Rutin kontrollerini yaptırıyordum ağız bakımı tırnak bakımı gibi. Hiçbir şey demiyorlardı yasak diye” diye konuştu.

Evinde 7 çeşit hayvan beslediğini ifade eden Tutku Filizli, 6 yıl boyunca yasak olduğunu bilmeden beslediğini belirterek, “Bu evde 7 çeşit hayvan vardı. Besliyordum. Hepsi benim çocuklarım. 6 senedir benimle idiler. Yurt dışında erasmus programında evinde kaldığım arkadaşımda yüzlerce vardı. Dedim ki çok güzeller, benim de olması lazım. Geldim. İnternette bakarken bir facebook grubu buldum. Orada ilanlar vardı. Satın aldım. Aynı kedi köpek alır gibi. :Bu arada. ilanlar var boyu yazıyor, yaşı yazıyor. Satışları yasakmış evet. Ben bilmiyordum. Bir tane aldım. Sonra bir tane daha aldım. Böyle böyle çoğaldı. Yasak olduğunu bilmiyordum çünkü herkes besliyor. Sosyal medyaya da baktığım zaman insanlar besliyorlar. Her yerde besliyorlar. Bunlar filmlerde oynuyorlar, dizilerde oynuyorlar. Ben bunları veterinere götürüyorum hiçbir şey demiyorlar bana. Rutin kontrollerini yaptırıyordum ağız bakımı tırnak bakımı gibi. Hiçbir şey demiyorlardı yasak diye” diye konuştu.

#4
Foto - Beslediği hayvanları satmadığını belirten genç kadın, hayvanlarının ekipler tarafından alınmasından ardından çok üzgün olduğunu dile getirdi. Genç kadın hayvanlardan gelir elde etmediğini aksine aylık 300 400 TL giderinin olduğunu söyledi.

Beslediği hayvanları satmadığını belirten genç kadın, hayvanlarının ekipler tarafından alınmasından ardından çok üzgün olduğunu dile getirdi. Genç kadın hayvanlardan gelir elde etmediğini aksine aylık 300 400 TL giderinin olduğunu söyledi.

#5
Foto - Geçen hafta İstanbul Kaçakçılık Şube ekiplerinin düzenlediği operasyondan sonra üst katında kaçak beslenen hayvanlar olduğunu öğrenen bir apartman sakini ise tedirgin olduğunu söyledi. Apartman sakini, çok gürültü olduğunu haberlerinin olmadığını ve amazon hayvanlarını görünce şok olduğunu belirtti.

Geçen hafta İstanbul Kaçakçılık Şube ekiplerinin düzenlediği operasyondan sonra üst katında kaçak beslenen hayvanlar olduğunu öğrenen bir apartman sakini ise tedirgin olduğunu söyledi. Apartman sakini, çok gürültü olduğunu haberlerinin olmadığını ve amazon hayvanlarını görünce şok olduğunu belirtti.

#6
Foto - Apartman sakini satıp satmadığını bilmediklerini ve gürültüden duramadıklarını da söyledi. Evdeki yuva görüntüleri de dikkat çekti.

Apartman sakini satıp satmadığını bilmediklerini ve gürültüden duramadıklarını da söyledi. Evdeki yuva görüntüleri de dikkat çekti.

#7
Foto - Başka komşular ise apartmanda halen çok tedirgin olduklarını dile getirdi.

Başka komşular ise apartmanda halen çok tedirgin olduklarını dile getirdi.

#8
Foto - Komşular kertenkeleler, piton yılanları, boa yılanları, fareler, kurbağalar. Bir sürü yani dünyada bile az bulunan, nesli tükenmekte olan hayvanların olduğunu söyledi.

Komşular kertenkeleler, piton yılanları, boa yılanları, fareler, kurbağalar. Bir sürü yani dünyada bile az bulunan, nesli tükenmekte olan hayvanların olduğunu söyledi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23