• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
Kahveyi ıslatıp mobilyalara sürerseniz bakın ne oluyor

2020-08-09 11:06:16
Kahveyi ıslatıp mobilyalara sürerseniz bakın ne oluyor

Kahve güzel kokusu ve muhteşem tadıyla çoğumuzun vazgeçilmezi. Bir çoğumuz kahve içtikten sonra telvesini atarız oysa o telve günlük hayatta o kadar çok işimize yarar ki. İşte günlük hayatımızın vazgeçilmezi olan kahvenin pek az bilinen yararları....

#1
Foto - Kahvenin kilo vermekten kanserle savaşa, cilt güzelliğinden Parkinson hastalığının önlenmesine kadar birçok faydası olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlandı.

Kahvenin kilo vermekten kanserle savaşa, cilt güzelliğinden Parkinson hastalığının önlenmesine kadar birçok faydası olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlandı.

#2
Foto - SAÇLARI YUMUŞATIR VE AYDINLATIR Kahve ıslatılıp ya da telve halinde saçlara uygulanırsa sarı saçın rengi açılabilirken siyah ve kumral saçlarda daha parlak bir görüntü elde edilebilir. Kahvenin ayrıca saçı yumuşatma özelliği de bulunuyor.

SAÇLARI YUMUŞATIR VE AYDINLATIR Kahve ıslatılıp ya da telve halinde saçlara uygulanırsa sarı saçın rengi açılabilirken siyah ve kumral saçlarda daha parlak bir görüntü elde edilebilir. Kahvenin ayrıca saçı yumuşatma özelliği de bulunuyor.

#3
Foto - KEDİLERİ UZAK TUTAR Evinizin etrafına kedilerin gelmesini istemiyorsanız evinizin etrafına kahve serpiştirin.

KEDİLERİ UZAK TUTAR Evinizin etrafına kedilerin gelmesini istemiyorsanız evinizin etrafına kahve serpiştirin.

#4
Foto - BUZDOLABINDAKİ KOKULARI YOK EDER Buzdolabında özellikle çürümüş yiyeceklerin kokusu uzun süre kalır. Kullanılmamış kahveyi bir kap içerisinde buzdolabına koyun ve bir gece bekletin. Kötü kokuları yok edecektir.

BUZDOLABINDAKİ KOKULARI YOK EDER Buzdolabında özellikle çürümüş yiyeceklerin kokusu uzun süre kalır. Kullanılmamış kahveyi bir kap içerisinde buzdolabına koyun ve bir gece bekletin. Kötü kokuları yok edecektir.

#5
Foto - MOBİLYALARDAKİ LEKELERİ TEMİZLER Kahveye birazcık su katarak çizilmiş mobilyalarınızı yeniden parlatabilirsiniz.

MOBİLYALARDAKİ LEKELERİ TEMİZLER Kahveye birazcık su katarak çizilmiş mobilyalarınızı yeniden parlatabilirsiniz.

#6
Foto - KARACİĞERİNİZ İÇİN ÇOK YARARLI 2006 yılında 22 yaş üstü, 125 bin kişiyle yapılan bir araştırma, günde en az bir bardak kahve içenlerin karaciğer sirozuna yakalanma ihtimallerinin yüzde 20 daha düşük olduğunu ortaya koydu.

KARACİĞERİNİZ İÇİN ÇOK YARARLI 2006 yılında 22 yaş üstü, 125 bin kişiyle yapılan bir araştırma, günde en az bir bardak kahve içenlerin karaciğer sirozuna yakalanma ihtimallerinin yüzde 20 daha düşük olduğunu ortaya koydu.

#7
Foto - KAHVE SAYESİNDE DAHA İYİ BİR ATLET OLABİLİRSİNİZ The NewYork Times’ın bir haberine göre, bilim insanları ve atletler, atletik performansa başlamadan önce içilen bir bardak kahvenin özellikle uzun mesafe koşuları ve bisiklet gibi sporlarda performansı olumlu etkilediğini yıllardır biliyorlar. Kafein kan akışındaki yağ asitlerinin miktarını artırır, bu da atletlerin kaslarının yağları vücut için yakıt olarak kullanmasına yardımcı olur. Bu vücudun egzersiz süresince kullanılmak üzere ufak miktarlarda karbonhidrat depolamasını sağlar.

KAHVE SAYESİNDE DAHA İYİ BİR ATLET OLABİLİRSİNİZ The NewYork Times’ın bir haberine göre, bilim insanları ve atletler, atletik performansa başlamadan önce içilen bir bardak kahvenin özellikle uzun mesafe koşuları ve bisiklet gibi sporlarda performansı olumlu etkilediğini yıllardır biliyorlar. Kafein kan akışındaki yağ asitlerinin miktarını artırır, bu da atletlerin kaslarının yağları vücut için yakıt olarak kullanmasına yardımcı olur. Bu vücudun egzersiz süresince kullanılmak üzere ufak miktarlarda karbonhidrat depolamasını sağlar.

#8
Foto - KAHVEYİ SADECE KOKLAMAK BİLE SİZİ STRESTEN UZAKLAŞTIRABİLİR. Seul Ulusal Üniversitesi’nden araştırmacıların fareler üzerinde yaptığı bir deneye göre az uyku nedeniyle strese giren fareler kahve aromasına maruz kaldıklarında, beyinlerinde bu strese bağlı olarak oluşan proteinde de bir değişim yaşanıyor.

KAHVEYİ SADECE KOKLAMAK BİLE SİZİ STRESTEN UZAKLAŞTIRABİLİR. Seul Ulusal Üniversitesi’nden araştırmacıların fareler üzerinde yaptığı bir deneye göre az uyku nedeniyle strese giren fareler kahve aromasına maruz kaldıklarında, beyinlerinde bu strese bağlı olarak oluşan proteinde de bir değişim yaşanıyor.

#9
Foto - KAHVE PARKİNSON HASTALIĞIYLA İLGİLİ SEMPTOMLARI AZALTABİLİR Science Daily’de 2012 yılında Dr. Ronald Postuma tarafından kaleme alınan bir çalışmaya göre, kahve içmek Parkinson hastalarının hareketlerini kontrol etmelerinde onlara yardımcı oluyor. Ayrıca kahve içenlerin Parkinson hastalığına yakalanma oranları da daha düşük.

KAHVE PARKİNSON HASTALIĞIYLA İLGİLİ SEMPTOMLARI AZALTABİLİR Science Daily’de 2012 yılında Dr. Ronald Postuma tarafından kaleme alınan bir çalışmaya göre, kahve içmek Parkinson hastalarının hareketlerini kontrol etmelerinde onlara yardımcı oluyor. Ayrıca kahve içenlerin Parkinson hastalığına yakalanma oranları da daha düşük.

#10
Foto - KAHVE TÜKETİMİNİN DAHA DÜŞÜK İNTİHAR ORANLARIYLA DA BİR İLİŞKİSİ VAR Harvard Halk Sağlığı Okulu tarafından yapılan bir araştırmaya göre, günde iki ile dört bardak kahve tüketimi, hem erkekler hem de kadınlar için intihar oranını yüzde 50 civarında düşürüyor. Bunun nedeni de kahvenin hafif bir antidepresan olarak da etki gösterip serotonin, dopamin gibi sinirsel salgıların üretimine yardımcı olması olarak gösteriliyor.

KAHVE TÜKETİMİNİN DAHA DÜŞÜK İNTİHAR ORANLARIYLA DA BİR İLİŞKİSİ VAR Harvard Halk Sağlığı Okulu tarafından yapılan bir araştırmaya göre, günde iki ile dört bardak kahve tüketimi, hem erkekler hem de kadınlar için intihar oranını yüzde 50 civarında düşürüyor. Bunun nedeni de kahvenin hafif bir antidepresan olarak da etki gösterip serotonin, dopamin gibi sinirsel salgıların üretimine yardımcı olması olarak gösteriliyor.

#11
Foto - KAHVE, CİLT KANSERİNE YAKALANMA İHTİMALİNİZİ DÜŞÜREBİLİR. Günde 3 bardak ve üstü kahve içen kadınların, hiç kahve içmeyenlere göre cilt kanserine yakalanma ihtimalinin daha düşük olduğunu net bir şekilde ortaya koydu.

KAHVE, CİLT KANSERİNE YAKALANMA İHTİMALİNİZİ DÜŞÜREBİLİR. Günde 3 bardak ve üstü kahve içen kadınların, hiç kahve içmeyenlere göre cilt kanserine yakalanma ihtimalinin daha düşük olduğunu net bir şekilde ortaya koydu.

#12
Foto - MUTLU HİSSETTİRİYOR National Health Institute tarafından yapılan bir araştırmaya göre, günde dört bardak ya da daha çok kahve içenler, hiç içmeyenlere oranla yüzde 10 oranında daha az depresyona giriyor.

MUTLU HİSSETTİRİYOR National Health Institute tarafından yapılan bir araştırmaya göre, günde dört bardak ya da daha çok kahve içenler, hiç içmeyenlere oranla yüzde 10 oranında daha az depresyona giriyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı