• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
İşte dünyanın öğrenmesi en zor dilleri...

2020-08-05 16:10:34
İşte dünyanın öğrenmesi en zor dilleri...

Ana dilimizden farklı bir dil konuşmayı çok istesek de yaşımız büyüdükçe yeni bir dil öğrenmeye çekiniriz. İlkokul yıllarımızdan bu yana eğitimlerini aldığımız bazı dillere aşina olsak bile bazı diller kaç yaşında olursak olalım öğrenmesi en zor dillerdendir. Peki yeryüzünde konuşulan ve öğrenmesi en zor olan dillerin hangileri olduğunu biliyor musunuz?

#1
Foto - ARAPÇA Arap alfabesinde yer alan birçok harf, kelimelerin içerisine 4 farklı şekilde yerleştirilebilir. Bu nedende akılda tutmak zordur. Bunun yanı sıra Arap alfabesinde yer alan sesli harfler, yazılı kelimelere dahil edilmez. Bu da Arapça bilmeyen birinin terimleri anlamasını zor kılabilir. Cinsiyet ayrımı yapılan bir dil olması sebebiyle kelimelere gelen eklerin birbirinden oldukça farklı olduğu Arapçayı öğrenmek istiyorsanız yüzlerce ek ezberlemeyi şimdiden kabul etmelisiniz.

ARAPÇA Arap alfabesinde yer alan birçok harf, kelimelerin içerisine 4 farklı şekilde yerleştirilebilir. Bu nedende akılda tutmak zordur. Bunun yanı sıra Arap alfabesinde yer alan sesli harfler, yazılı kelimelere dahil edilmez. Bu da Arapça bilmeyen birinin terimleri anlamasını zor kılabilir. Cinsiyet ayrımı yapılan bir dil olması sebebiyle kelimelere gelen eklerin birbirinden oldukça farklı olduğu Arapçayı öğrenmek istiyorsanız yüzlerce ek ezberlemeyi şimdiden kabul etmelisiniz.

#2
Foto - FİNCE Fince de öğrenmesi en zor dillerden biri kabul edilir. İsimlerin 15 farklı görevde kullanıldığı Fince'de tek ve çift harflerle farklı anlamları karşılayan kelimeler türetilebilir. Maalesef İngilizce'yle aynı grupta olmadığı için diğer dil ailelerinde olduğu gibi İngilizce bilmek Fince öğrenme sürecinde size bir avantaj sağlamaz...

FİNCE Fince de öğrenmesi en zor dillerden biri kabul edilir. İsimlerin 15 farklı görevde kullanıldığı Fince'de tek ve çift harflerle farklı anlamları karşılayan kelimeler türetilebilir. Maalesef İngilizce'yle aynı grupta olmadığı için diğer dil ailelerinde olduğu gibi İngilizce bilmek Fince öğrenme sürecinde size bir avantaj sağlamaz...

#3
Foto - RUSÇA Kiril alfabesi kullanılarak yazılan Rusça, içinde barındığı çeşitli dil bilgisi kuralları nedeniyle de öğrenmesi zor olan dillerden biridir.

RUSÇA Kiril alfabesi kullanılarak yazılan Rusça, içinde barındığı çeşitli dil bilgisi kuralları nedeniyle de öğrenmesi zor olan dillerden biridir.

#4
Foto - NAVAHOCA Amerika Birleşik Devletleri'nin güneybatısında konuşulan dillerden biri olan Navahoca günümüzde yaklaşık 120.000 kişi tarafından aktif olarak konuşuluyor. Batı dilleri ve diğer Latin dilleri ile arasında pek yakın ilişki bulunmayan Navahoca'nın öğrenilmesi bu nedenle zor...

NAVAHOCA Amerika Birleşik Devletleri'nin güneybatısında konuşulan dillerden biri olan Navahoca günümüzde yaklaşık 120.000 kişi tarafından aktif olarak konuşuluyor. Batı dilleri ve diğer Latin dilleri ile arasında pek yakın ilişki bulunmayan Navahoca'nın öğrenilmesi bu nedenle zor...

#5
Foto - VİETNAMCA Yapılan araştırmalar, Vietnamca'nın ortalama öğrenilme süresinin yaklaşık 1100 saat olduğunu gösteriyor. Vietnam Cumhuriyeti'nin ulusal ve resmi dili olan Vietnamca'da eskiden Çin yazı sistemi kullanırken günümüzde Latin alfabesinin uyarlanmış biçimi kullanılır. Zorlu dil bilgisi kuralları ve 6 farklı ses tonlaması ile Vietnamca da konuşması ve anlaması en zor dillerden biri kabul ediliyor.

VİETNAMCA Yapılan araştırmalar, Vietnamca'nın ortalama öğrenilme süresinin yaklaşık 1100 saat olduğunu gösteriyor. Vietnam Cumhuriyeti'nin ulusal ve resmi dili olan Vietnamca'da eskiden Çin yazı sistemi kullanırken günümüzde Latin alfabesinin uyarlanmış biçimi kullanılır. Zorlu dil bilgisi kuralları ve 6 farklı ses tonlaması ile Vietnamca da konuşması ve anlaması en zor dillerden biri kabul ediliyor.

#6
Foto - MANDARİN ÇİNCESİ Dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olmasına rağmen öğrenmesi oldukça zor bir dil olan Mandarin Çincesi öğrenmek istiyorsanız, telaffuzu nedeniyle, sizi ilk başlarda çileden çıkartabilir. Seslerin tümünün yazı sisteminde 4 farklı telaffuza sahip olduğu bu dilde fiillerin hiçbiri zaman eki almaz, bu da öğrenmeyi zorlaştırır.

MANDARİN ÇİNCESİ Dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olmasına rağmen öğrenmesi oldukça zor bir dil olan Mandarin Çincesi öğrenmek istiyorsanız, telaffuzu nedeniyle, sizi ilk başlarda çileden çıkartabilir. Seslerin tümünün yazı sisteminde 4 farklı telaffuza sahip olduğu bu dilde fiillerin hiçbiri zaman eki almaz, bu da öğrenmeyi zorlaştırır.

#7
Foto - TAGALOGCA Filipince'nin temelini oluşturan bu dil günümüzde Filipinler'de yaşayanların 4'te 1'i tarafından konuşulsa da diğer dillere göre daha farklı bir dil bilgisi yapısına sahip olması, bu dili öğrenmeyi zorlaştırıyor.

TAGALOGCA Filipince'nin temelini oluşturan bu dil günümüzde Filipinler'de yaşayanların 4'te 1'i tarafından konuşulsa da diğer dillere göre daha farklı bir dil bilgisi yapısına sahip olması, bu dili öğrenmeyi zorlaştırıyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı