• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
HES kodu almak için telefondan mesaj nasıl gönderilir?

2020-05-21 14:20:38
HES kodu almak için telefondan mesaj nasıl gönderilir?

HES Kodu nasıl alınır? HES kodu nereden alınır? HES kodu almak için telefondan mesaj nasıl çekilir? HES kodu, Hayat Eve Sığar uygulamasının kısaltılmış hali olmakla birlikte bu uygulama ile vatandaşlar şehirler arası seyahat başta olmak üzere kişisel iletişimin olduğu her alanda takip edilebilecek ve bu sayede virüs salgının kontrol altına alınması sağlanacak. Peki HES kodu almak için telefondan mesaj nasıl gönderilir?

#1
Foto - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın duyurduğu HES kodu için başvurular başladı. Özellikle milyonlarca vatandaşın en çok merak ettiği konular arasında yer alan HES konunun kimlere verileceği, kodu almak için nereye başvuru yapılması gerektiği gibi konulara ilişkin detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın duyurduğu HES kodu için başvurular başladı. Özellikle milyonlarca vatandaşın en çok merak ettiği konular arasında yer alan HES konunun kimlere verileceği, kodu almak için nereye başvuru yapılması gerektiği gibi konulara ilişkin detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

#2
Foto - Bakan Koca,

Bakan Koca, "Hayat Eve Sığar mobil uygulamasından HES kodu alınabilecek. Tüm yolcuların en üst düzeyde güvenliği sağlanmaya çalışacak. HES kodları kişiye özel tekil kodlardan oluşacak. T.C. kimlik numarası gibi sabit olmayacak.

#3
Foto - Her paylaşımında farklı bir HES kodu oluşturulabilecek. Önümüzdeki günlerde mobil uygulama ve HES kodunun yaygın uygulanması hayatımızı kolaylaştıracak

Her paylaşımında farklı bir HES kodu oluşturulabilecek. Önümüzdeki günlerde mobil uygulama ve HES kodunun yaygın uygulanması hayatımızı kolaylaştıracak" ifadeleri iler seyahatin detayları hakkında bir açıklama yapmıştı.

#4
Foto - HES Kodu nasıl alınır? HES kodu nereden alınır? Vatandaşların ilk olarak bu kodu almak için Hayat Eve Sığar adlı mobil uygulamasını indirmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra uygulama dışında da “HES boşluk T.C. Kimlik numarası, kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresini gün sayısı” şeklinde yazıp 2023’e göndererek de almak mümkün.

HES Kodu nasıl alınır? HES kodu nereden alınır? Vatandaşların ilk olarak bu kodu almak için Hayat Eve Sığar adlı mobil uygulamasını indirmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra uygulama dışında da “HES boşluk T.C. Kimlik numarası, kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresini gün sayısı” şeklinde yazıp 2023’e göndererek de almak mümkün.

#5
Foto - HES kodu almak için telefondan mesaj nasıl gönderilir? Örneğin; HES + Boşluk + T.C. (12345678910) 1234 12 şeklinde bir gönderim olacak.

HES kodu almak için telefondan mesaj nasıl gönderilir? Örneğin; HES + Boşluk + T.C. (12345678910) 1234 12 şeklinde bir gönderim olacak.

#6
Foto - Kimler HES kodu alabilecek? İlgili kodu seyahat etmek isteyenler ve tüm vatandaşlar alabilecek olup HES Kodu ile seyahat firmaları yolculuk yapmak isteyen kişinin sağlık durumunu sorgulayacak. Kişide risk varsa seyahat isteği onaylanmayacak.

Kimler HES kodu alabilecek? İlgili kodu seyahat etmek isteyenler ve tüm vatandaşlar alabilecek olup HES Kodu ile seyahat firmaları yolculuk yapmak isteyen kişinin sağlık durumunu sorgulayacak. Kişide risk varsa seyahat isteği onaylanmayacak.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı