• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
12
Hangi baklava kaç kaloridir? Cevizli baklava, fıstıklı baklava, fındıklı baklava 1 dilim kalorileri

2020-05-25 10:30:59
Hangi baklava kaç kaloridir? Cevizli baklava, fıstıklı baklava, fındıklı baklava 1 dilim kalorileri

Hangi baklava kaç kaloridir? Bayramda baklava vazgeçilmez lezzetlerimizden. Bayramda cevizli, fındıklı, fıstıklı çeşitleriyle baklava tüketenler baklava kalorilerini merak ediyorlar. Peki, 1 dilim cevizli baklava, fındıklı baklava ve fıstıklı baklava kalorileri ne kadardır?

#1
Foto - 1 dilim baklava kaç kalori, sorusuna sağlıklı bir şekilde cevap verebilmek için, öncelikle bu geleneksel tatlımızın hazırlanırken kullanılan tereyağ, şeker, un ve antep fıstığı oranlarına hakim olmamız gerekmektedir. Bilindiği üzere, baklava şerbetli tatlılar grubuna giren oldukça yüksek kalorili bir besindir.

1 dilim baklava kaç kalori, sorusuna sağlıklı bir şekilde cevap verebilmek için, öncelikle bu geleneksel tatlımızın hazırlanırken kullanılan tereyağ, şeker, un ve antep fıstığı oranlarına hakim olmamız gerekmektedir. Bilindiği üzere, baklava şerbetli tatlılar grubuna giren oldukça yüksek kalorili bir besindir.

#2
Foto - Bu sebepten dolayı, diyet yapanlar ya da diyabet hastaları için fazla miktarda tüketilmesi çok da sağlıklı değildir. Bu sebepler göze alındığında, baklava yemeden önce acaba kaç kalori alacağım diye düşünmek, her zaman faydalıdır.

Bu sebepten dolayı, diyet yapanlar ya da diyabet hastaları için fazla miktarda tüketilmesi çok da sağlıklı değildir. Bu sebepler göze alındığında, baklava yemeden önce acaba kaç kalori alacağım diye düşünmek, her zaman faydalıdır.

#3
Foto - Ortalama bir dilim baklava kaç gram dediğimiz de, seçkin üreticilerin menulerinde 40 gram olarak servis edildiğine ulaştım. Bu noktada tatlımız, ağırlığının yüzde 40’i karbonhidrattan, yüzde 20’sini tereyağı’ ndan almaktadır. Kalan kısım da iç malzemesi ve şerbetinden gelmektedir. Bu bilgiler ışığında yapılan araştırmalara göre, bir dilim baklava 125 kaloridir. Bu değere yaklaşık olarak hesaplama yaptığımız da 100 gram baklava 275 kalori diyebiliriz.

Ortalama bir dilim baklava kaç gram dediğimiz de, seçkin üreticilerin menulerinde 40 gram olarak servis edildiğine ulaştım. Bu noktada tatlımız, ağırlığının yüzde 40’i karbonhidrattan, yüzde 20’sini tereyağı’ ndan almaktadır. Kalan kısım da iç malzemesi ve şerbetinden gelmektedir. Bu bilgiler ışığında yapılan araştırmalara göre, bir dilim baklava 125 kaloridir. Bu değere yaklaşık olarak hesaplama yaptığımız da 100 gram baklava 275 kalori diyebiliriz.

#4
Foto - Günlük hayatımızdan örnek verdiğimiz de, bir mekanda sipariş ettiğimiz baklava porsiyonu 4 dilim içermektedir ve dondurmasız olduğunu varsayarsak, bize olan geri dönüşü 500 kalori gibi yüksek bir değer olacaktır. Görüldüğü gibi baklava hiç de masum bir tatlı değildir.

Günlük hayatımızdan örnek verdiğimiz de, bir mekanda sipariş ettiğimiz baklava porsiyonu 4 dilim içermektedir ve dondurmasız olduğunu varsayarsak, bize olan geri dönüşü 500 kalori gibi yüksek bir değer olacaktır. Görüldüğü gibi baklava hiç de masum bir tatlı değildir.

#5
Foto - 40 gram olan baklavanın ağırlığının yüzde 40’ı karbonhidrattan, yüzde 20’si tereyağından, kalan kısmı da şerbet ve iç malzemeden oluşuyor. Bir lokmada yiyebileceğiniz 1 diliminde 125 kalori var.

40 gram olan baklavanın ağırlığının yüzde 40’ı karbonhidrattan, yüzde 20’si tereyağından, kalan kısmı da şerbet ve iç malzemeden oluşuyor. Bir lokmada yiyebileceğiniz 1 diliminde 125 kalori var.

#6
Foto -

#7
Foto - Fıstıklı Baklava Kaç Kalori? Cevizle birlikte baklavaya en çok yakışan kuru yemişlerden biri hiç şüphesiz ki Antep fıstığı. Yeşil fıstığın iştah açan görünümü ve kendine özgü meyvemsi lezzeti kıyır kıyır baklava hamuru ve kıvamında baklava şerbetiyle birleşince damaklarda iz bırakan bir tat yerini şu soruya bırakıyor: fıstıklı baklava kaç kalori? Maliyeti epey yüksek olan, hatta lüks sayılabilen bu mücevher tatlının kalori değerleri ise şu şekilde: 1 orta porsiyon (90 gr) fıstıklı baklava 296 kcal 1 adet (35 gr) fıstıklı baklava 115 kcal 100 gram fıstıklı baklava 329 kcal

Fıstıklı Baklava Kaç Kalori? Cevizle birlikte baklavaya en çok yakışan kuru yemişlerden biri hiç şüphesiz ki Antep fıstığı. Yeşil fıstığın iştah açan görünümü ve kendine özgü meyvemsi lezzeti kıyır kıyır baklava hamuru ve kıvamında baklava şerbetiyle birleşince damaklarda iz bırakan bir tat yerini şu soruya bırakıyor: fıstıklı baklava kaç kalori? Maliyeti epey yüksek olan, hatta lüks sayılabilen bu mücevher tatlının kalori değerleri ise şu şekilde: 1 orta porsiyon (90 gr) fıstıklı baklava 296 kcal 1 adet (35 gr) fıstıklı baklava 115 kcal 100 gram fıstıklı baklava 329 kcal

#8
Foto - Cevizli Baklava Kaç Kalori? Baklava denildiğinde akla gelen ilk çeşitlerden biri cevizli baklava. Bol malzemeli olanının makbul olduğu, akraba ziyaretlerinde ikram edilen en değerli tatlılardan biri olan cevizli baklavanın ağızda dağılan lezzetine diyecek yok. Peki 1 dilim cevizli baklava kaç kalori? Cevizli baklava kalori değerleri şu şekildedir: 1 orta porsiyon (160 gr) cevizli baklava 456 kalori 1 dilim (35 gr) cevizli baklava 100 kcal 100 gram cevizli baklava 285 kcal 1 dilim cevizli baklava kaç kalori? Cevap olarak orta boyutlardaki 1 dilim cevizli baklava 100 kcal içerir.

Cevizli Baklava Kaç Kalori? Baklava denildiğinde akla gelen ilk çeşitlerden biri cevizli baklava. Bol malzemeli olanının makbul olduğu, akraba ziyaretlerinde ikram edilen en değerli tatlılardan biri olan cevizli baklavanın ağızda dağılan lezzetine diyecek yok. Peki 1 dilim cevizli baklava kaç kalori? Cevizli baklava kalori değerleri şu şekildedir: 1 orta porsiyon (160 gr) cevizli baklava 456 kalori 1 dilim (35 gr) cevizli baklava 100 kcal 100 gram cevizli baklava 285 kcal 1 dilim cevizli baklava kaç kalori? Cevap olarak orta boyutlardaki 1 dilim cevizli baklava 100 kcal içerir.

#9
Foto - Havuç Dilim Baklava Kaç Kalori? Son zamanların popüler baklavası olarak sık sık görmeye alışkın olduğumuz ve havuç dilimini andıran görüntüsüyle havuç dilim adını alan havuç dilim baklava kalori değerleri de bir dilimiyle yetinmek isteyeceğiniz kadar yüksek. İçeriğindeki bol fıstık, tercihen arasında kaymak ya da dondurmayla sunumu bu değeri yükseltiyor elbette. Klasik baklava dilimlerine oranla daha büyük olması da başka bir etken. 1 dilim (100 gr) fıstıklı havuç dilim baklava 450 kcal değerindedir.

Havuç Dilim Baklava Kaç Kalori? Son zamanların popüler baklavası olarak sık sık görmeye alışkın olduğumuz ve havuç dilimini andıran görüntüsüyle havuç dilim adını alan havuç dilim baklava kalori değerleri de bir dilimiyle yetinmek isteyeceğiniz kadar yüksek. İçeriğindeki bol fıstık, tercihen arasında kaymak ya da dondurmayla sunumu bu değeri yükseltiyor elbette. Klasik baklava dilimlerine oranla daha büyük olması da başka bir etken. 1 dilim (100 gr) fıstıklı havuç dilim baklava 450 kcal değerindedir.

#10
Foto - Kuru Baklava Kaç Kalori? Şerbet eklenmeden hazırlanan kuru baklava, klasik baklava lezzeti arayanların tam olarak zevkine hitap etmese de kendine özgü müdavimlere sahip. Kurabiye-baklava arası bir kıvamda lezzeti olan kuru baklava, fıstık, ceviz, tahin, fındık gibi farklı malzemelerden hazırlanabiliyor. Herhangi bir tatlıcıdan satın alabileceğiniz klasik kuru baklava kalori değerleri şu şekildedir: 2 dilim içeren 1 porsiyon kuru baklava 240 kcal 1 dilim kuru baklava da yaklaşık olarak 120 kcal

Kuru Baklava Kaç Kalori? Şerbet eklenmeden hazırlanan kuru baklava, klasik baklava lezzeti arayanların tam olarak zevkine hitap etmese de kendine özgü müdavimlere sahip. Kurabiye-baklava arası bir kıvamda lezzeti olan kuru baklava, fıstık, ceviz, tahin, fındık gibi farklı malzemelerden hazırlanabiliyor. Herhangi bir tatlıcıdan satın alabileceğiniz klasik kuru baklava kalori değerleri şu şekildedir: 2 dilim içeren 1 porsiyon kuru baklava 240 kcal 1 dilim kuru baklava da yaklaşık olarak 120 kcal

#11
Foto -

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı