• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
22
Fransa ile Yunanistan, hamlelerini hızlandırdı! Türkiye'ye karşı gözdağı vermeye çalıştılar

2020-10-11 16:39:44
Fransa ile Yunanistan, hamlelerini hızlandırdı! Türkiye'ye karşı gözdağı vermeye çalıştılar

Fransız mevkidaşı Philippe Lavigne’nin davetlisi olarak 6 – 9 Ekim tarihleri arasında Fransa’nın Mont-de-Marsan hava üssüne giden Bliumis “VOLFA 2020” tatbikatını izledi ve burada Rafale savaş uçağı ile ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

#1
Foto - Fransa'da Fransız ve Yunan silahlı kuvvetleriyle beraber gerçekleştirilen VOLFA 2020 tatbikatına Yunanistan Hava Kuvvetleri komutanı Georgios Bliumis de katıldı.

Fransa'da Fransız ve Yunan silahlı kuvvetleriyle beraber gerçekleştirilen VOLFA 2020 tatbikatına Yunanistan Hava Kuvvetleri komutanı Georgios Bliumis de katıldı.

#2
Foto - Birlik Gazetesi'nde yer alan habere göre, Fransız mevkidaşı Philippe Lavigne’nin davetlisi olarak 6 – 9 Ekim tarihleri arasında Fransa’nın Mont-de-Marsan hava üssüne giden Bliumis “VOLFA 2020” tatbikatını izledi.

Birlik Gazetesi'nde yer alan habere göre, Fransız mevkidaşı Philippe Lavigne’nin davetlisi olarak 6 – 9 Ekim tarihleri arasında Fransa’nın Mont-de-Marsan hava üssüne giden Bliumis “VOLFA 2020” tatbikatını izledi.

#3
Foto - Yunanistan Hava Kuvvetleri komutanı Georgios Bliumis Rafale savaş uçağı ile ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

Yunanistan Hava Kuvvetleri komutanı Georgios Bliumis Rafale savaş uçağı ile ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

#4
Foto - çuşta hava muharebesi, düşük seyir, hava ve yerdeki hedeflere saldıran senaryoları icra eden iki adet Rafale savaş uçağının teknik donanımı ve havadaki kabiliyetlerinden oldukça memnun kaldığı ifade edildi.

çuşta hava muharebesi, düşük seyir, hava ve yerdeki hedeflere saldıran senaryoları icra eden iki adet Rafale savaş uçağının teknik donanımı ve havadaki kabiliyetlerinden oldukça memnun kaldığı ifade edildi.

#5
Foto - Yunan Komutan Georgios Bliumis, Fransız Rafale savaş uçağının taşıyabileceği silahları pratikte (simülasyonda) görme fırsatı buldu.

Yunan Komutan Georgios Bliumis, Fransız Rafale savaş uçağının taşıyabileceği silahları pratikte (simülasyonda) görme fırsatı buldu.

#6
Foto - Daha sonra üretici Dassault firmasının tesislerini ve Rafale’nin uçuş simülatörünü ziyaret etti. Tatbikata katılan Yunanlı ve yabancı ekiplere de bir konuşma yaptı.

Daha sonra üretici Dassault firmasının tesislerini ve Rafale’nin uçuş simülatörünü ziyaret etti. Tatbikata katılan Yunanlı ve yabancı ekiplere de bir konuşma yaptı.

#7
Foto - Yunanistan ile Fransa arasında yapılan anlaşma gereği, toplam bütçesi 2 milyar euro olan tam donanımlı 12 adet kullanılmış ve 6 adet yeni Rafale son versiyon F-3R savaş uçaklarından ilk 2 adeti 2021 yılının Mart ayında Yunanistan Hava Kuvvetleri’ne teslim edilmesi planlanıyor.

Yunanistan ile Fransa arasında yapılan anlaşma gereği, toplam bütçesi 2 milyar euro olan tam donanımlı 12 adet kullanılmış ve 6 adet yeni Rafale son versiyon F-3R savaş uçaklarından ilk 2 adeti 2021 yılının Mart ayında Yunanistan Hava Kuvvetleri’ne teslim edilmesi planlanıyor.

#8
Foto - Ancak son gelen bilgilere göre en azından bir adet Rafale savaş uçağının kış aylarında Yunanistan’a teslim edilmesi için çalışmaların hızlandırıldığı da ifade ediliyor.

Ancak son gelen bilgilere göre en azından bir adet Rafale savaş uçağının kış aylarında Yunanistan’a teslim edilmesi için çalışmaların hızlandırıldığı da ifade ediliyor.

#9
Foto - Fransa'da gerçekleştirilen tatbikatta, Fransız Rafale savaş uçakları Yunan F-16 ile birlikte uçuş yaptı.

Fransa'da gerçekleştirilen tatbikatta, Fransız Rafale savaş uçakları Yunan F-16 ile birlikte uçuş yaptı.

#10
Foto - Türkiye'ye gözdağı verilmeye çalışılan tatbikatta, nakliye uçaklarıyla askeri sevkiyat ve hava indirme de gerçekleştirildi.

Türkiye'ye gözdağı verilmeye çalışılan tatbikatta, nakliye uçaklarıyla askeri sevkiyat ve hava indirme de gerçekleştirildi.

#11
Foto - Yunanistan'a teslim edilecek Rafale uçağı tatbikatta dikkat çeken uçuşlar icra etti.

Yunanistan'a teslim edilecek Rafale uçağı tatbikatta dikkat çeken uçuşlar icra etti.

#12
Foto - Fransa'da yapılan tatbikattaki görüntülerde Rafale uçaklarının görüntülerine sıkça yer verildi.

Fransa'da yapılan tatbikattaki görüntülerde Rafale uçaklarının görüntülerine sıkça yer verildi.

#13
Foto - Hava tatbikatında helikopterler de görev aldı.

Hava tatbikatında helikopterler de görev aldı.

#14
Foto - VOLFA 2020 tatbikatında helikopterler de yer aldı.

VOLFA 2020 tatbikatında helikopterler de yer aldı.

#15
Foto - VOLFA 2020 tatbikatında Yunan Hava Kuvvetleri'ne bağlı F-16 savaş uçakları da görev aldı.

VOLFA 2020 tatbikatında Yunan Hava Kuvvetleri'ne bağlı F-16 savaş uçakları da görev aldı.

#16
Foto - Tatbikatta Yunan askerleri de görüntülendi.

Tatbikatta Yunan askerleri de görüntülendi.

#17
Foto - VOLFA 2020 tatbikatında, Yunan Hava Kuvvetleri'ne ait Yunan jetler, Fransız Hava Kuvvetleri'yle birlikte uygulanan senaryoya göre görev aldı.

VOLFA 2020 tatbikatında, Yunan Hava Kuvvetleri'ne ait Yunan jetler, Fransız Hava Kuvvetleri'yle birlikte uygulanan senaryoya göre görev aldı.

#18
Foto - Yunan F-16 savaş uçakları sosyal medyada fotoğrafları paylaşıldı.

Yunan F-16 savaş uçakları sosyal medyada fotoğrafları paylaşıldı.

#19
Foto - Yunan Hava Kuvvetleri, Fransa ile birlikte VOLFA 2020 tatbikatı gerçekleştirdi.

Yunan Hava Kuvvetleri, Fransa ile birlikte VOLFA 2020 tatbikatı gerçekleştirdi.

#20
Foto - Yunan Hava Kuvvetleri Komutanı'nın da yer aldığı tatbikatta Yunan F-16 savaş uçakları böyle görüntülendi.

Yunan Hava Kuvvetleri Komutanı'nın da yer aldığı tatbikatta Yunan F-16 savaş uçakları böyle görüntülendi.

#21
Foto - VOLFA 2020 tatbikatı, Yunanistan'ı gazlayan Fransa'nın Türkiye'ye yönelik gözdağı verme çabası olarak değerlendiriliyor.

VOLFA 2020 tatbikatı, Yunanistan'ı gazlayan Fransa'nın Türkiye'ye yönelik gözdağı verme çabası olarak değerlendiriliyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23