• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
15
Ertuğrul Gazi'nin annesinin kabrinden başlıyor! Kuruluş dönemindeki tarihi yapı ile ilgili müjde

2020-10-01 14:48:41
Ertuğrul Gazi'nin annesinin kabrinden başlıyor! Kuruluş dönemindeki tarihi yapı ile ilgili müjde

Osmanlı’nın kuruluş döneminde yazlık olarak kullanılan Domaniç ile kışlak Söğüt ilçeleri arasındaki 86 kilometrelik yolun turizme kazandırılması çabalanıyor. Ertuğrul Gazi'nin annesi, "Devlet Ana" olarak anılan "Hayme Ana"nın Çarşamba köyündeki kabrinden başlayan tarihi yapıyla ilgili açıklama yapıldı.

#1
Foto - Orman Genel Müdürlüğünce, Osmanlı Devleti'nin kuruluşunda kullanılan Kütahya'nın Domaniç ile kışlak Bilecik'in Söğüt ilçeleri arasındaki 86 kilometrelik tarihi göç yolu ile ilgili açıklamalar geldi.

Orman Genel Müdürlüğünce, Osmanlı Devleti'nin kuruluşunda kullanılan Kütahya'nın Domaniç ile kışlak Bilecik'in Söğüt ilçeleri arasındaki 86 kilometrelik tarihi göç yolu ile ilgili açıklamalar geldi.

#2
Foto - Kuruluş döneminde yazlık olarak kullanılan tarihi göç yolunun turizme kazandırılması için müjde verildi.

Kuruluş döneminde yazlık olarak kullanılan tarihi göç yolunun turizme kazandırılması için müjde verildi.

#3
Foto - Çalışmaların başlatıldığı

Çalışmaların başlatıldığı "Domaniç Göç Yolu Ekoturizm Projesi"nin ayrıntıları ortaya çıktı.

#4
Foto - Ertuğrul Gazi'nin annesi,

Ertuğrul Gazi'nin annesi, "Devlet Ana" olarak anılan "Hayme Ana"nın Çarşamba köyündeki kabrinden başlayan tarihi yapı, orman güzelliklerini görme fırsatını sunuyor.

#5
Foto - Geçmişte Kayı Boyu'nun her yıl Domaniç'ten Söğüt'e yaptığı göç ve Osmanlı'nın ayak izlerinin bulunduğu güzergah, Hayme Ana Türbesi, Ebe Çamlığı, Mızık Çamı Tabiat Anıtı, Karagöl ve Kızılsaray Yaylası, Ilıcaksu Tarihi Kavak Ağacı, Tarihi Bercin Kulesi ve Evi'nin yanı sıra Domaniç'in eşsiz doğasını sunuyor.

Geçmişte Kayı Boyu'nun her yıl Domaniç'ten Söğüt'e yaptığı göç ve Osmanlı'nın ayak izlerinin bulunduğu güzergah, Hayme Ana Türbesi, Ebe Çamlığı, Mızık Çamı Tabiat Anıtı, Karagöl ve Kızılsaray Yaylası, Ilıcaksu Tarihi Kavak Ağacı, Tarihi Bercin Kulesi ve Evi'nin yanı sıra Domaniç'in eşsiz doğasını sunuyor.

#6
Foto - Açıklamalarda bulunan Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, göç yolunun Kütahya, Bursa ve Bilecik sınırları içinden geçtiğini ifade etti.

Açıklamalarda bulunan Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, göç yolunun Kütahya, Bursa ve Bilecik sınırları içinden geçtiğini ifade etti.

#7
Foto - Keskin, Osmanlı'nın kuruluş aşamasındaki Domaniç ile Söğüt yaylaları arasındaki güzergahı tekrar onarmayı planladıklarını söyledi.

Keskin, Osmanlı'nın kuruluş aşamasındaki Domaniç ile Söğüt yaylaları arasındaki güzergahı tekrar onarmayı planladıklarını söyledi.

#8
Foto - Keskin, vatandaşların eşsiz doğa güzelliklerini, Osmanlı’dan kalma yerleşim yerlerinin görmesini amaçladıklarını belirtti.

Keskin, vatandaşların eşsiz doğa güzelliklerini, Osmanlı’dan kalma yerleşim yerlerinin görmesini amaçladıklarını belirtti.

#9
Foto - Projenin bir kısmının tamamlanıp kullanıma sunulduğunu anlatan Keskin,

Projenin bir kısmının tamamlanıp kullanıma sunulduğunu anlatan Keskin, "Göç yolunda daha güzel bir görünüm elde edebilmek için güzergahın belli bölgelerine dinlenme yerleri oluşturuyoruz’’ ifadelerini kullandı.

#10
Foto - Ayrıca Hasan Keskin, çeşmelerin tekrar onarılacağını ve dinlenme yerlerinin yapılacağını da ekledi.

Ayrıca Hasan Keskin, çeşmelerin tekrar onarılacağını ve dinlenme yerlerinin yapılacağını da ekledi.

#11
Foto - Yoldaki tarihi köyler ve yapıların dikkati çektiğini vurgulayan Keskin, burasının, doğanın tadının dolu dolu çıkarılabileceği bir güzergah olduğunu ifade etti.

Yoldaki tarihi köyler ve yapıların dikkati çektiğini vurgulayan Keskin, burasının, doğanın tadının dolu dolu çıkarılabileceği bir güzergah olduğunu ifade etti.

#12
Foto - Hasan Keskin, göç güzergahının, insanların gezip görebileceği Türkiye'nin en güzel yerleri arasında bulunduğunu sözlerine ekledi.

Hasan Keskin, göç güzergahının, insanların gezip görebileceği Türkiye'nin en güzel yerleri arasında bulunduğunu sözlerine ekledi.

#13
Foto - Kalelerdeki düşmana karşı alınan pozisyonlar dikkat çekti.

Kalelerdeki düşmana karşı alınan pozisyonlar dikkat çekti.

#14
Foto - Kurulan çadırlar o dönemde yaşananları gözler önüne getiriyor.

Kurulan çadırlar o dönemde yaşananları gözler önüne getiriyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23