• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Dünyayı alt üst eden gelişme! Dev sivrisinekler yüzlercesini öldürdü

2020-09-13 14:15:06
Dünyayı alt üst eden gelişme! Dev sivrisinekler yüzlercesini öldürdü

ABD'nin Laura Kasırgası'ndan etkilenen bölgelerde, kadar büyük sürüler halinde gezen sivrisinekler de çok sayıda çiftlik hayvanını ısırarak öldürdü.

#1
Foto - ABD'nin Laura Kasırgası'ndan etkilenen bölgeleri, çok sayıda çiftlik hayvanını ısırarak öldürecek kadar büyük sürüler halinde gezen sivrisineklerle başa çıkamıyor.

ABD'nin Laura Kasırgası'ndan etkilenen bölgeleri, çok sayıda çiftlik hayvanını ısırarak öldürecek kadar büyük sürüler halinde gezen sivrisineklerle başa çıkamıyor.

#2
Foto - Sivrisine taarruzuna maruz kalan hayvanlar kanlarının emilmemesi için, onlarla mücadele ederken yorulmaktan telef oluyor.

Sivrisine taarruzuna maruz kalan hayvanlar kanlarının emilmemesi için, onlarla mücadele ederken yorulmaktan telef oluyor.

#3
Foto - Ville Platte bölgesinde veterinerlik yapan Dr. Craig Fontenot'ya göre, dev fırtına sonrası bataklıkların dışına itilen

Ville Platte bölgesinde veterinerlik yapan Dr. Craig Fontenot'ya göre, dev fırtına sonrası bataklıkların dışına itilen "hain küçük kan emiciler" 300 ila 400 büyükbaş hayvanın yanı sıra birkaç atın canına mal oldu.

#4
Foto - Bazı hayvanlar ise içine böcek ilacı sıkılabilen ağıllarda bulundukları için şimdilik kurtuldu.

Bazı hayvanlar ise içine böcek ilacı sıkılabilen ağıllarda bulundukları için şimdilik kurtuldu.

#5
Foto - Acadia County'deki yerel Lousiana AgCenter tarım merkezinde çalışan Jeremy Hebert,

Acadia County'deki yerel Lousiana AgCenter tarım merkezinde çalışan Jeremy Hebert, "ilaçlamanın böcek popülasyonlarını ciddi ölçüde düşürdüğünü ve ilaçlamanın durumu geceyle gündüz gibi değiştirdiğini" ifadelerine yer verdi.

#6
Foto - Kasırgalar çoğunlukla sivrisinek popülasyonlarında fırlama riski taşıyor.

Kasırgalar çoğunlukla sivrisinek popülasyonlarında fırlama riski taşıyor.

#7
Foto - Hayvanları telef eden yetişkin sivrisinekler kasırgaların kuvvetli rüzgarlarında genelde hayatta kalamasa da fırtınanın ardından gelen yumurtadan çıkma dönemi popülasyonda devasa bir artışa yol açabiliyor.

Hayvanları telef eden yetişkin sivrisinekler kasırgaların kuvvetli rüzgarlarında genelde hayatta kalamasa da fırtınanın ardından gelen yumurtadan çıkma dönemi popülasyonda devasa bir artışa yol açabiliyor.

#8
Foto - Bu nüfus patlamaları genelde salgınlarla ilintili olmasa da 2005'teki Katrina Kasırgası'nın ardından Louisiana'nın bazı bölgelerinde görülen Batı Nil Virüsü vakalarında artış yaşanmıştı.

Bu nüfus patlamaları genelde salgınlarla ilintili olmasa da 2005'teki Katrina Kasırgası'nın ardından Louisiana'nın bazı bölgelerinde görülen Batı Nil Virüsü vakalarında artış yaşanmıştı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı