• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
15
Dünyanın en güvenli 5 şehri

2021-07-07 18:27:26
Dünyanın en güvenli 5 şehri

Dünyanın nüfusu arttıkça suç oranları da aynı ölçüde artıyor. Doğal olarak ülkeleri gezmek isteyenler de böyle yerlerden uzak duruyor. Devletler de ülkelerine daha çok yabancı turist çekmek için gerekli güvenlik önlemleri almaya çalışıyor. İşte dünyanın en güvenli 5 şehri…

#1
Foto - Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri veya kısa kullanımıyla BAE’ye bağlı, Orta Doğu'da Arap Yarımadası'nın güneydoğusunda bulunan, Umman ve Suudi Arabistan'la komşu olan BAE’nin başkentidir.

Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri veya kısa kullanımıyla BAE’ye bağlı, Orta Doğu'da Arap Yarımadası'nın güneydoğusunda bulunan, Umman ve Suudi Arabistan'la komşu olan BAE’nin başkentidir.

#2
Foto - Abu Dabi, Basra Körfezi kıyısında yer alan şehrin nüfusu 900.000 civarındadır. 1971 yılında başkent olan Abu Dabi petrol gelirleri sayesinde günümüzde modern bir şehir haline gelmiştir.

Abu Dabi, Basra Körfezi kıyısında yer alan şehrin nüfusu 900.000 civarındadır. 1971 yılında başkent olan Abu Dabi petrol gelirleri sayesinde günümüzde modern bir şehir haline gelmiştir.

#3
Foto - Abu Dabi, yeryüzündeki petrol rezervleri bakımından en büyük rezervi olan şehirler arasındadır. Diğer 6 emirliğin ciddi miktarda petrol çıkaramamasına karşın petrol gelirleri eşit şekilde dağıtılır. Ancak diğer 6 emirlik petrol gelirlerini sadece metro, otoyol, park gibi yerleri finanse etmekte kullanabilir.

Abu Dabi, yeryüzündeki petrol rezervleri bakımından en büyük rezervi olan şehirler arasındadır. Diğer 6 emirliğin ciddi miktarda petrol çıkaramamasına karşın petrol gelirleri eşit şekilde dağıtılır. Ancak diğer 6 emirlik petrol gelirlerini sadece metro, otoyol, park gibi yerleri finanse etmekte kullanabilir.

#4
Foto - Doha, Orta Doğu’nun en zengin ülkelerinden Katar’ın en kalabalık şehri ve başkenti. İran Körfezi kıyısındaki Doha, geçmişte balıkçılık ve inci toplayıcılığıyla geçimini sağlayan kendi halinde bir kasabaydı. Keşfedilen zengin petrol ve doğalgaz yatakları ile birlikte geleceği diğer körfez şehirleri gibi tamamen değişti.

Doha, Orta Doğu’nun en zengin ülkelerinden Katar’ın en kalabalık şehri ve başkenti. İran Körfezi kıyısındaki Doha, geçmişte balıkçılık ve inci toplayıcılığıyla geçimini sağlayan kendi halinde bir kasabaydı. Keşfedilen zengin petrol ve doğalgaz yatakları ile birlikte geleceği diğer körfez şehirleri gibi tamamen değişti.

#5
Foto - Dünyanın en yüksek refah seviyesine sahip ülkelerinden biri olan Katar’ın başkenti Doha, ihtişamlı gökdelenleri, geleneksel ile modern dünyayı bir araya getiren sentez görünümü ve tatil merkezleri ile Orta Doğu’nun yükselen turizm şehirlerinden biri haline geldi.

Dünyanın en yüksek refah seviyesine sahip ülkelerinden biri olan Katar’ın başkenti Doha, ihtişamlı gökdelenleri, geleneksel ile modern dünyayı bir araya getiren sentez görünümü ve tatil merkezleri ile Orta Doğu’nun yükselen turizm şehirlerinden biri haline geldi.

#6
Foto - Uzun yıllar boyunca aşiret beyleri tarafından yönetilen Doha, göçebe kabilelerden oluşan nüfus yapısı nedeniyle istikrarın hakim olmadığı bir görünümdeydi. 19. yüzyılda günümüzdeki Katar emirinin idaresine geçen şehir petrolün keşfiyle birlikte hızlı bir yükseliş trendine girdi.

Uzun yıllar boyunca aşiret beyleri tarafından yönetilen Doha, göçebe kabilelerden oluşan nüfus yapısı nedeniyle istikrarın hakim olmadığı bir görünümdeydi. 19. yüzyılda günümüzdeki Katar emirinin idaresine geçen şehir petrolün keşfiyle birlikte hızlı bir yükseliş trendine girdi.

#7
Foto - Zürih İsviçre’nin en büyük kentidir. Bir gölün kenarında kurulmuştur ve çevresinde ormanlarla kaplı tepeler bulunmaktadır. Şehrin yüzölçümü 92 km’dir ve bunun 22 km’sini ormanlar oluşturmaktadır. İsviçre’nin başkenti Bern’dir fakat bazen İsviçre’nin kültürel başkenti olarak da adlandırılan Zürih 2006 verilerine göre Avrupa’nın en yaşanabilir şehridir.

Zürih İsviçre’nin en büyük kentidir. Bir gölün kenarında kurulmuştur ve çevresinde ormanlarla kaplı tepeler bulunmaktadır. Şehrin yüzölçümü 92 km’dir ve bunun 22 km’sini ormanlar oluşturmaktadır. İsviçre’nin başkenti Bern’dir fakat bazen İsviçre’nin kültürel başkenti olarak da adlandırılan Zürih 2006 verilerine göre Avrupa’nın en yaşanabilir şehridir.

#8
Foto - Zürih’te evler size çok şey anlatmaktadır. 200-300 yıllık binalar sanki yeni yapılmışçasına oldukça bakımlı ve özenlidir. Birçok bilim adamı ve sanatçının yaşadığı evler müzeye çevrilmiştir. Ayrıca Zürih’te adım başı birçok heykelle karşılaşabilirsiniz. Bu heykeller de daha çok çeşmelerin başında bulunmaktadır. Özellikle caddelerde bulunan heykeller şehre otantik bir hava vermektedir.

Zürih’te evler size çok şey anlatmaktadır. 200-300 yıllık binalar sanki yeni yapılmışçasına oldukça bakımlı ve özenlidir. Birçok bilim adamı ve sanatçının yaşadığı evler müzeye çevrilmiştir. Ayrıca Zürih’te adım başı birçok heykelle karşılaşabilirsiniz. Bu heykeller de daha çok çeşmelerin başında bulunmaktadır. Özellikle caddelerde bulunan heykeller şehre otantik bir hava vermektedir.

#9
Foto - Eskişehir, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık yirmi beşinci şehridir. 1993 yılında çıkarılan kanunla Büyükşehir Belediyesi olmuştur. Aslında Eskişehir, Hz. İsa'dan önce birinci bin yılda Porsuk Nehri kıyılarında Frigyalılar tarafından kurulan bir şehirdir.

Eskişehir, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık yirmi beşinci şehridir. 1993 yılında çıkarılan kanunla Büyükşehir Belediyesi olmuştur. Aslında Eskişehir, Hz. İsa'dan önce birinci bin yılda Porsuk Nehri kıyılarında Frigyalılar tarafından kurulan bir şehirdir.

#10
Foto - Eskişehir, 1080 yılında Türk egemenliğine girdikten daha sonra 1175 yılında Bizans İmparatorluğu tarafından geri alınmıştır. Türk hükümdarı Kılıçarslan şehri Bizanslardan tekrar aldığında ona “bizim eski şehrimiz” anlamına gelen Eskişehir adını vermiştir.

Eskişehir, 1080 yılında Türk egemenliğine girdikten daha sonra 1175 yılında Bizans İmparatorluğu tarafından geri alınmıştır. Türk hükümdarı Kılıçarslan şehri Bizanslardan tekrar aldığında ona “bizim eski şehrimiz” anlamına gelen Eskişehir adını vermiştir.

#11
Foto - Eskişehir günümüze kadar değişik uygarlıklar altında varlığını sürdürmüştür. Üzerinde kurulan medeniyetlerden bazıları Frigya, Bizans, Anadolu Selçukluları ve Osmanlı İmparatorluğu'dur. Eskişehir kültürel zenginliği kadar doğal güzellikleri bulunan bir şehirdir. Ayrıca Yunus Emre, Nasreddin Hoca gibi tarihi kişileri yetiştiren Eskişehir, Lületaşı ve çeşitli hastalıklara iyi gelen sıcak su kaynakları ile de ünlüdür.

Eskişehir günümüze kadar değişik uygarlıklar altında varlığını sürdürmüştür. Üzerinde kurulan medeniyetlerden bazıları Frigya, Bizans, Anadolu Selçukluları ve Osmanlı İmparatorluğu'dur. Eskişehir kültürel zenginliği kadar doğal güzellikleri bulunan bir şehirdir. Ayrıca Yunus Emre, Nasreddin Hoca gibi tarihi kişileri yetiştiren Eskişehir, Lületaşı ve çeşitli hastalıklara iyi gelen sıcak su kaynakları ile de ünlüdür.

#12
Foto - Münih, Berlin ve Hamburg'dan sonra Almanya'nın en büyük üçüncü kentidir. Bavyera eyâletinin en büyük şehri ve başkentidir. Avrupa Birliği'nin onikinci en büyük şehridir. Şehir, 2017 sayımına göre 1,4 milyon nüfusa sahiptir. Civarındaki nüfusla bu rakam 2,6 milyona ulaşır.

Münih, Berlin ve Hamburg'dan sonra Almanya'nın en büyük üçüncü kentidir. Bavyera eyâletinin en büyük şehri ve başkentidir. Avrupa Birliği'nin onikinci en büyük şehridir. Şehir, 2017 sayımına göre 1,4 milyon nüfusa sahiptir. Civarındaki nüfusla bu rakam 2,6 milyona ulaşır.

#13
Foto - Münih, Almanya’nın en önemli sanayi merkezlerinden birisidir. Alplerin eteklerinde bulunan bu Alman şehri, dünyanın en yaşanılabilir şehirleri arasında gösterilmektedir. Ayrıca şehir Romalılara da ev sahipliği yapmış dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Münih, Almanya’nın en önemli sanayi merkezlerinden birisidir. Alplerin eteklerinde bulunan bu Alman şehri, dünyanın en yaşanılabilir şehirleri arasında gösterilmektedir. Ayrıca şehir Romalılara da ev sahipliği yapmış dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

#14
Foto - Münih, Ortaçağ’da ticaretin en önemli şehirlerinden biri olarak kabul edilmekteydi. Ortaçağ ve günümüze uzanan süreç ele alındığında Münih, her daim, Almanya’nın en önemli stratejik merkezlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Bu anlamda Nazi Almanyası’nın da önemli bir üretim merkezi olan Münih, hammadde tedariki sonucu bunun işlenildiği önemli yerler arasında kabul edilmektedir. Turizm açısından da son derece güvenli bir şehirdir.

Münih, Ortaçağ’da ticaretin en önemli şehirlerinden biri olarak kabul edilmekteydi. Ortaçağ ve günümüze uzanan süreç ele alındığında Münih, her daim, Almanya’nın en önemli stratejik merkezlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Bu anlamda Nazi Almanyası’nın da önemli bir üretim merkezi olan Münih, hammadde tedariki sonucu bunun işlenildiği önemli yerler arasında kabul edilmektedir. Turizm açısından da son derece güvenli bir şehirdir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23