• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
30
Dünya bu fotoğrafları konuşuyor! Patlamadan saniyeler önce...

2020-08-07 12:54:53
Dünya bu fotoğrafları konuşuyor! Patlamadan saniyeler önce...

En az 137 kişinin ölümüyle sonuçlanan ve binlerce kişiyi yaralayan, Lübnan'ın başkenti Beyrut'u da yerle bir eden büyük patlama ile ilgili yürek yakan detaylar ortaya çıkıyor.

#1
Foto - Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, limanda tutulan 2 bin 750 ton nitratın patlaması hala dünyada birinci gündem maddesi.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, limanda tutulan 2 bin 750 ton nitratın patlaması hala dünyada birinci gündem maddesi.

#2
Foto - Patlama,

Patlama, "saldırı mı yoksa ihmal mi" tartışmalarını da beraberinde getirirken, teklikeli maddelerin tutulduğu söz konusu deponun bazı görüntüleri ortaya çıktı.

#3
Foto - Görüntülerde deponun amonyumnitrat çuvallarıyla dolu olduğu, çuvallarınsa hiç bir önlem alınmadan üst üste dizilmiş vaziyette depolandığı görülüyor.

Görüntülerde deponun amonyumnitrat çuvallarıyla dolu olduğu, çuvallarınsa hiç bir önlem alınmadan üst üste dizilmiş vaziyette depolandığı görülüyor.

#4
Foto - Kimyasal gübre olarak da bilinen amonyum nitratın, özensizce depolandığı yerin görüntüleri sosyal medyadada paylaşıldı.

Kimyasal gübre olarak da bilinen amonyum nitratın, özensizce depolandığı yerin görüntüleri sosyal medyadada paylaşıldı.

#5
Foto - Fotoğraflarda amonyumnitrat dolu çuvalların birbirlerinin üstüne konulduğu, hiç bir önlem alınmadan o şekilde depolandığı görülüyor.

Fotoğraflarda amonyumnitrat dolu çuvalların birbirlerinin üstüne konulduğu, hiç bir önlem alınmadan o şekilde depolandığı görülüyor.

#6
Foto - Patlayıcı etkisi nedeniyle özel koşullarda saklanması gereken amonyum nitrat için, söz konusu depoda hiç bir önlemin alınmadığı, nizami şartlarda saklanmadığı ifade ediliyor.

Patlayıcı etkisi nedeniyle özel koşullarda saklanması gereken amonyum nitrat için, söz konusu depoda hiç bir önlemin alınmadığı, nizami şartlarda saklanmadığı ifade ediliyor.

#7
Foto - Özellikle 3 bin tona yakın patlayıcının depolandığı bu yer için ekstra önlemlerin alınması gerektiği belirtilirken, görüntülerde yalnızca çuvallanmış vaziyette bulunan amonyumnitrarın güvenliksiz bir şekilde saklandığı belirtiliyor.

Özellikle 3 bin tona yakın patlayıcının depolandığı bu yer için ekstra önlemlerin alınması gerektiği belirtilirken, görüntülerde yalnızca çuvallanmış vaziyette bulunan amonyumnitrarın güvenliksiz bir şekilde saklandığı belirtiliyor.

#8
Foto - İKONİK FOTOĞRAF Öte yandan felaketi önlemek için kendi canlarını feda eden cesur itfaiyecilerin fotoğrafı, gündeme bomba gibi düştü

İKONİK FOTOĞRAF Öte yandan felaketi önlemek için kendi canlarını feda eden cesur itfaiyecilerin fotoğrafı, gündeme bomba gibi düştü

#9
Foto - Alevleri söndürmek için çaresizce Beyrut ambarına girmeye çalışan üç kahraman itfaiyecinin kimlikleri, Dailmail gazetesi tarafından açıklandı. İtgaiyecilerin, Jo Noon, Methal Hawwa ve Najib Hitti olduğu bildirildi.

Alevleri söndürmek için çaresizce Beyrut ambarına girmeye çalışan üç kahraman itfaiyecinin kimlikleri, Dailmail gazetesi tarafından açıklandı. İtgaiyecilerin, Jo Noon, Methal Hawwa ve Najib Hitti olduğu bildirildi.

#10
Foto - Beyrut'un kuzeyindeki La Quarantaine'deki itfaiyeden gönderilen 10 kişilik hızlı müdahale ekibinin bir parçası olan kahraman itfaiyecilerin fotoğrafı ortaya çıktı.

Beyrut'un kuzeyindeki La Quarantaine'deki itfaiyeden gönderilen 10 kişilik hızlı müdahale ekibinin bir parçası olan kahraman itfaiyecilerin fotoğrafı ortaya çıktı.

#11
Foto - Patlamanın hemen akabinde yardım çağrısını aldıklarında kimsenin üniformasını giyecek vakti bile yoktu. Bu nedenle çekilen bu son fotoğraflarında üzerlerinde üniformaları bulunmuyor.

Patlamanın hemen akabinde yardım çağrısını aldıklarında kimsenin üniformasını giyecek vakti bile yoktu. Bu nedenle çekilen bu son fotoğraflarında üzerlerinde üniformaları bulunmuyor.

#12
Foto - Fotoğrafı çeken kişinin patlamada öldüğü biliniyor. İtfaiye ekibi ise hala kayıp, ancak öldükleri tahmin ediliyor.

Fotoğrafı çeken kişinin patlamada öldüğü biliniyor. İtfaiye ekibi ise hala kayıp, ancak öldükleri tahmin ediliyor.

#13
Foto - 10 kişilik ekipten dokuz tanesi hala kayıpken, 25 yaşındaki Sahar Faris'in öldüğü doğrulandı ve genç kadın gözyaşlarının sel olduğu bir cenazeyle uğurlandı.

10 kişilik ekipten dokuz tanesi hala kayıpken, 25 yaşındaki Sahar Faris'in öldüğü doğrulandı ve genç kadın gözyaşlarının sel olduğu bir cenazeyle uğurlandı.

#14
Foto - O zamandan beri sosyal medyada 'Beyrut'un gelini' olarak anılan Faris, önümüzdeki yıl Haziran ayında evlenmek üzere nişanlanmıştı.

O zamandan beri sosyal medyada 'Beyrut'un gelini' olarak anılan Faris, önümüzdeki yıl Haziran ayında evlenmek üzere nişanlanmıştı.

#15
Foto - Genç itfaiyecinin nişanlısı Gilbert Karaan, dün yaptığı paylaşımda 'Sen benim hayatımsın. Sen kalbimi yaktın' ifadelerini kullanarak Sahar Faris'i kaybetmenin üzüntüsünü paylaştı.

Genç itfaiyecinin nişanlısı Gilbert Karaan, dün yaptığı paylaşımda 'Sen benim hayatımsın. Sen kalbimi yaktın' ifadelerini kullanarak Sahar Faris'i kaybetmenin üzüntüsünü paylaştı.

#16
Foto - İsminin verilmemesini isteyen bir itfaiye görevlisi, 'İtfaiye olarak, herhangi bir bakanlığın veya ordunun onayı olmadan herhangi bir kapıyı açma yetkisine sahibiz' dedi.

İsminin verilmemesini isteyen bir itfaiye görevlisi, 'İtfaiye olarak, herhangi bir bakanlığın veya ordunun onayı olmadan herhangi bir kapıyı açma yetkisine sahibiz' dedi.

#17
Foto - 'Duman ilk görülmeye başladığında 10 kişilik bir birlik gönderdik. Altı kişi itfaiye arabasında, dört kişi ise acil müdahale arabasındaydı.

'Duman ilk görülmeye başladığında 10 kişilik bir birlik gönderdik. Altı kişi itfaiye arabasında, dört kişi ise acil müdahale arabasındaydı.

#18
Foto - Ünlü fotoğraftaki üç kişi olay yerine ilk olarak ulaşan itfaiyecilerdi ve 12 numaralı hangarın kapısını açmaya çalışıyorlardı.

Ünlü fotoğraftaki üç kişi olay yerine ilk olarak ulaşan itfaiyecilerdi ve 12 numaralı hangarın kapısını açmaya çalışıyorlardı.

#19
Foto - Lübnan Ordusu Rehberlik Müdürü Ali Kansu, başkent Beyrut'taki Savunma Bakanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, önceki gün şiddetli patlamanın yaşandığı Beyrut Limanı ve çevresindeki enkaz bölgelerinde arama kurtarma çalışmalarının yoğunlaştırılması yönünde karar alındığını belirtti.

Lübnan Ordusu Rehberlik Müdürü Ali Kansu, başkent Beyrut'taki Savunma Bakanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, önceki gün şiddetli patlamanın yaşandığı Beyrut Limanı ve çevresindeki enkaz bölgelerinde arama kurtarma çalışmalarının yoğunlaştırılması yönünde karar alındığını belirtti.

#20
Foto - Kansu, patlamayla ilgili yürütülen soruşturmanın takibi için askeri inzibatın görevlendirildiğini ifade etti.

Kansu, patlamayla ilgili yürütülen soruşturmanın takibi için askeri inzibatın görevlendirildiğini ifade etti.

#21
Foto - Patlamanın yol açtığı hasar tespit çalışmalarının da aynı şekilde yoğunlaştırılacağına işaret eden Kansu,

Patlamanın yol açtığı hasar tespit çalışmalarının da aynı şekilde yoğunlaştırılacağına işaret eden Kansu, "Lübnan Kızılhaç Örgütü, hayatını kaybedenlerin sayısını belirleme ve kimlik tespit çalışmalarını üstlenecek. Kimlik tesbiti için kayıpların ailelerinden DNA örnekleri alınacak." dedi.

#22
Foto - Patlama sonucu tamamen yıkılan bölgenin, arama kurtarma ve enkazları kaldırma çalışmalarının hızlandırılması için giriş çıkışlara kapatılacağına dikkati çeken Kansu, soruşturmayı yürüten komitelerin de böylece işlerine yoğunlaşacağını söyledi.

Patlama sonucu tamamen yıkılan bölgenin, arama kurtarma ve enkazları kaldırma çalışmalarının hızlandırılması için giriş çıkışlara kapatılacağına dikkati çeken Kansu, soruşturmayı yürüten komitelerin de böylece işlerine yoğunlaşacağını söyledi.

#23
Foto - Kansu, birçok ülkenin gönderdiği uzman ekipler sayesinde arama kurtarma çalışmalarının çok dikkatli yapıldığına vurgu yaptı.

Kansu, birçok ülkenin gönderdiği uzman ekipler sayesinde arama kurtarma çalışmalarının çok dikkatli yapıldığına vurgu yaptı.

#24
Foto - Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda önce yangın çıkmış ardından tüm Beyrut'u sarsan çok güçlü patlama meydana gelmişti.

Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda önce yangın çıkmış ardından tüm Beyrut'u sarsan çok güçlü patlama meydana gelmişti.

#25
Foto - Sağlık Bakanı Hamad Hasan, patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 137'Ye yükseldiğini, ayrıca yaklaşık 5 bin yaralı ve onlarca kayıp olduğunu duyurmuştu.

Sağlık Bakanı Hamad Hasan, patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 137'Ye yükseldiğini, ayrıca yaklaşık 5 bin yaralı ve onlarca kayıp olduğunu duyurmuştu.

#26
Foto - Lübnan hükümeti dün patlamayla ilgili 5 gün sürecek bir soruşturma yapılacağını duyurmuştu.

Lübnan hükümeti dün patlamayla ilgili 5 gün sürecek bir soruşturma yapılacağını duyurmuştu.

#27
Foto - Ülkenin resmi haber ajansı NNA'da yayımlanan askeri mahkemenin açıklamasında, şiddetli patlamanın meydana geldiği salı gününden beri yürütülen soruşturma kapsamında Beyrut Limanı'nda görevli 16 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Ülkenin resmi haber ajansı NNA'da yayımlanan askeri mahkemenin açıklamasında, şiddetli patlamanın meydana geldiği salı gününden beri yürütülen soruşturma kapsamında Beyrut Limanı'nda görevli 16 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

#28
Foto - Yürütülen soruşturmanın, patlamaya yol açan her türlü etkeni kapsadığına işaret edilen açıklamada,

Yürütülen soruşturmanın, patlamaya yol açan her türlü etkeni kapsadığına işaret edilen açıklamada, "Soruşturma çerçevesinde şu ana kadar Beyrut Limanı Yönetim Kurulu ve gümrük idaresi yetkilileri ile bakım çalışanları ve patlamanın meydana geldiği 12 Nolu ambar çalışanlarından 18 kişinin ifadesi alındı." denildi.

#29
Foto - Patlamadan sonraki son durum.

Patlamadan sonraki son durum.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı