• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Diyarbakır'ın tescilli burma kadayıfı bayramda da lezzet katacak

2021-05-12 16:55:56
Diyarbakır'ın tescilli burma kadayıfı bayramda da lezzet katacak

Diyarbakır'ın geleneksel tatlısı burma kadayıf Ramazan Bayramı'nda da lezzet katacak.

#1
Foto - Şehrin geleneksel lezzetini kesintisiz sunan kadayıf üreticileri, bayram nedeniyle artan siparişleri yetiştirebilmek için yoğun mesai harcıyor.

Şehrin geleneksel lezzetini kesintisiz sunan kadayıf üreticileri, bayram nedeniyle artan siparişleri yetiştirebilmek için yoğun mesai harcıyor.

#2
Foto - Türk Patent ve Marka Kurumunca 4 yıl önce coğrafi işaret tescil belgesi verilen, fıstıklı, cevizli, kaymaklı ve peynirli olarak hazırlanan burma kadayıfa Diyarbakır'ın yanı sıra farklı illerden yoğun talep geliyor.

Türk Patent ve Marka Kurumunca 4 yıl önce coğrafi işaret tescil belgesi verilen, fıstıklı, cevizli, kaymaklı ve peynirli olarak hazırlanan burma kadayıfa Diyarbakır'ın yanı sıra farklı illerden yoğun talep geliyor.

#3
Foto - Günlük üretilerek müşterin beğenisine sunulan burma kadayıf başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Türkiye'nin farklı illerine de paket olarak gönderiliyor.

Günlük üretilerek müşterin beğenisine sunulan burma kadayıf başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Türkiye'nin farklı illerine de paket olarak gönderiliyor.

#4
Foto - İşletmecilerden Ahmet Altunbay, ramazanda kadayıf satışında artış olduğunu söyledi.

İşletmecilerden Ahmet Altunbay, ramazanda kadayıf satışında artış olduğunu söyledi.

#5
Foto - Bayramda da sipariş üzerine paket servis yapacaklarını belirten Altunbay,

Bayramda da sipariş üzerine paket servis yapacaklarını belirten Altunbay, "Eleman sayımızı artırdık. Çok yoğun siparişler alıyoruz. Şu anda imalathanede 3 vardiya çalışıyoruz. Siparişleri karşılamak için yoğun çalışıyoruz." dedi.

#6
Foto - Kadayıf ustası Mehmet Akan da 25 yılının bu meslekte geçtiğini dile getirdi.

Kadayıf ustası Mehmet Akan da 25 yılının bu meslekte geçtiğini dile getirdi.

#7
Foto - Kadayıf yapımı için hazırladıkları ve en az 6 saat dinlendirdikleri hamurun daha sonra tel haline getirildiğini anlatan Akan, sonrasında bunu tereyağı sürülen tepsiye dizdiklerini, arasına da tercihe göre fıstık, ceviz, kaymak koyup pişirdiklerini söyledi. Akan, pişen kadayıfa 45 dakika sonra şerbet döktüklerini kaydetti.

Kadayıf yapımı için hazırladıkları ve en az 6 saat dinlendirdikleri hamurun daha sonra tel haline getirildiğini anlatan Akan, sonrasında bunu tereyağı sürülen tepsiye dizdiklerini, arasına da tercihe göre fıstık, ceviz, kaymak koyup pişirdiklerini söyledi. Akan, pişen kadayıfa 45 dakika sonra şerbet döktüklerini kaydetti.

#8
Foto - İşletmeci Lütfü Karacaoğlan ise bayramda siparişleri karşılamak, sofraları tatlısız bırakmamak için vardiyalı çalışmaya geçtiklerini söyledi. Karacaoğlan,

İşletmeci Lütfü Karacaoğlan ise bayramda siparişleri karşılamak, sofraları tatlısız bırakmamak için vardiyalı çalışmaya geçtiklerini söyledi. Karacaoğlan, "Bayram dolayısıyla satışlar 3 kat arttı. Diyarbakır ve diğer illere paket servisimiz tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşımızı tescili kadayıfımızdan mahrum bırakmadık. Gelip buradan alan müşterilerimiz de var. Alamayan müşterilerimize de paket servis hizmeti veriyoruz. Hummalı bir çalışma içerisindeyiz." dedi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23