• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Bilim insanları gözlemledi! Tarihte bir ilk yaşandı

2021-10-24 00:53:13
Bilim insanları gözlemledi! Tarihte bir ilk yaşandı

Japon bilim insanları, uzayda 1 ay önce görülen gizemli sinyali yeniden gözlemledi. Jupiter'de görülen gizemli ışık bilim insanları tarafından birden fazla kez tespit edilirken, kaynağın uzaylı bir canlıya ait olmasından şüphe ediliyor.

#1
Foto - Uzayda bilim insanları tarafından yaklaşık 1 ay önce görüntülenen gizemli sinyal, yeniden görüntülendi. Bilim adamlarının ne olduğunu çözmek için yoğun mesai harcadığı sinyal, hala gizemini koruyor.

Uzayda bilim insanları tarafından yaklaşık 1 ay önce görüntülenen gizemli sinyal, yeniden görüntülendi. Bilim adamlarının ne olduğunu çözmek için yoğun mesai harcadığı sinyal, hala gizemini koruyor.

#2
Foto - Japon gökbilimciler, Jüpiter'de bir ay önce ortaya çıkan gizemli ışığın yeniden görüldüğünü açıkladı.

Japon gökbilimciler, Jüpiter'de bir ay önce ortaya çıkan gizemli ışığın yeniden görüldüğünü açıkladı.

#3
Foto - Kyoto Üniversitesi'nden Ko Arimatsu liderliğindeki ekip, 15 Ekim'de Jüpiter üzerinde yaklaşık dört saniye boyunca görünen gizemli parlak ışığın görüntülerini yayınladı. Jüpiter'in Kuzey Ilıman Kuşağı'nın güney kenarına yakın Kuzey Tropikal Bölgesi'nde görülen parlak ışığın son bir yıl içerisinde belirli aralıklara tam dokuz kez gözlemlendiği belirtildi.

Kyoto Üniversitesi'nden Ko Arimatsu liderliğindeki ekip, 15 Ekim'de Jüpiter üzerinde yaklaşık dört saniye boyunca görünen gizemli parlak ışığın görüntülerini yayınladı. Jüpiter'in Kuzey Ilıman Kuşağı'nın güney kenarına yakın Kuzey Tropikal Bölgesi'nde görülen parlak ışığın son bir yıl içerisinde belirli aralıklara tam dokuz kez gözlemlendiği belirtildi.

#4
Foto - Işık hüzmesinin ilk olarak Sky ve Telescope tarafından rapor edildiği bildirildi.

Işık hüzmesinin ilk olarak Sky ve Telescope tarafından rapor edildiği bildirildi.

#5
Foto - Jüpiter'in yüzeyine, her yıl düzinelerce, belki de yüzlerce asteroit çarpıyor. Çünkü dev gezegen, bu tür nesnelerin Dünya'ya çarpmasını engellemek için adeta bir engelleyici görevi görüyor.

Jüpiter'in yüzeyine, her yıl düzinelerce, belki de yüzlerce asteroit çarpıyor. Çünkü dev gezegen, bu tür nesnelerin Dünya'ya çarpmasını engellemek için adeta bir engelleyici görevi görüyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23