• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
19
Bakan Süleyman Soylu TEKNOFEST'te konuştu

2020-09-27 16:57:32
Bakan Süleyman Soylu TEKNOFEST'te konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde Gaziantep'teki Ortadoğu Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen "TEKNOFEST 2020" festivalini ziyaret etti.

#1
Foto - Stantları gezip projeler hakkında bilgi alan Soylu, TEKNOFEST'te her geçen yıl çok daha büyük bir gelişim ve heyecan gördüğünü söyledi.

Stantları gezip projeler hakkında bilgi alan Soylu, TEKNOFEST'te her geçen yıl çok daha büyük bir gelişim ve heyecan gördüğünü söyledi.

#2
Foto - Bunun kendilerine moral ve umut verdiğini dile getiren Soylu,

Bunun kendilerine moral ve umut verdiğini dile getiren Soylu, "Aynı zamanda temel altyapımızın ne kadar yükseldiğini, seviyenin ne kadar yükseldiğini de görüyoruz. Burada gördüğümüz başka bir şey daha var aynı zamanda kıyas yapabiliyoruz. Geçen yıl bu projede olanların bu yıl hangi noktaya geldiğini, hangi aşamaları katettiğini de görüyoruz" diye konuştu.

#3
Foto - Burada hayata dokunan projelerin olduğunu kaydeden Soylu

Burada hayata dokunan projelerin olduğunu kaydeden Soylu "Örneğin tarım alanında da çok etkili projeler gördüm" dedi.

#4
Foto - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye'nin yerlilik ve millilik vizyonu olduğunu hatırlatan Bakan Soylu, Türk gençlerinin de bu vizyona odaklandığını ve konsantre olduğunu gördüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye'nin yerlilik ve millilik vizyonu olduğunu hatırlatan Bakan Soylu, Türk gençlerinin de bu vizyona odaklandığını ve konsantre olduğunu gördüğünü söyledi.

#5
Foto - En az yarışmacılar kadar mutlu ve heyecanlı olduğunu belirten Soylu, festivalden çok başarılı sonuçlar çıkacağına inandığını ifade etti. Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısı hakkında konuşan Soylu,

En az yarışmacılar kadar mutlu ve heyecanlı olduğunu belirten Soylu, festivalden çok başarılı sonuçlar çıkacağına inandığını ifade etti. Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısı hakkında konuşan Soylu, "Söylenecek değil, yapılacak işler yapılıyor." dedi.

#6
Foto - Bakan Süleyman Soylu daha sonra düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada TEKNOFEST'in geleceğin Türkiye'sinin fotoğrafı olduğunu söyledi.

Bakan Süleyman Soylu daha sonra düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada TEKNOFEST'in geleceğin Türkiye'sinin fotoğrafı olduğunu söyledi.

#7
Foto -

"Çok hasretini çektiğimiz, çok arzu ettiğimiz, kendi çocukluğumuzda özlemini duyduğumuz bir Türkiye fotoğrafıyla karşı karşıyayız" diyen Soylu, "Allah'a ne kadar şükretsek azdır." ifadesini kullandı.

#8
Foto - Her yılın yeni bir zirveyi yakaladığı bir gelişim sürecini burada görmenin onuru içerisinde olduklarını aktaran Soylu, organizasyonu gerçekleştiren ve gençlere umut aşılayan T3 Vakfı'na ve Selçuk Bayraktar'a teşekkürlerini sundu.

Her yılın yeni bir zirveyi yakaladığı bir gelişim sürecini burada görmenin onuru içerisinde olduklarını aktaran Soylu, organizasyonu gerçekleştiren ve gençlere umut aşılayan T3 Vakfı'na ve Selçuk Bayraktar'a teşekkürlerini sundu.

#9
Foto - 10 yıl önce bugünkü Türkiye'nin hayal bile edilemeyeceğini kaydeden Soylu,

10 yıl önce bugünkü Türkiye'nin hayal bile edilemeyeceğini kaydeden Soylu, "Biz 10 yıl önce şehir hastanelerimizin olduğunu hayal edemezdik. 10 yıl önce bizler insansız hava araçlarıyla bütün dünyaya parmak ısırtacağımızı hayal edemezdik.

#10
Foto - Biz 10 yıl önce kendi yerli ve milli otomobil fikrimizi aklımızdan geçirdiğimizi dünyaya söyleyemezdik, bırakın yapmayı. Biz 10 yıl önce denizin altından tüneller yapabileceğimizi hayal edemezdik. Biz 10 yıl önce akıllı teknolojilerle bütün dünyaya Türkiye'nin gerçek, güçlü, modern yüzünü göstereceğimizi hayal edemezdik.

Biz 10 yıl önce kendi yerli ve milli otomobil fikrimizi aklımızdan geçirdiğimizi dünyaya söyleyemezdik, bırakın yapmayı. Biz 10 yıl önce denizin altından tüneller yapabileceğimizi hayal edemezdik. Biz 10 yıl önce akıllı teknolojilerle bütün dünyaya Türkiye'nin gerçek, güçlü, modern yüzünü göstereceğimizi hayal edemezdik.

#11
Foto - Biz 10 yıl önce Çanakkale köprülerini, Doğu Akdeniz'de kendi gemilerimizde bir iddianın sahibi olacağımızı hayal edemezdik, dünya tepemizde olurdu. Biz 10 yıl önce güvenliğimizi, terörü kaynağında kurutarak sağlayabileceğimizi hayal edemezdik. Biz 10 yıl önce aynen TEKNOFEST gibi gençlerimizin böyle güzel organizasyonlarda bir araya geleceğini, üreteceğini, her birinin parça parça bir yerde küçük heyecanlarla ortaya getirdiği o anlayışı büyük bir sinerjiye döndürebileceğimizi hayal edemezdik.

Biz 10 yıl önce Çanakkale köprülerini, Doğu Akdeniz'de kendi gemilerimizde bir iddianın sahibi olacağımızı hayal edemezdik, dünya tepemizde olurdu. Biz 10 yıl önce güvenliğimizi, terörü kaynağında kurutarak sağlayabileceğimizi hayal edemezdik. Biz 10 yıl önce aynen TEKNOFEST gibi gençlerimizin böyle güzel organizasyonlarda bir araya geleceğini, üreteceğini, her birinin parça parça bir yerde küçük heyecanlarla ortaya getirdiği o anlayışı büyük bir sinerjiye döndürebileceğimizi hayal edemezdik.

#12
Foto - 10 yıl sonra geleceğimiz noktayı da bugün hayal edemeyeceğimizi bilmenizi istiyorum, buna siz imza atıyorsunuz, Türkiye'nin gençleri imza atıyor ve Türkiye'miz imza atıyor.

10 yıl sonra geleceğimiz noktayı da bugün hayal edemeyeceğimizi bilmenizi istiyorum, buna siz imza atıyorsunuz, Türkiye'nin gençleri imza atıyor ve Türkiye'miz imza atıyor." ifadelerini kullandı.

#13
Foto - Stantların büyük bir bölümünü gezdiğini, ilk yıldan geçen yıla geçen yıldan bu yıla aşamaları teker teker gördüğünü aktaran Soylu,

Stantların büyük bir bölümünü gezdiğini, ilk yıldan geçen yıla geçen yıldan bu yıla aşamaları teker teker gördüğünü aktaran Soylu, "Allah'ın insanları en çok ödüllendirdiği şey mesafe almalarıdır. Çünkü Allah'ın bize öğüdü ve emri var, 'Bir gününüzü bir gününüze denk etmeyeceksiniz' diye. Anlıyoruz ki bizler burada o öğüde sahip çıkmışız." değerlendirmesinde bulundu.

#14
Foto - TEKNOFEST'e katılan tüm gençleri tebrik eden Bakan Soylu,

TEKNOFEST'e katılan tüm gençleri tebrik eden Bakan Soylu, "Elbet zekanız, aklınız, yetenekleriniz var unutmayın ama onları esas sizinle beraber buluşturan ve ilerlemesini sağlayan Allah'tır, onu da unutmayın. Burayı gördükçe keşke bizim çocukluğumuzda da olsa diyoruz. Çünkü siz hakikaten çok güzel bir iş başarıyorsunuz, göz bebeğimizsiniz." diye konuştu.

#15
Foto - Soylu, festivale katılan gençlerin doğru adımlar atarak diğer gençler için de rol model olduğunu vurguladı.

Soylu, festivale katılan gençlerin doğru adımlar atarak diğer gençler için de rol model olduğunu vurguladı.

#16
Foto - Gençlerin çalışmalarıyla moral ve öz güvenin artmasına katkı sağladıklarına dikkat çeken Soylu,

Gençlerin çalışmalarıyla moral ve öz güvenin artmasına katkı sağladıklarına dikkat çeken Soylu, "Buradan bütün dünyaya parmak ısırtacak, sizin yapacaklarınızla ülkemizin, milletimizin gücünü gösterecek nice gelişimlerin altına imza atmanızı istiyorum." dedi.

#17
Foto - Konuşmanın ardından Bakan Süleyman Soylu, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ile dereceye giren projelere ödüllerini verdi.

Konuşmanın ardından Bakan Süleyman Soylu, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ile dereceye giren projelere ödüllerini verdi.

#18
Foto - Roket yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini veren Bakan Soylu, yarışmacılarla birlikte asker selamı verdi.

Roket yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini veren Bakan Soylu, yarışmacılarla birlikte asker selamı verdi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23