• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Asla çiğ tüketilmemesi gereken 5 tehlikeli besin

2020-09-15 11:57:19
Asla çiğ tüketilmemesi gereken 5 tehlikeli besin

Çiğ besin tüketme akımı (Raw Foodism), bazı yiyeceklerin pişirilmeden sağlık olabileceğini öne sürüyor. Asla çiğ tüketmememiz gereken 5 tehlikeli besin açıklandı.

#1
Foto - Çiğ besin tüketme akımı (Raw Foodism), besinlerin pişirilmeden yenmesinin çok daha sağlıklı olduğunu öne sürüyor. Sebze ve meyvelerde çiğ tüketimin çok sağlıklı olduğuna inanılır fakat bazı yiyecekler çiğ tüketildiğinde sağlımızı etkileyebilir. Uzmanlar asla çiğ tüketmememiz gereken 5 tehlikeli besini açıkladı.

Çiğ besin tüketme akımı (Raw Foodism), besinlerin pişirilmeden yenmesinin çok daha sağlıklı olduğunu öne sürüyor. Sebze ve meyvelerde çiğ tüketimin çok sağlıklı olduğuna inanılır fakat bazı yiyecekler çiğ tüketildiğinde sağlımızı etkileyebilir. Uzmanlar asla çiğ tüketmememiz gereken 5 tehlikeli besini açıkladı.

#2
Foto - BROKOLİ Brokoli, Brüksel lahanası, karnabahar ve lahana ailesinin diğer üyeleri lezzet olarak çiğ tüketilebilir Ancak bu şekilde tüketildiklerinde çok daha fazla şişkinlik hissi verirler. Bu yüzden onları pişirmenizde fayda var.

BROKOLİ Brokoli, Brüksel lahanası, karnabahar ve lahana ailesinin diğer üyeleri lezzet olarak çiğ tüketilebilir Ancak bu şekilde tüketildiklerinde çok daha fazla şişkinlik hissi verirler. Bu yüzden onları pişirmenizde fayda var.

#3
Foto - PATLICAN Patlıcanlar, kalsiyum emilimini azaltan solanin içerir ve bunun sonucunda gastrointestinal sistemi tahriş edebilir. Çiğ tüketimde mide ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi ve hatta kusma problemi yaşayabilirsiniz. Patlıcanı pişirirseniz solanini nötralize edersiniz.

PATLICAN Patlıcanlar, kalsiyum emilimini azaltan solanin içerir ve bunun sonucunda gastrointestinal sistemi tahriş edebilir. Çiğ tüketimde mide ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi ve hatta kusma problemi yaşayabilirsiniz. Patlıcanı pişirirseniz solanini nötralize edersiniz.

#4
Foto - RAVENT Raventin yaprakları toksik içerir. Çiğ yemek isteyenlere az miktarda tüketilmesi önerilir. Yaprakları haricinde kalan kısmı çiğ olarak tüketebilirisniz. Ravent lezzetli ve aynı zamanda çok sağlıklı.

RAVENT Raventin yaprakları toksik içerir. Çiğ yemek isteyenlere az miktarda tüketilmesi önerilir. Yaprakları haricinde kalan kısmı çiğ olarak tüketebilirisniz. Ravent lezzetli ve aynı zamanda çok sağlıklı.

#5
Foto - PATATES Patatesi çiğ yememek gerekir. Olgunlaşmamış çiğ patatesler, güneş ışığına maruz kaldıklarında tehlikeli miktarda solanin içererirler. Bu da çiğ patlıcan yemekle aynı belirtilere sebep olabilir.

PATATES Patatesi çiğ yememek gerekir. Olgunlaşmamış çiğ patatesler, güneş ışığına maruz kaldıklarında tehlikeli miktarda solanin içererirler. Bu da çiğ patlıcan yemekle aynı belirtilere sebep olabilir.

#6
Foto - BARBUNYA FASULYESİ Çiğ barbunyanın lezzetsiz olduğu söylenir. Sadece tadı kötü olmakla kalmaz aynı zamanda mide kramplarına, kusma ve ishale neden olabilir.

BARBUNYA FASULYESİ Çiğ barbunyanın lezzetsiz olduğu söylenir. Sadece tadı kötü olmakla kalmaz aynı zamanda mide kramplarına, kusma ve ishale neden olabilir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23