“Birbirimize Allah’ın nuruyla bir bakabilsek!”

28 Temmuz 2017 Cuma

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza hamd, Başöğretmenimiz, Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-i Beyti’ne, Ashabına, canımız ana ve babamıza, mü’min kardeşlerimize ve Allah’ın (cc) ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara salat ve selam olsun.

Yıllar önce Muhterem merhum Erbakan hocamızla Libya‘daki ilim ve siyaset önderleri toplantısına katılmıştık. Kahvaltıda Afganistan’dan gelen Cemaat Liderine, ‘’tanıdığımız falan İslami Cemaat lideri nasıllar?’’ diye sormuştum.

Suratını sertleştirerek “O kâfir ve haini nerden tanıyorsun?” deyince şoke olmuştum!

İşte Hz. Ali’yi bile kâfir görerek şehid eden bu harici kafa bugün de devam ettikçe yüzyıldır yanmakta olan mazlum coğrafyada ümmetin yasını tutmakla ömrümüz geçecek!

Yeter artık!!

Her işimizde olduğu gibi siyasi ve sosyal hayatımızda Örneğimiz ve Önderimiz Sevgili Peygamberimizin (s.a.v) “Mü’minin ferasetinden sakının! Zira O, Allah’ın nuruyla bakar!” lisanıyla bizlere emanet ettiği, altından kıymetli tavsiyeleri hepimizin acilen imanı ve ameli olmalıdır!

Feraset nedir?

Ehlince malum, at manasına gelen, feres kökünden müştak feraset; at bakışı, engin görüşlü ve ufku geniş manalarına geliyor.

Atların gözleri yaratılıştan, çok ufukludur. Görme açıları insanla kıyas edilemez derecededir. Sırtındaki şahsı veya yükü görüp ürkmesin diye atın görüş mesafesini daraltmak için atlara at gözlüğü takarlar! At, gece de görür, gündüz de.

Önünü de görür. Arkasını da.

Sevgili Peygamberimiz, bizlerin birbirimizle olan hukukumuzda ve dış düşmanların bizlere karşı oynadığı oyunlara karşı da ferasetli olmamız gerektiğini veciz sözüyle ifade buyuruyor.

Ama birbirine karşı at gözüyle bakması gereken İslam âlemine, maalesef çeşitli at gözlüklerine benzer gözlükler taktılar. Irkçılık gözlüğü, particilik gözlüğü, mezhepçilik gözlüğü, tarikatçılık gözlüğü, mal ve makam gözlüğü gibi şeytani gözlükleri takalı ümmet bakışımızı yok ettiler!

Kendi ırkından, kendi partisinden, kendi mezhebinden ve kendi tarikatından olmayanı kardeş göremez olduk!

Düşmanlarımızı dost, dostlarımızı düşman görür olduk!

İman ve İslam kardeşliği yerine, ekol kardeşliği geçiverince kendi grubundan olmayanı düşman görür olduk!

Birbirimize olan kinin, nefretin, hasedin, hırsın yarısını din, vatan, medeniyet ve namus düşmanlarına gösterseydik bir avuç İsrailli Siyonist, canavar dünyayı mı yönetirdi!?

Kıblemiz Kâbe-i Muazzama’da bile, at gözlükleri sebebiyle ihramlar içinde birbirini yaralayarak hastahanelik eden kardeşlerime acıyorum! Onlar ve hepimiz için Rabb’imden af diliyorum.

Hz. Yahşi’yi bile affeden, talimatı Nebeviye’ye rağmen Okçular Tepesi’nden ayrılarak Uhud’da Hz. Hamza (r.a) ve 71 sahabenin şehadetine sebeb olan isyankâr okçuları kucaklayıp bağışlayan Peygamber’in Ümmeti›nin bugünkü içler acısı ferasetsiz ve hikmetsiz halimize acıyor, ağlıyor ve ağlıyorum!

Başta Filistin olmak üzere Suriye, Doğu Türkistan, Afganistan, Irak, Libya ve Mısır ve Somali gibi ülkelerde yaşayanların gözlerine taktıkları ideolojik, mezhebi ve meşrebi at gözlükleri sebebiyle işgal edilmiş olmalarına ve Müslüman halkların içler acısı ferasetsiz haline acıyor ve ağlıyorum!

Aahh! Gıybet, yalan iftira ve hased gözlüklerini bir atabilseydik! Birbirimizin kuyusunu kazabilir miydik?

Aahh! Siyonist ve Haçlı düşmanlarımızın bizim ufkumuzu daraltmak, bakış açılarımızı bozmak ve bizi birbirimize düşman etmek için gözlerimize ve zihinlerimize taktıkları; ırkçılık, particilik vs. at gözlüklerini bir atabilsek ve birbirimize at gözü gibi ümmet, uhuvvet gözüyle ve Allah’ın nuruyla bir bakabilsek ağlar mıydı Mescid-i Aksa? Ağlar mıydı diğer mazlum coğrafyaları?!

Tek yolumuz ve kurtuluşumuz var!

O da anayasamız Kur’an-ı Kerim’i Sevgili Peygamberimiz’in yaşayarak öğrettiği şekliyle oksijenimiz İslam’ı yeniden bilinçli yaşamak!

Yaşamak!

Yaşamak!

Ve Kur’an ve Sünnet merkezli, Yaratanın ve Efendimizin ‘’BAK’’ dediği yerden Kur’an’ın, Sünnet’in nurundan kafa-kalp ve akıl gözlerimizle bakarak ümmet bakışına yeniden dönmek!

Irkçılık, particilik gibi şeytani at gözlüklerini atarak her şeye sadece Allah’ın nuruyla bakabilme imanına yeniden dönmektir!

Ve bu ümmet bakışıyla dinimizin, canlarımızın, mukaddes beldelerin, Mescid-i Aksa’mızın muhafazası için her yerde ve her zaman feraset ruhuyla yekvücut olabilmektir!

Allah (c.c), din ve vatan uğruna kardeşliğe, birliğe ve olaylara ferasetin hediyesi Allah’ın nuruyla bakanların daim yar ve yardımcısı olsun! Sevdiklerinin ve sevenlerinin yolu daim açık olsun! Ve Allah için ümmet adına yapılan ve yapılacak tüm “milli mitinglerimiz” bereketli, coşkulu ve tesirli olsun!

Tatil olması dileğiyle Cuma bayramımız mübarek olsun.

Selam, sevgi ve duayla.

 

Not: KOCAELİ Üniversitesi’nde okuyan gençlerimizin dikkatine!

MİKAV Nadide Erkek Öğrenci Yurtları olarak üniversiteli gençliğin elinden tutmak, gurbetin kalabalık yalnızlığında teselli olmak için yeni eğitim döneminde sizleri bekliyoruz..

Eleştirel düşünebilen, aklını kiraya vermeyen, özgürlüğün kayıtsız şartsız Allah’a teslim olmak olduğunu idrak eden bir gençlik tahayyül ediyoruz..

“Zaman bendedir ve mekan bana emanettir..” şuurunda bir gençlik için. Yeryüzünün acıları karşısında merhamet devrimcisi adanmış nesiller yetiştirmek için 

Gençlerin geleceğine dair bir derdimiz var..

Yıl boyu devam eden etkinliklerimiz, ev ortamını yaşayacağınız barınma imkânları ve sosyal-kültürel programlarımızla hizmet veriyoruz.

Kocaeli Üniversitesi’ne yerleşen, ümmete, vatana ve bayrağa sevdalı genç kardeşlerimizi bekliyoruz..

İletişim: kocaelinadideyurt.com  Salim Özel: 05357686967

 

YORUM YAZ

 • Vadettin boçoğluVadettin boçoğlu6 ay önce
  Hocam yazilarinizla bizleri cok cok aydinlatiyorsum allah razi olsun.
 • Şaban satıŞaban satı6 ay önce
  İhraç edilen bir polisim. 93 ihlal mezunuyum. MGV lerde Erbakan, Erdoğan ve sizin hayranınız olarak yetiştim. Milli görüş ve adil düzenintohumlarının Birgün uluçınar olacağına sizlerin sayesinde 9inanmıştım. Allaha şükürler olsun bu günleri de gördük. Fetö den kurunun yanında yaş misali yandık. Ama bizlerin yanması ülkemizin kurtuluşuna vesile olacaksa ben yanmaya hazırım. Rahmetli Erbakan hocam fetöyü zamanında..siyonizmin uşakları KABBALA yı anlatırken. Tamda fetöyü anlatıyordu. Bizlerrahmetli Erbakan İn yolunda sizin ve reisin arkasında olmaya devam edeceğiz.. Değil ihraç olmak, mezarada girsekyeni nesil adil düzenle kardeş gibi yaşayacak. Sizleri okumak, insanının içini ısıtıyor. Dünya görüşümüze sizler yön verdiniz çok mutluyum. Sizleri minnetle anacağız çünkü sizler bu ülkeningerçek kahramanlarısınız.
 • Zeker SiyahZeker Siyah6 ay önce
  Nur bırakmadı ki fetö hocam. Nurcular kara oldu.
 • Fatih EMLİKFatih EMLİK6 ay önce
  Hocam yazılarınızın çoğalmasını bekliyordukama?televizyondada artış istiyoruz.dahası sizinle daha çok birlikte olmak istiyoruz.
 • Fatih EMLİKFatih EMLİK6 ay önce
  Hocam sahiden bir tarikat açsanızda dervişiniz olsak.vallahi şu zamane soytarı şeyhlerden duymuyoruz bu ikazları.
 • Fatih EMLİKFatih EMLİK6 ay önce
  Hocam iyiki varsınız.Allah sizi başımızdan eksik etmesin.at gözlüklerıni çıkarıp İslâmve Kuran gözlüğünü takarız İnşaallah.ozaman işte ozaman ümmet kurtulur.yoksa başka reçetelerin hepsi aspirin tedavisi.zaman kaybı milli eğitim 15 yılda nekadar milli tartışılır.bir cihad kavramını ezile büzüle koydurabildik kitaplarımıza.oysa onlar göğüslerini gere gere tabiki solcuları devlete dolduracağız sağcılarımı alacaktık diye biliyorlar.bizimle alay edebiliyorlardı.
 • saf vatandaşsaf vatandaş6 ay önce
  Allah razı olsun hocam. Dosdoğru olmak ve olduğu gibi yaşamak budur. Allah'ın izniyle dosdğru olunduğunda her pislik, her yamukluk ortadan kalkar. Bir olunduğunda, tek yürek olunduğunda, toplu hareket edildiğinde hangi şeytan dostları bizi yolumuzdan döndürebilir. BİR için dosdoğru birlik beraberlik sağlamalıyız. Tüm Allah dostlarıyla ayrı fırka değil BİR için birlik yapabildiğimizde birlik beraberlik oluşturduğumuzda zenginlik sağlanmış olur. Her şeyi ben bilirim, yalnız benim yolum doğrudur, benim cemaatim en üstündür, benim liderlerim şefaat verir, .... gibi bencillikler ve ayrştırıcı uçuk sapkınlıklar vatandaşlarımızın saf duygularını kullanarak bozgunculuğa, bölünmeye yol açabiliyorlar. Bütün Müslümanların yaşadığı ülkelerde düşmanlarımız sözde dostlarımız BÖL, PARÇALA, YUT ile vatandaşları birlik değil ayrılığa ikiliğe yol açacak şekilde böldüklerinden tüm dünyada hep Müslümanlar zarar görmektedir. Müslümanlar bunu gördükleri halde yine yanlıştan dönemiyor. Acaba nerede yanlış yapılıyor. Hepimiz KURAN kitabımız, PEYGAMBERİMİZ(sav) Hz. Muhammed (sav) dememizevebu yolda Allah rızası için yürümekte olmamıza rağmen birlik ve beraberlik sağlayamamız, ümmet olamamamız şaşılacak bir şey. Demekki dosdoğruya yönelip Milleti ve Ümmeti bir çatı altında birleştirecek güven ve samimiyet veren uygulamalara ihtiyaç var. Bu uğurda ÖLMEK VAR, DÖNMEK YOK denilecek uygulamalara ihtiyaç var. Günlük değil uzun ömürlük temel atılarak inşa edilecek uygulamalara ihtiyaç var. Samimiyete, güvene, kardeşliğe ihtiyaç var. Temel kum üzerine veya bataklığa değil, kaya gibi sert zemin üzerine atılmalıdır. Temel çürük ise yapı hep sallanacak ve güven vermeyecektir. Lafla değil icraatla yolumuza yere sağlam basarak tedbirli bir şekilde devam etmek zorundayız. BİZ MÜSLÜMANLARIN DURUMU : Hasta var. Hastalık belli. İlaç var. Doktor var. Ameliyat hanesi olan hastanemizde var. Gel hastalıktan kurtulalım, iyileşelim, diri olalım, birlik olalım dendiğinde her kafadan bir ses çıkıyor. Herkes çok biliyor, uygulamalar iyileşmeye değil öldürmeye dönük oluyor. Hata iyileşeceğine manyaklaşıyor. Neden ilaç yanlış, doktor yanlış teşhis koymuş. Hastane binasında da yok yok ama uygulamaların yanlış olmasından dolayı hastanede doğru kullanılmamış. Hocam doğru söylüyor. Bir an önce doğru rotaya girmeli, yanlış rotalarda dolaşmayı bırakmalıyız. Geminin tabanında çatlak varsa yada gemi tabanından su alınacak olursa hepimiz batarız. Çatlaklar, delikler dosdoğru tamir edilmeli ki herkes hatta dünya bile HUZUR bulsun. Huzur İslamdadır. Adında değil uygulanmasındadır. Allah Teala uyarıyor: Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın.O aldatıcı şeytan da, Allah hakkında sizi aldatmasın. (Lokman – 33). Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi musibet ve nimetlerle deneriz. Sonunda bize döneceksiniz. (ENBİYA Süresi 3). Ey iman Edenler! Dua ile Allah’tan dua isteyin. Şüphesiz Allah sabredenler ile beraberdir. (Bakara – 153) .Allah’ım gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eyle. Hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle! Ömrümüzü bereketli eyle! ALLAH'IM, evi sokak olana, karnı aç olana, kimsesiz olana, yetim olana, işi zor olana, geçim sıkıntısı olana, mutsuz olana, huzursuz olana, sağlıksız olana, yatakta hasta olana, içi acı dolana, eli darda olana, yolda susuz kalana, sen yardım et RABBİM.Bizi kula kulluk ettirme. Cumamız mübarek olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.
 • DertliDertli6 ay önce
  Hocam "Yahşi" değil "Vahşi b. Harb" o sahabinin ismi..Ayrıca, öncelikle size sorum şu:Şu menfur darbe girişimiyle gerçekten alakası olmayan fakat terörist yaftası vurularak işinden atılan hapse atılan on binlerce kişiye müslüman gözüyle mi bakıyorsunuz, yoksa onlar sizin nazarınızda kafir mi? (Darbeden bihaber olanları kastediyorum sadece)
 • YunusYunus6 ay önce
  ALEYKÜMSELAM Hocam. CUMAMIZ mübarek olsun, yazınızdan, tespitleriniz den, uyarılarınızdan ALLAH razı olsun. MÜSLÜMAN gibi yaşamıyoruz, adımız kalmış, Cenab ı Allah bizi büyük afetler ile sınav yapmaz İNŞALLAH. CİHAD ve ŞEHADET AYETİNE İMANIMIZ dan sınavı yarım günde kazandık. ALLAH ın bütün emirlerine iman ediyoruz, lakin samimi yaşamıyoruz. ALLAH hayatımızın her aşamasında KUR'AN I KERİM İle yaşamayı, samimi olmayı bütün Müslüman alemine nasip etsin. Amin.
 • AbdussametAbdussamet6 ay önce
  “Siz ey iman edenler! Cuma günü namaza çağrıldığınızda alış verişi keserek Allah'ın öğüdüne koşun! Eğer(Hâyr ile çıkar arasındaki farkı) bilirseniz, bu sizin için daha hâyırlıdır. Ve namaz kılındığı zaman da, artık yeryüzünde dağılın ve Allah'ın lütfundan (payınıza) düşeni talep edin! Ama Allah'ı hiç hatırdan çıkarmayın ki, ebedi mutluluğa ulaşabilesiniz.(Cuma Suresi 9,10. Ayetler) İnsanın ve hayatın yol haritası ve mutluluk formülü, Rabbimizin şifa olarak gönderdiği mesajlarına kulak verenlerden olmak duasıyla ömrümüz bereketli,Cumamız hâyrolsun inşallah...
Daha fazla yorum göster