KUDÜS VE CİHAT

27 Temmuz 2017 Perşembe

Kudüs’te Mescid-i Aksa’yı ziyaret edip dönen lise öğrencisi Merve Mahitaboğlu, kitaplarını okuyarak İslami şuur kazandığı hocası Abdullah Yıldız’a dokunaklı ve duygulu bir mektup yazmış. Ürpermeden okumak mümkün değil:

“Hocam, mabedimiz kan ağlıyor. Duymak ve yaşamak arasındaki farkı bellemiş bir kardeşiniz olarak basın açıklaması yaparak, kınayarak, mitingler yapılarak çözülemeyecek bir meseleden bahsediyorum.  Daha fazla bir şey yapın…”

Bir okuyucumun paylaştığı video daha vahim ve daha etkileyici. Terörist İsrail askerleri tam teçhizat giyinmişler, ellerinden otomatik silahlar. İki Filistinli’ye diz çöktürmüşler, tehdit ediyorlar. Filistinlilerden biri yaşlı ve zavallı bir adam, yalvarıyor, yalvarıyor, yalvarıyor... Belli ki karşısındaki taşlaşmış kalpte merhamet uyandırabileceğini zannediyor. 

Derken silah sesleri duyuluyor ve genç Filistinli vuruluyor, yere seriliyor. İhtiyar yalvarmaya devam ediyor. Genç Filistinliye ikinci bir kurşun sıkıyorlar…  Vücut acıyla hopluyor, Filistinli sağa sola dönüyor, yüzüstü uzanıyor. Bir kurşun daha, bir kurşun daha…

İhtiyar yalvarmaya devam ederken otomatik silah patlıyor ve ihtiyar yere seriliyor, yerdeki zavallıya bir kurşun daha, bir daha, bir daha…

Arkadan bir başka silahlı cani geliyor, gence ve ihtiyara defalarca ateş ediyor, sonra yerleri kurşunluyor, tozu dumana katıyor ve film bitiyor…

İnsanlığın bittiği yer, zulmün şaha kalktığı an… Öfke kesiliyorsunuz ve bu zulmü yapanları bir kaşık suda boğasınız geliyor.

Filistin’i işgal eden İsrail, her gün bu zulmü yapıyor.  Sistematik bir şekilde. Filistinlileri evlerinden, yurtlarından kovuyor. 1948’den beri Filistin topraklarında yeni yerleşim yerleri kuruyor; kadın, çocuk, yaşlı, hasta demeden Müslüman kanı döküyor, kan içiyor, kan kusturuyor…

Bir buçuk milyar nüfuslu İslam âlemi ne yapıyor?..

7 milyon Siyonist’in zulmüne neden dur demiyor, karşı çıkmıyor, cihat ilan etmiyor?..

Meselenin bam teli burası. 

Müslümanlar az değil, fakir değil, silahsız değil...

Petro dolarlar ABD ve Batılı bankalarını ihya ediyor. İslam ülkeleri paralarını Batı bankalarından çekseler onlarca banka batar.

Ellerindeki silahlarla İsrail’e yürüseler bir kaşık suda boğarlar…

Lakin…

Müslümanlar birbirlerinin boynunu vuruyor; “Müslümanlar kardeştir” âyetini unuttular.

“Mümin, bir mümin için sırt sırta vermiş bir binanın taşları gibidir; birbirine kuvvet verir” hadis-i şerifini hatırlamıyorlar. 

Hz. Ali’nin şu uyarısını hatırlamıyorlar:

“Haksızlığın önünde eğilmeyiniz çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.”

Üzerlerinde “vehen” var.

Aziz Peygamberimiz (sav) ahir zamanda Müslümanların dinimizin emirlerini terk etmelerinden dolayı düşmanlarına yenileceğini mucize olarak haber vermiştir:

“İleride ehl-i kitap ve diğer milletler, tıpkı aç kimsenin sofranın başına koştuğu gibi sizin üzerinize üşüşecekler. Üşüşüp ağzınızdaki lokmaları almak isteyeceklerdir.”

Sahabe böyle bir haber karşısında şaşırır ve sorar:

-O gün bizim azlığımızdan mı böyle olacak ey Allah’ın Elçisi(sav)?

-Hayır, bilakis siz o gün fevkalâde çok olacaksınız ama Allah, düşmanlarınızın kalbindeki sizden duyulan korkuyu kaldıracak. Sizin kalbinize vehen koyacak.

-Vehen nedir ey Allah’ın Elçisi (sav)?

-Vehen dünya sevgisi, dünyayı birinci planda ele alma ve ölümden ürkmektir.

Müslümanlar; Amerika, Rusya, İsrail, Fransa, Almanya, İngiltere’den aldıkları silahları birbirlerini katlediyorlar.

Mescid-i Aksa’nın kan ağlaması bundan.

Kudüs’ün kan kusması bundan.

Filistinlileri İsrail askerlerinin hedef tahtası yapmasının sebebi bu.

Er geç Müslümanlarla Siyonist İsrail arasında bir fırtına kopacak, son Siyonist öldürülene kadar… 

Yazlığa gitmiş, kısa şortlarını giymiş, yüzmek için sahil arayan, sahilde gezerken dondurma yalayan kardeşlerimiz dinlesinler…

Keyf zamanı değil, yapılacak çok şey var. Müslüman malını, canını, namusunu, dinini, vatanını savunurken ölürse şehittir. Şehitlik, cennette peygamberlikten sonraki en üst rütbedir. 

Müfredata “cihat” kavramı kondu diye ter ter tepinenler anlamasa da cihat Allah’ın emri ve farz. Hakkı savunmak, zulme dur demek cihattır. 

Müslümanlar, mutlaka Kur’an’ın tarif ettiği nitelikte müminler olacak, önce Ayasofya açılacak, İslam Birliği kurulacak, İsrail zulmü bitene kadar cihat edilecek.

Dağınıklığımız, silahsızlığımız, içimizdeki beyinsizler bizi ümitsizliğe sevk etmemeli.

Çanakkale’de yokluğa, yoksulluğa, imkânsızlıklara rağmen bu millet destan yazdı.

15 Temmuzda eli bayraklı, dili tekbirli siviller, modern silahlara sahip hainleri tepeledi.

Zaferi Allah verir, yeter ki biz O’nun yolunda cihat edelim. 

Biz zaferle değil, seferle mükellefiz. 

 

YORUM YAZ

 • Hasan AliHasan Ali6 ay önce
  Valla ne güzel hocam..Kimi elinde kalem ,kimi elinde mikrofon veriyorlar coşkuyu.. Hade cennete şehadete...Şehit..olun diye ama bu taneniz ya buşehitlik güzel biz niye el alem için isterken bu makamı...kendimiz ve yakınlarımız için istemeyiz..Mesala bilocan dahi millete gaz veriyor. Cihat..15 Temmuz..ama ağa kenarda seyrediyor..neden? Buyursun önden mübarek makam için.. valla dünyalık para,kasa,makam ve madamları kims ye vermiyorlar..Neden..Okuyucu müslüman kardeşlerim..siz itiraz,sorgulama,soru nedir bilmezmisiniz? Askerde ölen insanların evleri ne bakmadınız mı..?Peki neden mavi marmara olayında çark edilmesine tek kelime itirazınız olma dı!Sonrada Kudüs Mitingi yapıyoruz.. Bu iki yüzlülük degilmi..Hocada kalkmış kudüs ve cihat diyor.. Yahu kendi ulkemizde herkesle kanlı bıçaklıyız.! Fetö,Chp, PKK,PYD ..ne bu.
 • Ahmet YücelAhmet Yücel6 ay önce
  Bugün zaferimiz birbirimize karşı olmuş. Farklı partilere oy verdiğimiz için birbirimizi tektir etmekle meşgulüz. Yine de Melhemei Kübra'da/Büyük Savaşta Türkiye liderliğinde birleşecek Müslümanlar. Sonuç Allah'ın izni ve yardımıyla zafer sonra Kudüs'ün fethi. Taşlar ve ağaçlar, ışte Yahudi arkamda öldür ey Müslüman diyecektir.
 • Doğrucu davut!Doğrucu davut!6 ay önce
  "Bana mı sordunuz?"
 • YunusYunus6 ay önce
  Mazlumun ahını alacağı gün, zalimin zulmettiği günden daha çetin olacaktır. Hz. Ali
 • YunusYunus6 ay önce
  CİHAD AYETİ NE İMAN İle 15 temmuzda ülkemizi yarım günde kurtardık. Sınavı kazandık, İnşallah. Sabır kardeşlerim sabır. Herşeyin bir sırası var. Filistin deki kardeşlerimiz sınav veriyorlar. Suriye deki kardeşlerimiz kaçarak sınavı kaybetti. İsrailin bu en iyi günleri, 60 yıldır yaptıkları zulüm ve işkenceleri burunlarından fitil fitil getireceğiz. Osmanlı nın hoşgörü ve adaletini çıra ile arayacaklar.
 • saf vatandaşsaf vatandaş6 ay önce
  Önce kalpler imanla dolacak yoksa ne anlatsanız boş. Affedersiniz öküzün trene baktığı gibi bakıyoruz. Neden iç ve dışta şeytanın oyununa geliyoruz. Bireysel olarak bugz etmekten başka, duadan başka bir şey elden gelmiyor.Adamlar Müslüman ülkeleri hem sömürmüş, hemde insanları birbirine öyle düşürmüşlerki Müslüman Müslümanın sanki düşmanı olmuş. Şimdi bilebölmeye, parçalamaya, yutmaya devam ediyorlar, bizler ise birbirimizle kavga ederek zaman kaybediyoruz. Temel yok, bina sürekli sallanıyor. Sallanmalar sanki eğlence olarak algılanıyor. Müslümanlar dışta ve içte gaflet uykusundan uyanmazsa, dünya için değil ahiret için yaşamazsa daha çok kan gözyaşlarını dökmeye devam ederiz. Bizi cemaatler değil, cemaatlerin birleşmesi kurtaracaktır. Ayrışma değil birleşmeler gerçekleştiğinde millette, ümmette kurtulacaktır. O güne kadar ağlamaya, göz yaşı dökmeye, sloganlarla lanetlemeye, dualarla desteklemeye devam. Duadan başka elden bir şey gelmiyor. inşallah birlik beraberlik sağlanırda ülkemize ve dünyaya huzur gelir. Huzur İslamdadır. Adında değil uygulanmasındadır. Allah herkese akıl fikir versin. Aklımız bıçak kemiğe dayanınca mı çalışacak? Güdülecek koyun gibi hazırda bekliyoruz. Galeyana getirecek, çoşturacak, güvenilecek, dosdoğru yönlendirecek liderler ile yollara çıkıldığnda kurtuluş olacaktır. Hz. Ömer gibi yanlış yaptığımda kılıcınızla beni düzeltiniz diyecek liderlerimiz çıktığında Müslümanların biatı gerçekleşir. Bak o zaman karşımızda kim durabilir. Laf çok, eleştiri çok, uygulamalar ise ürkek ve korkakça. Sanki bu millete güvenilemezmiş gibi davranış. Dosdoğru olunursa millete tam güven verilirse bu millet koyun gibi liderinin peşinden gider, hiçbir zaman ayrılmaz. Bir dediğini iki etmez. Yeter ki güven verelim. Dün dündü bu gün bugündür derseniz hiç kusura bakmayın kimse kimseye güvenmez. Günü kurtarmaya yönelik değil ahireti kurtarmaya yönelik olan politikalar gerekiyor. Dosdoğru olunduğunda bu millet Osmanlı da olduğu gibi liderlerini yalnız bırakmaz. Allah korkusuyla yaşayan bir topluluk binlerce olan topluluğa Allah'ın izniyle galip gelir.Allah yar ve yardımcımız olsun.
 • Fatih EMLİKFatih EMLİK6 ay önce
  Arapların uyanması .750 milyar dolarlarını içeden Amerikaya başkaldırnaları ve amerikadan değil yalnızca ALLAH tan korkmaları lazım.gücleri yetmiyorsatürkiyeyle dayanışmakarı lazım.lazımlarıyapıp tevfiki Rabbe bırakmaları lazım.
 • Nasır Önder Nasır Önder 6 ay önce
  Asrın vurdum duymazlığını yaşıyor islam ümmeti. Böyle bir şey olamaz Bugün Filistine yapılan bu zulüm yarın bize yapılacak. Tüm islam alemine yapılacak. Adamlar kudurmuş vahsi köpekler bunu yapmaz Allah kahretsin bu zalim ve hainleri. Bir Türkiye kaldı. Bir Reisimiz kaldı tüm dünya mazlumlarını savunan.Hainler içeride cirit atıyor. Dışarısı düşmanla dolu..Ne yapacaz biz. Bizide kafirler siyonistler çaresiz bıraktı...Ya Rabbi birliğimizi dirliğimizi daim eyle. Kafir İsrail ordularını kahreyle .
 • ŞahinŞahin6 ay önce
  Allah cc ebediyyen razı oldun hocam günahların başı dünya sevgisi işte bütün çektiğimiz zillet meskenet rezalet bütün değerlerini yitirmiş müflis ümmet oldukmazallah biran önce tevbeyle değerlerimize acilen dönme dileğiyle Allaha emanet olun.
 • AliAli6 ay önce
  Bize de silah pkkya da.suuda da silah Katar'a da???!!!