Yeniden Refah Partisi’nden TV yayınlarına sert tepki: Sapkınlık dizilerle meşrulaştırılıyor

Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Kadriye Dayı Fırat, televizyonlarda yayınlanan bazı dizilerin sapkınlığa çanak tutarak ahlaksızlığın meşrulaştırılmasına neden olduğuna dikkat çekti. Yeniakit.com.tr’ye konuşan Kadriye Dayı Fırat, “Sapkınların sözde özgürlükleri güvence altına alınırken, başörtüsü hürriyeti bugüne kadar güvence altına alınamadı.” dedi.

12 Temmuz 2019 Cuma 15:08
Yeniden Refah Partisi’nden TV yayınlarına sert tepki: Sapkınlık dizilerle meşrulaştırılıyor

 Mehmet Özmen  Ankara 

Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Kadriye Dayı Fırat, yeniakit.com.tr’ye önemli açıklamalarda bulundu.

“Sapkınlar günümüzde ‘Türkiye’nin yıldızı’ konumuna taşındı”

Batı merkezli projelerle gençlerin zihinlerinin bulandırıldığına dikkat çeken Kadriye Dayı Fırat, “Müslüman toplumun baş belası LGBTİ sapkınları bundan birkaç yıl öncesine kadar gizlenme gereği duyuyordu. İstanbul Sözleşmesi’nin imzalanmasının ardından kendini gizleyen sapkınlar, günümüzde ‘Türkiye’nin yıldızı’ konumuna getirilerek ekranlara taşındı, meşrulaştırıldı.” şeklinde konuştu.

“Başörtüsü hürriyeti güvence altına alınmadı”

Başörtüsü özgürlüğü konusunda bazı kesimlerin halen demokratik bir zihin yapısından uzak olduğuna vurgu yapan Kadriye Dayı Fırat, “İstanbul Sözleşmesi’yle sapkın LGBTİ’lilere sözde özgürlükler tanınırken, 28 Şubat sürecinde mağdur edilmiş inançlı insanların mağduriyetleri giderilmedi. Müslümanların kazanmış olduğu başörtüsü gibi özgürlükler kanuni düzenlemelerle garanti altına alınmadı. Sözkonuu sapkın LGBT’liler olduğunda ise İstanbul Sözleşmesi’yle meşrulaştırılıp haklarını almış oldular. Dinleri İslam olanların başörtüsü hürriyeti neden güvence altına alınmadı? Sapkınlıkların sözde hakları güvence altına alınırken Müslümanların haklarının güvence altına alınmaması bizleri derinden yaralıyor.” diye konuştu.

“Erdoğan’ın ‘dindar nesil yetiştirme’ idealini destekliyoruz”

İstanbul Sözleşmesi’nin aile yapısına zarar verdiğinin çok net bir şekilde ortada olduğunu belirten Kadriye Dayı Fırat, sözlerini şöyle sürdürdü:

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın ‘dindar nesil yetiştirme’ idealini destekliyoruz fakat bu yönde ciddi adımların atılması gerektiğini düşünüyoruz.”

“Sapkınlıklar ‘özgürlük’ adı altında diziler aracılığıyla meşrulaştırılıyor”

Sapkın fikirlerin yayılmasında ve özendirilmesinde medyanın rolüne vurgu yapan Kadriye Dayı Fırat, “Bu tür sapkınlıklar belirli medya kuruluşları tarafından fazlasıyla destekleniyor. ‘Özgürlük’ adı altında yayınlar ve dizilerde bu tür sapkınlıklara yer veriliyor. Dizilerle, sahnelenen oyunlarla meşrulaştırılıyor, maddi kaynaklar da verilerek gençler sapkınlığa özendiriliyor. Televizyon ve medyada sapkınlığın özendirilmesine ilişkin belli bir düzenin getirilmesini istiyoruz. Aileleri ifsat eden İstanbul Sözleşmesi’nin bir an önce feshedilmesi gerektiğini düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

“Kadın toplumun kalbidir ve kalp bozulduğunda her şey bozulur”

İslam’ın kadına büyük değer verdiğini belirten Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Kadriye Dayı Fırat, sözlerini şöyle tamamladı:

Yeniden Refah Partisi Kadın Kolları olarak ‘kadın toplumun kalbidir ve kalp bozulduğunda her şey bozulur.’ diye düşünüyoruz. Aile yapısının bozulmasının temel noktası budur. Dolayısıyla kadından başladılar ve şu anda da bütün fertlerin bozulması için gereken bütün çalışmalar yapılıyor. Biz buna karşıyız. Bunun düzeltilmesine, değerlerimize, Anadolu insanına geri dönmemiz gerektiğine, ahlak ve maneviyatın bir an önce toplum içinde kazanılmasını sağlamamız gerektiğine inanıyoruz.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Temmuz 2019 Cuma 15:08

YORUM YAZ

 • İsmail Çağlayan İsmail Çağlayan 2 ay önce
  Allah cc hu Ümmeti Muhammede kurana sünnete uygun yaşayan liderler nasip eylesin inşaAllah amin ecmain. Rabbim hak yoldan ayırmasın inşaAllah amin ecmain.
 • abil durupınarabil durupınar2 ay önce
  hakkınız olmayan binaya çökerek millete ahlak dersi vermeyin ahlaksızlarsizde bunu utanmadan haber yapıyorsunuz
 • AliiiAliii2 ay önce
  Alkışlıyorum sizi kadriye dayı firat hanım sizi bu sozlerinizden dolayı sadece diziler değil gündüz yayınlanan ve hiç bir faydası olmayansözde kadın programlarida kaldırılmalıdır
 • VatandaşVatandaş2 ay önce
  Çömez hemen orduyu göreve çağır
 • A.SARIA.SARI2 ay önce
  Bu değerlendirmelerinizi doğru bulup da susan, dinleyip de 3 sağırı oynayanlar var ya, işte onlar ahireti unutup bu dünyaya meyletmişler. Kim oldukları malum, yine de kısaca yazayım (KADEM, AİLE BAKANI, ADALET BAKANI, RTE). Sanıyorlar mı ki yarına çıkacağımız garanti. Nemalandıkları kadar harcıyabilecekler miacaba. Daha ne kadar vebal yüklenecekler. Zulüm payidar olmaz, zulümle âbâd olanın âkibeti berbâd olur.De ki: Rabbim adaleti emretti. Her secde ettiğinizde yüzlerinizi O'na çevirin ve dini yalnız Allah'a has kılarak O'na yalvarın. İlkin sizi yarattığı gibi (yine O'na) döneceksiniz (A'râf : 29). Allah cc özellikle idarecilere âdil olmayı buyurdu. Görüyoruz ki Hakkı üstün tutup Hz.Ömer'in adaletini düstur edinebilecek kişi olarak en çok görmek istediğimiz kişi, damat-gelin, oğul-kız demeden makam sahibi yapmakta, adaleti elinin tersiyle itmektedir. İstanbul sözleşmesini uygulatmaları ve zinayı serbest bırakmaları Allah'a en büyük isyandır. Ak Partili Başkanlık ve MHP desteği olduğu günümüzde millet adaletten yoksun haksız cezalar alabiliyorsa, aileler kadının bir beyanıyla (o beyanı niye verdiği de malum) darmadağın olabiliyorsa hangi yüzle siyaset yapıp halktan oy talep edebiliyorlar anlamak mümkün değil. Yeniden Refah Partisi islami prensip ve adaletten ahlak ve maneviyat söylemlerinden taviz vermeden gittiği sürece adım adım hızla yükselecektir.
 • Karamanlı Karamanlı 2 ay önce
  Eskiden show kanal d hürriyet milliyet diye diye, aydın doğana söve söve medyanın milleti bozduğundan basediyordunuz. Sahipleri değişti, programlar aynı. Demekki millet bu programlar istiyormuş, zorla seyrettirmiyorlarmış.
 • KâmilKâmil2 ay önce
  Sapıklık, 2012 yılında imzalanan İstanbul sözleşmesi ile çoktan meşrulaştırıldı. Hükümetin aile politikalarını, Kadem'i kınıyorum. İnşallah Ali Babacan gibi Fatih Erbakan gibi liderler tüm ümmete umut olur, çare olur.
 • ceddim!izindeyiz...ceddim!izindeyiz...2 ay önce
  Güzel bir değerlendirme. ''Haydi kadınlar sokağa,iş yerine...,evinde oturup çocuğunu yetiştiren kadın güçsüzdür,pısırıkdır,asalakdır, çocuğunu emanet mal gibi kreşe atıp işe giden kadın güçlüdür, kendi ayaklarının üzerinde durabilir'' mesajı vermeyi bırakmak gerekiyor. Eski aile formatımıza dönmeliyiz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019