Türk vekilden Arapça karşılama

Daha önceİsrail Başbakanı Netanyahu’nun elini sıkmayarak protesto eden , Türk vekil Tunahan Kuzu, Hollanda’ya sığınan Suriyeli mülteciler için Arapça bir karşılama metni okudu.

23 Aralık 2016 Cuma 06:59
Türk vekilden Arapça karşılama

Münübe Yılmaz

Eylül ayında İsrail Başbakanı Netanyahu'nun çeşitli temaslarda bulunmak için gittiği Hollanda’da, Hollanda Parlamentosu'nu ziyareti esnasında, İsrail’in Filistin’deki saldırılarını protesto etmek için yakasına bir Filistin rozeti takan ve Netanyahu ile tokalaşmayan Denk Partisi'nin Türk kökenli milletvekili Tunahan Kuzu, Hollanda’ya sığınan Suriyeli mülteciler için Arapça bir karşılama metni okudu. Dün akşam, Hollanda parlementosunda, Suriyedeki olaylar hakkında, Suriyelilere kendi dillerinde seslenerek "Sizleri özgürlük, adalet ve refah mücadeleniz konusunda sonuna kadar destekliyoruz " diyen Kuzu, Suriye halkını asla unutmayacaklarını dile getirdi. Konuşmasında “ Sizin acınız açımızdır, üzüntünüz üzüntümüzdür, mücadeleniz mücadelemizdir” diyerek hitab ettiği Suriye halkını, Hollanda’ya hoş geldiniz diyerek selamladı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Aralık 2016 Cuma 06:59

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Haziran 2019