• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

“İmam Hatipler kapatılsın (!)”

20 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

laik değilim,

KUR'AN AZİMÜŞŞAN, Okullarda zorunlu olsun,
 • 2 Ay Önce

Vehbi

Ne bu okulları kapatırlar nede dört dörtlük hakkın bilgisini müfradata koymazlar
 • 3 Ay Önce

Hamaset

Birakin bu Asimin neslini Akifin neslini de Hz Muhammedin tabiin tebe i tabin ve buyuk islam alimlerinin nesli olun.
 • 3 Ay Önce

İsmail zaza

1980 lerde cumhuriyet gazetesinde uğur mumcu nun bir yazısını okumuştum, imamhatipler tırmanışa geçmiş siyasal hukuk vb fakülteleri kazanmaktadırlar, bunlar mezun olunca hakim, savcu, vali yani devleti idare eden kurum ve kuruluşları işgal edecekler eğer bunların önüne geçilmese kamalist laik rejim için tenlikeli olacaklardır, 40 yıl sonra uğur mumcu nun ruhu cüpeli ahmet hocamı ne hokkabazda teberfuz etti galiba.
 • 3 Ay Önce

Ahmed 61

En önemli sorun İlahiyat ve İ.H. liselerinin Selefi ekolü'ne doğru kaymalarıdır. camilerdeki hocalarımızın dâhi birçoğu aynıdurumda.Bunu anlamak zor olmasa gerek.
 • 3 Ay Önce

Korkut

IMAM HATIPLER COK ONEMLI.ANCAK BUTUN OKULLARIMIZDA DIN BILGILRI ILE FIZIK KIMMYA CEBIR GEOMETRI OKUTULMALI.YET HADISLER ARAYA YERLESTIRILMELI.Marfetname gibi
 • 3 Ay Önce

Mümin.

ALLAH cc razı olsun
 • 3 Ay Önce

cübbeli ahmet

yerine avm yapılsın.
 • 3 Ay Önce

şükrü Onuk

İmam hatip okulları açıldığından bu güne sivil toplum ve siyasi parti iş çevrelerinden hep birilerinin gündemi olmuş ,direkt karşı çıkma cesareti gösteremediklerinden dolaylı yollardan yönetim üst birimlerine bu okulların kapatılması yönünde raporlar hazırlayarak ve sürekli tekrarlayarak bu okullara duydukları kin öfke ve nefrete yönetim üst birimlerini ve askeri vesayeti ortak ederek sonuç almaya çalışmış ve katsayı adaletsizliği ile önü kesilmeye çalışılmış  
 • 3 Ay Önce

Hoca dinle...

Kimse imam hatipe veya camiye falan karşı değıl. Buradaki problem şu. Diyanete soruyorlar. Camii yaptıracağız bu konu hakkında bir yer ve nerede ihtiyaç var diye. Diyanetin cevabı. Camii ihtiyacı yok. Ülkemizde yeterince camii var. Başka hayırlara yönelin. Bu mevzuu yeni değil. Tarihten 10/15 sene önce idi. Durmadan camii yapmak ve talep olmadığı halde imam hatip açmak hangi akilla açıklanır. Hangi siyasetçinin veya bürokratın çocuğu gidiyor. Bu soruları sorunca hemen saldırıya geçiyorsunuz. Ben bir imam hatip lisesinin,üniversiteyi kazananlar listesini görmüştüm. 100 kişiden 95 tanesi ilahiyat yüzde 5 ide iki yıllık sacmasapan yerleri kazanmıştı. Yazık değil mi bu çocuklara. Bu okullar madem var. Dini bilginin yanında, fen bilimlerini de ver ki. Çocuk donanımlı olsun..
 • 3 Ay Önce

M.Muezzinoglu

Abdullah bey bende imam hatipliyim çocuklarımıda aynı okulda okuttum cokta memnunum elhamdülilah.
 • 3 Ay Önce

Ibrahim Emiroğlu

Abdullah Bey Kardeşimin kalemine sağlık. İmam Hatiplere daha özen gösterilerek, değer ve önem vererek destek olmalıyız.
 • 3 Ay Önce

Zeynep Dilekoğlu

çok güzel özetlemişsin Apdullah hocan cübbeli Ahmet Hoca efendinin imam hatip ve ilahiyat düşmanlığını bende anlayamadım sanki dünyada ondan başkası Müslüman değil zannediyor sanırım
 • 3 Ay Önce

Hayrettin HATUNOĞLU

Bütün liselerin tabelasının başına ''ANADOLU'' kelimesini yazınca bütün liselerin başarılı olacağı zannedildiği gibi bütün okulların tabelasının başına ''İMAM HATİP'' yazınca bütün öğrencilerin de dindar olacağı sanıldı.
 • 3 Ay Önce

Adım ad

Hocam siz yerden göğe haklısınız müslümanların altarnatifi olmadığı için aynı partiye oy verdiği altarnatifi olmadığı için hayati en zararsız şekilde yaşamaya çalıştığı altarnatifi olmadığı için imam hatiplere çocuklarımızı gonderdigimizi unutmamak kaydı ile tam manasıyla bı müslümanca bakış ve müslümanca yaşayış için her alanın yüzde yüz İslam'a uyması temennimiz bunun için çalışmak gayemiz buda yanlışlıkları da kabul ederek kendimize ders cikarmamizla olur. İmam-hatip veya ilahiyatta eğer İslam'da farklılık olarak var olan zümreleri kast etmeden gerçekten acaip akımlar var ise bunların elenmesi içinde bırakın önlemler alınmalı . Birilerinin ne dediğinin çok fazla önemi yok ama bunu söyleten nedenlerin neler olduğu araştırılıp ayrıştırılması da lazım . Malum bir bozuk fikirlinin ümmeti bir devleti ne hale getirdiğinin örnekleri dünyada çokça var.
 • 3 Ay Önce

Seyit Mehmet Gönen

Allah azze ve celle razı olsun kardeşim, dengesiz kişilere karşı insaflı bir yazı olmuş. Yüreğinize sağlık.
 • 3 Ay Önce

Kasim

Sizde aynı chp li fanatikler gibisiniz.Dunyada en kotu sey Hatayı savunmak kıcıgiyla yutmat . Imam hatipler vede ilahiyat fskulteleri, Artik atama din gorevlisi yetistirmek icin kurulmus vede laik sisteme entegre edilmis , Dinin degil Distemin Degerlerini koruyan bir pavloscu muesseseye donusmus.Size gore bunlar PÜR KILCIKSIZ CIGER , HER HALLERI EVLIYA ulema allame gunahsiz kecisiz bir topluluk.Hic hata yapmazlar ( o yuzden toplum bu halde diyanet teskilati 100 bin kadin hoca 150 bin yakini erkek hoca) oldugu halde Toplum ucurumun kenarinda ise bunlarin bu ulkeyede kendilerinede hic bir faydadi yok. Cocuklari camiden kovan , cami tuvaletleri parali yapan , seriate uymayan laikligi methiye duzen son 10 yilda YEsIL FEMINIST KUSAK YETISTIREN ilahitlar her nabza gore serbey veren Parayla kur an okiyan vede ogreten.Siz bu yari hca takimini savunuyorsunuz, Toplum bunlari gordukce Dindrn hizla uzaklasiyor.Luks duskunu femist kendini begenmis bir sey oldumu Biz ilahiyati bitirdik deyip her halti yiyen Mealci deis akimlari destekleyen Para olmasa namaz bile kildirmayan.. bir zihniyet yetistiriyor bu okullar. ( tek tuk istisna haric). Bizden olsun Camurdan Olsun Zihniyeti hastaligi sizede bulamis Abdullah hoca kimse dine karsi degil Sakat DIN ADAMLIGINA SAKAT YAMUK DIN ANLAYISSINA KARSI.DINI BU KESIMIN TAHRIF ETTIGI KADAR istisna haric DUSMAN BILE YAPMAMISTIR. Hele Camilerde Cocuk dusmanligi o bile yeter.
 • 3 Ay Önce

YAVUZ

DEVŞİRME SOLYANDANÇARKLITAIFE. ...... KEŞKE BENDE İMAMHATİP Lİ OLSAYDIM .67 YAŞINDAYIM HERZAMAN GIPTA İLE BAKTIM. SAYGI.VE SEVGİYLE BAKTIM. İHL LARA LAF ATAN SARLATANLAR .ASIL KENDİLERİ. BOZUK.
 • 3 Ay Önce

Lafı dabanından anlamak

Mesele o değil; elbette imam hatipler müslüman türk’ün model okullarıdır, ancak; rejim bu okulları ironik bir şekilde imansız din ve ahlak kültürü öğretmenlerine devretmiştir! Sonuç da zaten çuvala sığmayacak şekilde meydandadır!
 • 3 Ay Önce

mesut

Allah razı olsun hocam
 • 3 Ay Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23