• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çağdaş hurafeler çöplüğü

12 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Taygun

güzel bir yazı
 • 1 Yıl Önce

Halil dinç

Haleti ruhiyemize tercüman olmuşsunuz.Tebrik ederim.
 • 1 Yıl Önce

Kocayusuf

Sayın Çelik, objektif olmak, ve hakkı savunmak, şayan-ı tebrik bir durumdur... Fakat, bu ifadelerinizi İstiklal Mahkemeleri Hakimleri duysaydı, şehid İskilipli Atıf merhuma yoldaş olurdunuz!.. (Ama???... Evet, ne pahasına olursa olsun, müslümana yakışan, hakkı dile getirmek ve doğruyu savunmaktır. Ve bu, Cihad-ı Ekber'in şaşmaz kuralıdır)...
 • 1 Yıl Önce

Esendir

Yüce Allah'a hamd ü senalar olsun. Dört başı ma'mur bir makale okudum Yeni Akitte. Rabbim ömrünüze bereket versin, ilminizi artırsın. Selam ve muhabbetlerimle, Değerli M. Çelik.
 • 1 Yıl Önce

Nuri okur

Sayın yazar. Demokrasi eğer dediğin gibiyse demokrasi ile yönetilen toplumlarda hak hukuk adalet niçin üst seviyede. İslam ülkelerinin demokrasi değilde başka yönetim biçimleri altında adaletin hukukun hakkın olmadığını görmekteyiz. Ve yine şunu görmekteyiz. İslam ülkesinde yaşayan insanlar fırsatını bulunca demokrasi ile yönetilen ülkelere yerleşmektedir. İslam ülkelerinde özgürlük yetersiz olduğu için, hurafeler ve bidalar çok fazla. Ve yine dinimizin öngördüğü meşveret ve şura demokrasi yönetimi ülkelerde var. Bundaki terslikler bize bir şey anlatmıyor mu? Şeriat idaresi deyip, şeriatın hilafına hareket etmeye cevaz varmıdır? Bu şekilde yaşayarak biz inandığımız düzeni getirebilir miyiz? Bugün İslam ülkelerindeki yönetim tarzı mı, yoksa demokrasi ile yönetilen ülkeler mi daha Şeriata uygun idare ediliyorlar.
 • 1 Yıl Önce

Nadir

Sultanlık ve padişahlık da hurefelere dahil mi yoksa İslam'da meşru mu?
 • 1 Yıl Önce

Bir düşünen

Allah razı olsun. Hakikatı söylemek her zaman gerekir ancak çok azı yapabilir.
 • 1 Yıl Önce

Şahika

Allah sizden razı ebeden razı olsun...! Yine ufuk açıcı şahane bir yazı... Allah ilminizi ve ömrünüzü artırsın...
 • 1 Yıl Önce

sedat

Allah razı olsun. Demokrasi dedikleri de yalan, laiklik dedikleri de yalan. Demokrasi gücü elinde bulunduran bir gurup insanın kendi otoritelerinin devamını sağlamak için kurguladıkları oyunun adıdır. Laiklik de gerçek dini baskı altına alıp, sınırlandırma ve kısıtlamanın adıdır. Eşitlik, özgürlük, doğa sevgisi, kadına ayrımcılık, idam karşıtlığı hayvan sevgisi ve benzeri diğerleri çağdaş putlardır. Bir insan gerçek anlamda müslüman olmadan ne insan olabilir, ne de diğer kavramların içini doldurabilir. Haksız yere bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir hükmüne inanmayan bir kişi katil olduğu kesinleştikten sonra, katilin idamına karşı çıkarak insanlığı yüceltmiş olmaz. Laiklik de aynı şekilde güya dünya işlerini dini işlerden ayırarak özgürlük alanını genişletmiş, kendi putunu inşa etmiştir. Tabi gerçek dinin de baskı ve kontrol altında tutarak kendini otoritesini güçlendirmiştir. Aynı zamanda bütün dinleri de eşit konuma getirerek doğru ile yanlışı yan yana koymuş, doğruyu yanlışa eşitlemiştir. Bunu da özgürlük, eşitlik diye başka bir put oluşturmuştur. Bilenle bilmeyen nasıl eşit olmazsa doğru ile yanlış da aynı konuma konulamaz. Din tabudur diye karşı çıkanlar hemen kendi tabularını inşa etmişlerdir. Yüz sene önce getirilen bir yasanın değiştirilmesi teklif dahi edilemez demek tabu değil midir? Kaldı ki tabu diye reddedilen hüküm göklerin, yerin ve ikisi arasındakilerin yaratıcısı ve sahibinin hükmü iken diğeri en fazla yüz yıllık ömrü olan, yarın ne olacağını dahi bilmeyen bir insanın hükmüdür. Velhasıl çağdaş putlar yıkılmadan insanların eşitliği ve özgürlüğü, insanlığın mutluluğu ve refahı mümkün değildir.
 • 1 Yıl Önce

ORHAN İNAN

Yazılarınızı okuyabilmek için heyecanla bekleyenlerdenim.Allah(cc) sizlerden razı olsun. Doğruların zor ifade edildiği şu çağda, dosdoğru bir yolda, heyecan ile daim olmanız cesaret ve kıvanç VERİCİ.
 • 1 Yıl Önce

Hanefi NAZLI

Bugün malesef Allahtan gelen dini anlamayanlar batının peşine takılmış insanları yanlışa sürüklüyorlar.Allah bu insanların basiretini ve ferasetini artırsın.Allah aydın düşünceli müslümanlara güç kuvvet versin.
 • 1 Yıl Önce

Mahmut uçar

Yüce Allah sizden razı olsun kardeşim. Çağdaş putçuluk ve tağuti düzenlerden medet umanları çok güzel beyan etmişsiniz. "Yüce Allah'tan daha güzel hükmeden,kânun koyucu , hükümran kim olabilir. Selam ve dua ile.
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23