• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Abdülaziz’in kurduğu Galatasaray’da, padişahın yeğenleri Samuel ve Florian ders veriyor!

92 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Ahsen

Konu Lozanmı Altaylımı karahasanoğlumu . 
 • 4 Yıl Önce

Yasin

.. Bütün meseleler çözüldü sıra buna mı geldi?
 • 4 Yıl Önce

galata

Galatasaray lisesi kapatılsın. İmamhatip yapılsın.
 • 4 Yıl Önce

Mesut

Ak yandaş ' aptal dostum olacağına akıllı düşmanım olsun " aynen katılıyorum . Ta başta suriyelileri içeri almayacaktık , alsakta kadın çocuk ve yaşlıları kamplarda tutup şehirlere bırakmayacaktı devlet. Türkiye de yaşamak isteyen devletin ve toplumun kurallarına uymalı topluma entegre olmalı kimseye türk ol demiyorum geleli 10 sene olmuş adam 1 kelime türkçe bilmiyor ensar gibi davranmıyorlar ensar gibi toplumla bir olmuyorlar .
 • 4 Yıl Önce

Rıfat' a değilde kendi boş beynine beyim lazım

Rıfat a cevap yazan boş kafa saydığın o kurumların hangisini chp yaptı ? Hersene devlete zarar gösterilen kurumlar hangileri ? Arpalık olarak kendi adamlarını dolduran devletin malını talan edenleride yaz . Bu kurumlar eliyle devleti faiz ve borç batağına sokulduğunda yaz , bu kurumları kendi yandaşlarınıza peşkeş çektiğinizi zengin ettiğinizide yaz ama sizde beyinde vicdanda merhamettede yok .
 • 4 Yıl Önce

Yanimda

Olmayacağız...biz TÜRKIYE CUMHURIYETI yurttaşlarıyız uyananlarla 82 milyonun % 60 ina yaklaştık ve bu oran gitgide artacak, % 35 30 lere düşen oranınız görevinizi iyi ifa edeme korkunuz sizi git gide saldirganlastiriyor. 
 • 4 Yıl Önce

Rifatin abisi

Milyonlarca kisinin calisip uretim yaptigi Kardemir erdemir ictas tupras petkim atas ttk tki sumerbank seker fabrikalari binlerce liman isletme tersane gubretas gibi ozellestirilen 74 milyar dolar elde edilen fabrika ve isletmeler turizm otelleri rifatin dedigi perisan edilen yillarda yapildi.insanin yorum yaparken beynini kullanmasi lazim
 • 4 Yıl Önce

Abdullah Sancarli

Muslumanlıkla yobazlıgı, gericiligi ayırmak lazım. Allah yobazı sevmez, ilerici olmak dinimizi yuceltir, Allah katında makbuldur, Gericileri Allah cennetine almayacakti. Osmanlıda en iyi padisah 2.Mahmut ve Abdulmecittir. Onlara odaklanalım.
 • 4 Yıl Önce

Şarkıkarahisarlı

GALATASARAY LİSESİ MEZUNLARINDAN FEN İLİMLERİYLE İLGİLİ BİR. BULUŞ YAPMIŞARMI??? ONA BAKILIR DİNİ İSLAMA AYKIRI FİKİRLERE SAPLANMIŞMI, ÖN ÖNEMLİSİ BU LİSEDEN MEZUNLARDAN VATAN HAİNİ ÇIKMIŞMI ONA BAKILIR
 • 4 Yıl Önce

Misafir

Sayınyazar söylediğiniz veya yazdığınız şeyler doğrular olduğu kadar yanlışlarda var Bence her türk gibi sizde bu okulun ismine içeriğine bakmadan ön yargıla var ve inat ile ön yargılarınızda ısrar ediyorsunuz.Keşke orada eğitim veren veya vermeye çalışan insanlar işine doğru yapsa .İnanın orada yönecilik veya eğitimcilik yapan şahıslar sizden daha iyi okula kötülük yaparak okulu zaten bitirdiler. 
 • 4 Yıl Önce

BhanP

Şuraya yorum yazanların çocukları bu okulu kazansa topukları neticelerine vura vura kayıt yaptırmaya giderler.
 • 4 Yıl Önce

Ak yandaş

Arkadaşlar ve yandaşlar şu gerçegide bilelim..Ben 15.temmuzda.z.burnundan havalimanına yürüyerek giden binlerce insandan biriyim..o binlerce insanları görünce önyargılarımdan utandım.Görünüşte laik seküler sanacagımız insanlar şalvarlı ve sarıklılarla beraber çocuklarıyla yürüyordu.onun için kendimizle gurur duyalım.Türkde gurur duysun vatana sahip çıkan Kürtte..o ANADOLU ruhu yaşıyor.
 • 4 Yıl Önce

Ak yandaştan mesut a

Arkadaşım sen yanlış anladın galiba...Ben karşı tarafın bakışını yazdım.Elbette .bizim ırkcılık gibi bir anlayışımız hiç olmadı.fakat bizim arapların bize nasıl baktıgınıda bilelim.üst kesim zaten düşman gibi.bakıyor halt tarafıda şüpheli..Ben suriyelileri tanıdıktan sonrada yaptıgımız insanlıgın boşuna büyük hata oldugunu anlayınca bakış açım degişti..Altyapı ve egitimi olmayan boş insanlardan ne bize nede insanlıga fayda gelir.Diyecegim aptal dostun olacagına akıllı düşmanın olsun.
 • 4 Yıl Önce

mezunları tiyatrocu ve müzikçi oluyorlar hep

Galatasarayın hiç bir özelliği yok; ancak bir fransızı tebessüm ettirecek düzeyde de olsa fransızca konuşabiliyorlar hepsi o.
 • 4 Yıl Önce

Zır cahil yazar!!

"Galatasaray Lisesi 1481 yılında II. Bayezid tarafından kuruldu. Mekteb-i Sultani'nin temel amacı, tüm Osmanlı topraklarında yaşayan Müslüman ve gayrimüslim çocuklara seçkin bir eğitim verebilmekti." (Galatasaray Lisesi resmi sitesinden alıntıdır)
 • 4 Yıl Önce

Alii

Cok komiksin. Senin çocuğunun ideali bile galatasaray lisesi dir. Senin savundugun okullara millet zorla gidiyor. Senin yazılarını gülmek için okuyorum. Cok komik yaziyorsun.
 • 4 Yıl Önce

GalataSarali

SenFatihAltayliyiNiyeElestiriyosun
 • 4 Yıl Önce

yabancı dil bilmekle sanıyor alim

yabancı dil biliyonmu ?ingilizce .derdimi anlatacak kadar derdin ne? ingilizce bilmiyom.
 • 4 Yıl Önce

Halim Harap

Sayın yazar 1 şise soda 2 tl olmuş. Alıpta kurban etinin üstüne içemiyoruz efendim.
 • 4 Yıl Önce

ALI BEYYYYY

Ali bey şimdi sadede gelelim. Yazdigin yazılara vd içeriğine iyi bak birde üniversite sonuçlarını uluslararsı alanlardaki başarı yada başarısızlıklardan siz etmiyorum 12 yillik eğitimin mahsulü ne oldu ali bey fatih projesine hatcsnsn zaman emek ve para ve urfalı mutahitlere ihale edilen okullardaki sistemler veee üniv donuklarındaki tablo.. Ali bey Allaha vd shirrye inan ediyorsan az bir vijdan kırıntısı varsa.. bu milletin geleceğinin canına okuyan günü kurtaran bu vijdansuz ve ahlaksız tariflerin sistemle oynarken sistemi değiştirirken bu ülke ve bu millet ne kazandı bi açıklarmısın..  
 • 4 Yıl Önce

Mesut

Ak yandaş bu yazıyı yazan sen yazdıysan berbat bir yazı . Şimdi kurana HZ muhammede iman edince arapmı oluyoruz ? Etmeyenler ne oluyor ? türkmü oluyor ? Almanlar ben üstünüm , israilliler biz üştünüz, araplar biz üştünüz, fransızlar , ruslar , sırplar vs biz üştünüz diyorlar hadi işin içinden çık . Osmanlıya ihanet eden şerif hüsyin arapların 10 de biri bile etmez arapların kahır çoğunluğu farklı mezhebler dahil osmanlının yanında yer almıştır yalan söyleyen ingiliz tarihi utansın. Ülkemizi işgal eden tarumar eden bizi anadoludan silmek isteyenler haçlı avrupalılardır araplar degildir . O senin dedigin bize düşman araplarla beyaz türk dediğimiz altaylı kafalılar ingilizin emrinde çalışan aynı sahibin elamanları .
 • 4 Yıl Önce

tika

Galatasaray'ı imam hatip yapsınlar karahasanoğlu da müdür olsun
 • 4 Yıl Önce

Timur

Türk toplumuna 200, 300 bilemdin 500 yil önce mikrop girmis. Bu mikrop öyle bir kök salmiski, onu söküp atmak o kadar kolay degil. Amma biz müslümaniz Türküz elhamdülillah, umutsuzluga düsmek yok. Dedem Selcuk Bey 5-10 bin kisiyle Selcuklu devletini kurdu, dedem Ertugrul Gazi han 4 bin kisiyle cihan devletini kurdu. Biz su anda 83 milyonuz. Bunlarin sadece yüzde onu saglam adam olsa, 8,3 Milyon kisi. Ben bu kadar saglam adamla dünyayi feth ederim. Hayirli Bayramlar kardeslerim. Cenab-i Allahin rahmeti bütün islam alemine, ademogluna olsun.
 • 4 Yıl Önce

Leyla hanım'a

Leyla hanım siz yanlış anladınız ' gavurun ekmeğini yiyen gavurun kılıcını sallar " atasözü varya müslümanın ekmeğini yiyen yine gavarun kılıcını sallıyor da yazar bunu anlamaya ve izah etmeye çalışmış .
 • 4 Yıl Önce

Malayani altaylı

Fatih altaylı altını dolduramayacagı kalitesiz bez kullanmaz , bunlar abd yi kuran avrupalı beyazların torunu olduklarını zamnediyorlar , zannetmeye devam etsinler.
 • 4 Yıl Önce

Nuran Derves hanim

Ülkemizin sizin okudugunuz daldan ne faydasi oldu? Bir fabrikami actiniz yoksa bir bulusmu yaptiniz ingilizceniz sayesinde? Ingilizceniz sayesinde iyi derecede Matematik, Fizik, Kimya, Biyolijimi ögrendiniz? Yoksa kendi kendinizimi avutuyorsunuz, yarim yamalak ingilizcenizle.
 • 4 Yıl Önce

Bedbahtlara

Memleketi kalkindirmak icin yabanci dil bilmek lazimmis. Güleyim bari,
 • 4 Yıl Önce

Muallimin müslüman böylesin .

Necmi küpteş senin muallimlerin iyiki müslüman birde gavur olsa vayki memleketin haline.
 • 4 Yıl Önce

Mesut

Rıfat kardeş , ayhan , ihsan y , halim Selim arkadaşların boğaz mide ve gursak sorunları çözülür herşey bedava olursa sorunları çözülmüş olur zannımca. Et yiyemiyoruz açız efendim diye yazmazlar konuyla ilgili yazarlar . Bu Arkadaşlar et hayvanı kestiyseniz bol bol yeyinki 3 ay sizin kursak yazılarınızı okumayalım , yok et hayvanı kesmediyseniz burdan ümmeti muhammede sesleniyorum 3 te 1 arkadaşların et hakkını verin . Et bayramınız kutlu olsun arkadaşlar fatih altaylıya emanet olun .
 • 4 Yıl Önce

Mehmet Yilmaz

Kedi ulasamadigi cigere mundar dermis.. Galatasaray lisesi sana uc gomlek dar gelir yazar.. sen kim mektebi sultani kim..
 • 4 Yıl Önce

Aradaki fark

Necip fazıl kısakürek istanbulda fransız papaz mektebi ve amerikan kolejinde okudu, fransada sorbon üniversitesinde okudu . Batılı gibi yaşayan bir insandı ama fatih altaylı gibi islam kuran mümin düşmanı değildi , taaki ALİM ALLAH DOSTU ABDULHAKİM ARVASİ ( ankara keçiören baglumda meftun ) ile tanışana kadar batıl laik yaşamdan u dönüşü yaparak islamın kalemi mücahidi oldu ' insan arkadaşının dini üzeridir " hadis , ' arkadaşını söyle sana kim oldugunu söyleyim " ve soyda ahlak ve asalet olacak . Tek taraflı ilim insanı fatih altaylı gibi dünyaya köle insanların bedduasına hedef yapar çif taraflı ilim dünyevi ve uhrevi ilim necep fazıl gibi dünyada üstad , insanların hayır duasına mashar olur ahiretede imanla eli dolu gidersin. Fatih altaylı diken çalı çırpı , nezcip fazıl kısakürek nar zeyrin yemiş fark bu akledene...
 • 4 Yıl Önce

Leyla

Unutmayın ki Galatasaray’ın diğer adı da Mektebi Sultani’dir. Osmanlı sultanlarını ve bürokrasisine donanımlı insan yetiştirmek için kurulmuştur. Sizin düşüncenize göre tüm Osmanlı sultanları ve bürokratları Fransız hocaların yetiştirmesi vatan haini oluyor bu durumda.  
 • 4 Yıl Önce

Fatih Sm

Haci, cok bos yazilar karaliyorsun.Hicbir derinlik yok. 
 • 4 Yıl Önce

Malayani fatih altaylı

Galatasaray frenk mektebinden türkiyede ve dünyada sıralamaya giren 1 tane bilim adamı varmı ? Fizikçi , matematikçi, kimyager, yazılımcı , mühendis varmı ? Fatih altaylı gibi lüzumsuz fuzuli toplumun dinine kültürüne düşman yetiştiren bir sürü kolejde devlet okuluda var .
 • 4 Yıl Önce

Okura vap veren okura laf yetistiren düsünüre tercuman olan yorumcu

Basligi yazarken, ne yazacagimi unuttum.
 • 4 Yıl Önce

Fransız o kadar çokki

yarın birgün vatanı savunacak yürekte genç kalmayacak dinsizlik sapıkkık saçma sapan fikirler insanları ve özellikle gençlerimizi mahvediyor. bu tehlikeleri görüp uyarıda bulunmayıp saçmasapan atışmalarla göz dolduruyorsunuz. yazık
 • 4 Yıl Önce

Akmyandaş

Bizim en büyük hata ve sorunlarımizdan biri önyargılı ve peşin fikitli olmak..Altaylıda ve bizde bu hatayı yapıyoruu..Karşı taraf müslümanlıgı araplaşmak sanıyor bizide herşeye ragmen arapları en iyi dost sandıgımızı sanıyorlar..oysaki en cahilimizde bile araplara bir.nesafe var.onların dün ingilizke bir olup osmanlıyı sırtından hançerledigini biliyoruz.Bugünde birçok arap ülkesinin batılılardan daha tehlikeli oldugunu biliyoruz. Yani bizi araplaşmakla veya iranlaşmakla suçlayanlarda kara cahildir..Net bilgi belge olmadan bşrine kuran islam düşmanı demeninde çok yanlış ve vebali agır oldugunu hatırlatalım.
 • 4 Yıl Önce

Vicdan

Istanbullu fetheden fatih sultan handa fransızca biliyodu yapmayın ayrımcılık .
 • 4 Yıl Önce

Rıfat

Ayhan sen hep yiyorsungal Ayhan sen hep yiyorsun galiba?
 • 4 Yıl Önce

Necmi Küpteş

Yazacak bir şey bulamayınca saçmalamışsın.Okulun hocaları yabancı olunca yetişenler gavur mu oluyor? 
 • 4 Yıl Önce

sayın okur benim yazara katyen itirazım olamaz

benim anlatlatmak itedigim birileri bir yerde okuyayak,lakin ecnebiye taraf milletine kin yapmayacak. belki diyeceksin ecnebidir milleti.incen nokta anlaşılmayan püf nokta adam çinde,de okur lütfen satır atlama.benim sayın yazara saygım sonsuz biz yapamayız onsuz güvenimiz sonsuz .yazara sataşan sorunsuz.
 • 4 Yıl Önce

Mehmet

Osmanlı padişahlarının çocukları da fransız kültürüyle yetişmedi mi
 • 4 Yıl Önce

Ayhan

Rıfat billuru yedin mi ?
 • 4 Yıl Önce

Sayın yorumcu Okura cevap veren okur

Madem bu şekilde düşünüyorsunuz. Yazara itiraz edin. Okumaktan zarar gelmez, kim nerede okursa okusun diye.
 • 4 Yıl Önce

Tekeilli Türkolog

Sayın Ali Karahasanoğlu, Yabancı hocalar derse giremez ders veremez diye bir şart mı var? Okul Fransızca ağırlıklı eğitim veren bir okul. Hocaların Fransız asıllı olmaları gayet normal. 
 • 4 Yıl Önce

Karaca Kurt

Kılıç artıkları deliriyor... Güzel yazmışsın karahasanoğlu
 • 4 Yıl Önce

Ak yandaş

önce herkese iyi.bayramlar saglıkkı günler dileyelim. Mutlu huzurlu kargaşalardan uzak bir bayram yaşadıgımız için elhamdirillah diyelim..Ali bey ve arkadaşlar f.altaylı bence ıaik seküler kesimin en temiz ve objektif olanı..Digerlerinin yanında en temiz olanl.Digerleri yani e.çölaşan b. çoşkun ve yozdil ve diger sol kesimin yazarlarına göre en normal olanı..Hiç olmazsa ara sırada olsa tarafsızca eleştiri yapıyor sol kesimin yanlışlarınıda söyleyebiliyor.Diyerleri gibi fanatik ve bagnaz degil.Tabi sonuçta c.h.p li ve seküler laik bir yazardan çokta yerli ve milli olmasını beklemeyelim.Yeterki milli konularda ülke çıkarlarında karşı tarafta olmasın oda yeter..
 • 4 Yıl Önce

Ali Karahasanoğlu

Allah yarına bırakır yanına bırakmaz.
 • 4 Yıl Önce

Bahadır Çpkbaskın

Rahmetli Ahmet Yüksel özemre hocada okuldan mezun up okulunu Fransız ve Türk hocalarını hayırla anardı.Uskudar beyefendisi ve meşahihten hocamizı hayırla yad ederim.Allaha hamd ederim ki sizin gibi zehirli düşünceleri değil hayatı ibadet kılmak adlı dusuncelerini örnek aldim
 • 4 Yıl Önce

İnsaf

Galatasaray mış Robert koleji imiş bilmem imam hatipleri artırmaya devam etmek lazım. Ne kadar çok artarsa gelecekte o kadar fazla Cumhurbaşkanı çıkarabilme potansiyeli artmış olur. Dirilişe devam. İyi bayramlar
 • 4 Yıl Önce

NURAN DEVRES

Ülkemizde yabancı dilde eğitim veren bütün kolej ve üniversitelerde dersleri yabancı hocalar verir. Zaten bu okullara da o dili çok iyi öğrenmek için gidilir. Fizik, kimya, biyoloji, coğrafya vb bütün dersler İngilizce ya da Fransızcadır. Ben kolej ve üniversitede okudum. Branșım İngiliz ve Amerikan edebiyatıydı. Hocalarımızın çoğu da doğal olarak yabancıyı. Ama günümüzde tek bir yabancı dil bilmek artık yeterli değil. Memleketimizi kalkındırmak istiyorsak yabancı diller öğrenmemiz lazım.
 • 4 Yıl Önce

ali

Bu anlamazlar, Osmanlı 'yı sevmek her dönemini sevmek demektir, zannediyor
 • 4 Yıl Önce

Rasim DUMAN

Bu muhteşem yazıyı okuduktan sonra, Fatih Altaylı'nın yüzü biraz kızarır mı acep...? Hiç zânnetmiyorum ; zirâ, yüzü kızaracak ve mahçup olacak insanlarda, bir "hâbbecik" mesâbesinde de olsa, "insâf, vicdân, hâyâ, edep ve ahlâk" olmalıdır. Fatih Altaylı da, bütün bunlara "Fransız"dır zâten ; hiç uğraşmayınız efendim...
 • 4 Yıl Önce

Memos

Ali bey hin düsünmeden yaziyorsun  
 • 4 Yıl Önce

ali koc

offf aligurban; biraz oku... okumazsan bilgi sahibi olamazsin..
 • 4 Yıl Önce

Sen ne yazdığını

Sen ne yazdığını bilmiyorsun kendi kendini ifşa ediyorsun yazını bir gözden geçirmeni isterim ilk cevabını iyi oku sen karar ver
 • 4 Yıl Önce

Ali

Bir yorumcu cumhurbaşkanının kızları nin yurt dışında okuduğunu yazmış aklinca laf çarparak peki sebebi nedir bilmiyor mu Zorba laik düzenin uyguladığı başörtüsü yasağı eminim bunu biliyor ama olayı carpitiyor bir zamanlar dindar lara nasıl yogun bir baskı olduğunu unutmuş herhalde allaha Şükür erdoganin dik durmasi sayesinde bu baskıcı darbeci zihniyetin sebep olduğu bir çok şey aşilmis bu zihniyetin en başta gelen savunucuları ndan biriside fatih altayli dir
 • 4 Yıl Önce

Zasus

Senin de bayramın kutlu olsun "Rıfat". Hiç olmaz sa bu mübarek günde nefret yerine sevginin hatırlanması dileği ile.
 • 4 Yıl Önce

Karakalem

Yazara göre, laik Kemalist cumhuriyet okullarnda okumak da dış güçlerin bir projesi olduğuna göre, kendisi niye hukuk fakültesine gitmiş diye sorarlar.
 • 4 Yıl Önce

Egitim sistemi oylamak demektir.

Egitim sistemleri 1800sonlari 1900 yillarda surekli ayaklanan gencler icin yaratilmistir. Hepsini abuk subuk gerekeiz ve kullanmayacagi bilgilerle doldurup, beyinlerini cürütmek ve yönetime karsi ayaklanmalarini engellemek icin oyalama maksatlidir. Almanlar bulmistur ve tüm dünya krallari , baskanlari bunu kabul edip de ulkelerine getirmistir.
 • 4 Yıl Önce

Ulvi

Osmanlının son dönemindeki padişahlar ,AbdülHamit hariç,iyi niyetli ,ülkeyi kurtarmak istiyorlardı fakat hem beceriksiz hemde saflık derecesinde naifdiler.O nedenle Osmanlıyı parça parça etmek isteyenlerin istedikleri şartta okul açmasına izin vererek(O zaman milli eğitim diye bir şeyde yoktu.) gençliğin şarkülünü kaydırdılar.Ve Fransa da ve Avrupada devletine karşı teşkilatlanan bir Türk gençliği meydana getirdiler.Sultan Abdülhamit ne yapsın kaçınılmaz sonu sadece 30 sene geciktirebildi.Beğenmezler ama tarihtende bihaberdirler.
 • 4 Yıl Önce

Baki

Biz adamı mirkelam gibi bir günde meşhur ederiz diyenler verdiler adamın eline bir kırmızı dosya sonra dolaştırdılar altaylı kırca birand dündar açık oturumlarda piarı yapıldıktan sonra iki davarı güdemeyecek adamı yaptılar ülkenin başına bir başkan bir başbakan adayı yaptılar. Sonrada adama gandi dediler dedirttiler millete
 • 4 Yıl Önce

Yusuf

Senin basın örtülü okuyamazsın deniyorsa gitmesinmi yurt dışına. Senin diz kapaklarından belli namaz kıldığın diye alınmıyorsa işe/okula ne yapsın vatan millet dostları çocuklarını okutmasınmı?.
 • 4 Yıl Önce

gökhan

bari bayram kin kusmasaydın
 • 4 Yıl Önce

Ulvi

Ne olmuştu bu 2 puan ondan alalım 2 puan buna yazalımmı?telefonu..Necip Türk milletinin balık hafızası beni bitirecek.Ha bire manşete çekerek adamın bedava reklamını yapıyorsunuz.
 • 4 Yıl Önce

Ali Yüksel

arkadaş sen cahil değil kara cahilmişsin
 • 4 Yıl Önce

Hassasiyet önemli

Bu yayınlayıp durduğunuz belediye başkanı ve millet vekilinin taciz haberleri dini hassasiyeti olan bir gazateye yakışmıyor. Bu magazin gazetesi değil ki. Hem fetvası var mı bu işin. İslamda büyük günah olan kazf vardır. Birisine iğren bir fiili isnat ettiğiniz zaman gözüyle o fiili işlerken görmüş dört şahid getiremeyene ceza var. Yani ahlaksız fiilleri konuşmayın yaymayın insanların beynine sokmayın diyor. Rica ediyorum sizlerden. Bunun hiçbir ne dini nede siyasi bir mazereti yoktur.
 • 4 Yıl Önce

ismail

öncelikle bayraminiz mübarek olsun. Galatasaray Lisesi ve Üniversitesi Türkiyenin en iyi okullarindan birisidir. yok ögretmen kadrosu Fransizmis, yok yerli ve milliymis, bunlari gecmek lazim. orada okuyan cocuklarin nasil yararli birey olduklari önemli. Fatih Altayliyi sevmiyoruz diye Galatasarayi elestirmek mantiksiz.
 • 4 Yıl Önce

Yahya Özal

Boş lakırdılar bunlar. O onu demiş, bu şunu demiş... Galatasaray Lisesi ister müslim, ister gayrimüslim öğrenci yetiştirsin, orada mezun olabilen her öğrenci hatta en kötü derece ile mezun olanını dilediğiniz bir imam hatip lisesi mezunu ile sınava sokunuz. Alınacak sonuzca göre konuşunuz. Bırakınız artık bu boş ideolojik safsatalara...
 • 4 Yıl Önce

Ertan

Taa 3. Selim hatta daha öncesinde batı ile uyumlu islahatları yapmak için bir dünya yabancı mürebbiye Osmanlıya gelerek eğitim vermiştir. Bunların içerisinde Almanı, İtalyanı, Fransızı ne ararsan vardır. Fatih Sultan Mehmet bile Belliniyi saraya davet etmedi mi? Senin inanç değerlerinle Bellininin yaptıkları ne kadar uyuşuyor? Fatihin oğlu 2.Bayezid saraydaki bu eserlerin hepsini saray dışına çıkartmadı mı senin değerlerin uğruna? Ya sen Fatihin değerlerinden uzaksın yada 2.Bayezidin değerleriyle hemhal olmuşsun ama görünen o ki ne olduğun belli değil!
 • 4 Yıl Önce

sayın yorumcu okur.

okuyandan zarar gelmez işleyen demir ışııldar mesela tv seyreden beyin zorlanmadıgı için uyuşur. nerde okursa okusun fakat ülkesine milletine faydalı olsuın mesela bir bulmacanın beyyin cimlastlgl oldugu söylenir. benim oglum demişti ne kadar faydalı oldu bilmem zenginin memurun çocugu itina ile okutulur diye varoş bir yerde ikamet etmez.onlardan alacagı hayat felsefesinin iyi olduguna inanir birazda ahlakı arkadaşından alır. eger okumaya yükselmeye deyilde şatafatalı dünyalık içinse geriye ne kalır.hani oku adam ol baban gibi cahil olma derler.yada baban gibi adam ol cahil olma derler.
 • 4 Yıl Önce

Rıfat

Bu Altaylı denen adam ciddiye alınmayacak derecede cahil ve kalitesiz bir adamdır, bunu muhatap bile almaya değmez!
 • 4 Yıl Önce

GokTurk

Rochtfeller ve ingiliz kraliyet bursu ile okuyan bakan c.baskani kimler ve cocuklari nerelerde okuyor biz biliyoruz
 • 4 Yıl Önce

Zasus

Size de iyi bayramlar Ali bey... Tüm İslam aleminin bayramı kutlu olsun!..
 • 4 Yıl Önce

Nihal

Bütün Islam aleminin bayrami mübarek olsun...
 • 4 Yıl Önce

Okur

Bu gün bakalım. Kim nerede okuyor. Halen 18 yıldır ülkeyi yönetenlerin çocukları bırakın Türkiyedeki okullarda okumayı hepsine yakını Avrupa ve Amerika'da eğitim görüyor.
 • 4 Yıl Önce

yanlız kalan insanlar için ne düşünürssünüz bilemem

şunu söyleyim yalaka olmayan insanları yakından tanıyan,bu kişiler seçiciddir.herkesle haşir neşir olmazlar .bu karekterdeki oldugu gibidir .her renge boyanmaz düşsede oldugu yerde kalmaz.
 • 4 Yıl Önce

çok yıllar önce kaleme aldıgım şiirim,şirinmi şirin

birazda dıramatik. kalmadı çevremde kimse. çogu düşman oldu,kimi dost bildimse. yanlız başımayım,şimdiyse harfleri heceliyom Abcds. son dönemde kısa oluyor,dostluklar nedense?
 • 4 Yıl Önce

Mert

Allah razı olsun hocam.bayraminiz mübarek olsun.bu satılmış lara ne anlatsan boştur.kafirlere uşak olmayı onlar gibi yaşamayı prensip edinmişler.din ile ilgili ne söylersen söyle dinlemezler, görmezler.basiretleri körelmiş,tek açı dan bakarlar.Allah ıslah etsin.kafirlerbir birinin dostur.kim onları dost edinirse o da onlardandir.Allah diyor bunu.kuranda geçiyor.lanetullahi alal kafirin . beyinleri yıkandığı için anlamazlar.muslumanlara saldırır lar.kafirler ve onların uşakları için yaşasın cehennem.
 • 4 Yıl Önce

Enver

Küresel toplum mühendisleri yıllar önce müstemleke beyinlere ihtiyaç olduğunu görmüş bu yüzden benzer köklü okulların açılması hasıl olmuş
 • 4 Yıl Önce

Yurdum İnsanı

Herkese hayırlı bayramlar.
 • 4 Yıl Önce

Yunus

Peki robert koleji amerikan koleji vb.leri farklı mı?. Okunlunda tek namaz kılan olması nedeniyle rahmetli Mehmet Şevket Eygi'ye imalat hatası dendiğini sanırım bu köşeyi okuyanların çoğu biliyordur. Bu okullarda bana gore çokça çagdaş aydın bölücü yıkıcı baascı paralelci mandacı sağlam sömürge valisi adaylarının çıktıgına rastlanmamıştır diyen diyen birinin çıkacağını sanmıyorum.
 • 4 Yıl Önce

Ayşe

Bayramınız mübarek olsun her daim islam ümmeti payidar olsun değerli ali bey kardeşim o islam düşmanı kripto şeye en güzel cevap verdiniz ALLAH razı olsun
 • 4 Yıl Önce

Mürekkep

Müslüman Bayramımız mübarek olsun. Allah daim etsin. Lakin yine güzel bir cevap yazmışsınız.
 • 4 Yıl Önce

Ömer

Fatih Altaylı' ya hiç güvenmiyorum .
 • 4 Yıl Önce

Medreseleri kapatıp avrupaya uyarlanmış okulları açtılar

Müslümanlıktan koparıp avrupanın ahlaktan insanlıktan uzak zihniyetine uygun bireyler yetiştirmek için bu okulları açtılar. Okulun binası değil müfredatı ve zihniyeti bozuk öğretmenlerle yaptığı iş önemli.
 • 4 Yıl Önce

Ayhan

Sen birini eleştireceksin ve bu kişiye cevap hakkı doğacak.. Iyi bayramlar
 • 4 Yıl Önce

Mesut

Ali bey yiğidi öldür ama hakkını yeme . elin fransız gavuru gayret etmiş çalışmış fatih altaylı gibi laik kamalist kuran düşmanı mankurt yetiştirmiş , o fransızları tebrik etmek lazım binlerce kendileri gibi Fatih altaylı yetiştirmişler müslüman türk milletinin başına bela etmişler adamlar işlerini iyi yapmışlar . .
 • 4 Yıl Önce

sayın ali karahasanoglu ve akit çalışanlarına dost okurlarına ve inanan yüce milletimize

kurban bayramların kutlarım huzur saglıklı ömürler dilerim,Allahdan.
 • 4 Yıl Önce

balkan yazan yorumcu çanakkale ile ne alakası var bu okullar da okuyan fransadaki okulla aynı

ister Türrkiyede ister fransada okusun aynı eş degerde ve orda okuyanda bir fransız gibi düşünür, Bir Türk fransız fark etmez demek istiyor bir fransız gibi düşünür derken bütün aksesuvar her dezaıyın tıpkı bir fransız.
 • 4 Yıl Önce

insanoğlu

Mahşerde göreceğiz laiklik mi geçerli , ALLAHU TEALANIN kanunlarımı..! Bugün onlar modern biz yobaz olduk.....modernlik için Fransız okulu şart, her ile lazım.
 • 4 Yıl Önce

balkan savaşında çanakkalede kurtuluş savaşında gönüllü olarak cephelere gidip bu vatan bu millet için bu kadar şehit vermiş bir kurumu sadece sizin görüşlerinize uymuyor diye fransız (gavur)demeniz herşeyden önce bu aziz şehitlerimize haksızlıktır
 • 4 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23