• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ege Yunan cephaneliğine döndü

Uluslararası hukuka göre, polis dışında, silah ve askeri güç bulundurulması yasak olan adalar, Yunanistan tarafından askeri üslerle donatıldı. 20 bin askerden oluşan iki tümen Rodos ve Midilli’ye yerleşti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Yunanistan’dan uluslararası hukuka göre davranmasını bekliyoruz. Hiçbir şekilde hakkımızı çiğnetmeyiz” dedi.

19 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

BERKER CANOĞLU

O ADALARI GERİ ALMAK İÇİN ÖNÜMÜZDE DURAN PEK BİR ENGEL YOK...HEM ON İKİ ADAYI BİZ İTALYANLARA ÖDÜNÇ VERDİYDİK,ONLAR NE HAKLA YUNAN'A TESLİM ETTİLER?... HEM BU YUNAN,KAŞINIYORSA DAH VURMAK İÇİN NE BEKLİYOZ?...DAHA BUNDAN İYİ BAHANE Mİ OLUR?... TAARRUZ UÇAĞI KOYMUŞLARSA ARTIK BAHANEN HAZIR...HEM ADALARDA YINAN'IN ASKER BULUNDURMALARI DA YASAK...VURUN ŞU YUNAN'A ARTIK...ONLARIN NATO ÜYELİĞİ'NE BAŞLARIM
 • 3 Ay Önce

Ahmet Taner

Ula çetin CHP gibi bir muhalefet olduğu sürece hükümetin işi zor. Yunana yanlış yapma, hakkımıza yeme deseler, önce CHP karşı çıkıyor. Yani önce onları temizlemek lazım. Dışardaki kolay...
 • 3 Ay Önce

ömer

Hepsi obüs menzilinde kafayı yemis yunan...
 • 3 Ay Önce

Alper

Bir toprak parçasının işgal edilmesi ve oradaki insanların öldürülüp sürülmesi bir şeydir. O toprak parçasının üzerinde hak iddiasından vazgeçmek ise bam başka bir şeydir. Işgal 10 sene 100 sene sürer öyle böyle geçer. Ölen insanların yerine yenileri gelir, ama hakkının başka bir milletin hakkı olduğunu tanıdığına isviçrede imza atarsan atalarının sözde zaferini taa ankarada kutlarsın. Savaş çıkması felaket değildir, o adalarda Türklerin yaşamıyor olması asıl felaketdir...
 • 3 Ay Önce

Alperen Nokta

Ne yapsalar boş, Cenaballah kazdıkları kuyuya düşürecektir. İnşaallah. Yunan iflah olmaz. Tepesine yumruk inmeyince durmaz. Dünyayı velveleye vererek her türlü iftira, yalan dolanlarla Batı Haydut Canavar Emperyalist Devletlere yaltaklik ve yataklık yaprak fitneligini sürdürür. Lakin 180 yıldır. Osmanlı'nın savaşmadan aldığı topraklarda rahat uyuyamiyor. Haram olsun. Elbette geceleri uykuları kaçıyor. Kaçsın da kim bilir belki yarın belki yarından da yakın. Bir gece Ansızın Bakmışsın geliveririz. Bak yorgo otur oturduğun yerde. Pataklarim ona göre. Haaa.....
 • 3 Ay Önce

Belcikali

Sayin bakanim onlar tankla topla gelsin bize yaradan Rabbim yeter bu ara sakiz adasida guzel yer hani oraya alsakda diyorum villa yapsak nasil bakanim
 • 3 Ay Önce

Özgün

Bı komutan askerin başına takke giydirip şov yapacağına koca Ülkenin Ordısuyla ilgilensin. Yıllardır adalardaki hareketliliği söylüyorlar ama işlerine geleni duyan kör sağır kesimler şimdi şikayet esiyor. Basiretsiziz demiyorlar.
 • 3 Ay Önce

Ax111

12 adaları peşkeş çekerken düşünecektiniz bazı şeyleri. Şimdi kalkıp konuşma hakkınızı kullanırsınız belki ama bu fazla gerçekçi olmaz. İsmet İnönü masaya yatırılmalı. Peşkeş bununla kalsa öpün başınıza koyun. 12 adalar kadar yer savaş tazminatı olarak alınacakken o da peşkeş çekilmiş maalesef. Çok yazık.
 • 3 Ay Önce

Mesut

Er vaya geç yunanla ermeniyle savaşacağız bu kaçınılmaz çünkü kefereler sürekli pusuda yunanın ardında abd ab israil var ermeninin ardında rus var fırsat kolluyorlar abd üsleri kapatılmalı . Ordu devlet ve millet olarak savaşa hazırlıklı olmalıyız silâhlarımızın tamamını yerli hale getirmeliyiz hava savunma ve saldırı füzelerine savaş uçağına tanka acilen ağırlık vermeliyiz hazır oluncada yunanın adalara asker ve ekipman yıgmasını lozanı ihlal ettiğini anlaşmayı bozduğunu ilan edip yunan keferesine tarihten silmek lazım . Korkaklar hainler avrupaya ve abd ye kaçabilir kaçanlarıda vatandaşlıktan çıkarıp haklarında idam vermek lazım . Savaş bekliyorum ruslamı israillemi yunanlamı olur göreceğiz.
 • 3 Ay Önce

Neler Oluyor

Egede adalarımız işgal altında diye haykıran milletin evlatlarını hain diye suçlayan, her fırsatta yalanlayan AKP iktidarı nasıl oldu da kabullendi. Oysa ekonomik krizi bile hala inkar ediyor. Devlette bir şeyler oluyor. Ya Ak Parti'nin ihaneti kabullenildi, ya da Reise kumpas kuruluyor.
 • 3 Ay Önce

abdullah

Türkiyenin İLK VURACAĞI KOLAY HEDEFLER BURALAR, lozana aykırı davranıldığı için TEMİZLENMESİ MEŞRU MÜDAFAA HAKKIDIR TÜRKİYE İÇİN..... böylece İNGİLİZ/İTALYA tarafından suni olarak oluşturulan kıta sahanlığı ve EGE ADALARI SORUNU kesin olarak nihayete erecek!
 • 3 Ay Önce

ERSİN

FETÖ KADAR GÜÇ YOK RUMDA
 • 3 Ay Önce

eser

ateşi bol olsun malum kişi adaları peşkeş çekti
 • 3 Ay Önce

Eyup

Yine geç kaldınız. Yine uyudunuz. Bütün bunlar bir gündemi oldu peki? Adalara havaalanı bile inşa ettilerse bunca yığınak yaptılarsa tank top uçak helikopter ile doldurdularsa yunanın hiç bir anlaşmayı takmadığının açık göstergesi ve ciddiye almadığıdır. Anlaşmadan doğan hakkımızı kullanıp Adaları geri alalım o zaman. Bize eğede ve akdenizde
 • 3 Ay Önce

TcVatanseverTc

Yunan asker yığarken soruyor mu? cevap:Hayır Yunan Türk ordusunu takıyor mu? Cevap:Hayır Yunan Türk ordusundan korkuyor mu? Cevap:Hayır Eğer bunların cevabı evet olsa işgal planı yapmazdı asker de yığmazdı. Ordumuz güç bakımından kat kat onlardan güçlü olmasına rağmen onlara bu cesaret nerden geliyor. Savaş ve strateji duygusallık değil akıl işidir. Biz çok havalara giren ve duygusal hareket eden milletiz.Sorsan 1 ayda hatta 1günde Yunanistanı alırız. AKIL DER Kİ; DIŞARDAN VE İÇERDEN DESTEK VAR. Yani kim füze ve uçaklar ile ilgileniyorsa aman dikkat.Nerde ne varsa yer değiştirilmeli ve batıdaki tüm kuvvet komutanları kuzeye doğudaki ve diğer noktalardaki iyi ve tecrübeli komutanlardan bir ekip batıya kaydırılmalı ve Abd üstlerinin hepsi kapatılmalı çünki tüm istihbarat ve destek Abd,israil ve ingiltereden geleceği kesin. Sayın savunma bakanımız genarallikten gelme işgal için Abd,ingiltere,israilin Türkiye işgal planı yıllardır var ve bu biliniyordu ayrıca görünen o ki son aşamalara gelinmiş. Hedefler Türkiye, KKTC, Azerbeycan ...İŞTE ESAS BEKA SORUNU BURDA. HAİNLERE VE TERÖRİSTLERE İDAM GELMEDİKÇE BU BATAKLIKTA BOĞULURUZ. BATIYA ORGANİZE BİRLİKLERLE YIĞINAK VE TÜM ABD ÜSTLERİNİN KAPATILMASI ŞART. ONLAR İÇİN ABD'YE GİTMEK YA DA ŞİKAYET ETMEK BİZİ OYLAMACA TAKTİĞİN İÇİNE SOKMAKTAN ÖTEYE GİTMEZ. TÜM BU ADALARA YÖNELİK FÜZELER VE UZUN MENZİLLİ TOPÇU BATARYALARI KONUŞLANDIRILMALI BAŞLARINA VATANPERVER KOMUTANLAR ATANMALI. VATANDAŞ OLARAK ANCAK ÖNERİ SUNARIZ GERİSİ DEVLETİN BASİRETİNE VEYA BASİRETSİZLİĞİNE KALMIŞ.
 • 3 Ay Önce

Mtrk

İstediklerini inşaa etsinler. 1 füzelik işi var!
 • 3 Ay Önce

Huseyin

Bosa konusmaya gerek yok eninde sonunda Savasa dönecek. Yunanistan ve Ermenistan pusuda hazırda bekleyen yılan gibidir. Tek saldirmaya gucleri yetmez. Buyuk ulkelerden destek bulduklarinda saldiracaklar hazirlik bunun icin. Ey inanan kardeslerim Sehadete hazir olun buyuk devrim cok yaklasti.
 • 3 Ay Önce

çetin

Yazıklar olsun size yıllardır film gibi izlediniz, şimdi çıkıp şikayet ediyorsunuz, Gereğini yapsanıza, yakışıyormu Türk milletine toprağını işgal ettirmek, Şehitlerin kemiklerini sızlattınız.
 • 3 Ay Önce

haydar

gerizekalı orası bizim toprağımız mı? senin gibi fetoşlar sürekli kötü algı oluşturmaya çalışıyorsunuz ama nafile çünki salaksınız Türk milleti ise çok zeki.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı