• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sinan Burhan
Sinan Burhan
TÜM YAZILARI

Kürtçe tabelaya vergi indirimi yapacaklarmış...

21 Nisan 2024
A


Sinan Burhan İletişim: [email protected]

Diyarbakır Belediye Meclis Salonundan Türk Bayrağı kaldırılmış. Şaşırdık mı? 

Elbette hayır DEM Parti ya da HDP gibi partiler bu bayrağın kendilerine ait olmadığını düşünüyorlar. Yaklaşık 50 yıldır terörle mücadele ediyoruz.40 bin şehit verdik. 3 trilyon dolar paramız gitti. 

Neden oldu tüm bunlar? Nedeni gayet basit. PKK ülkeyi bölmeye çalışıyor. Kürt halkının hakları gerekçe gösteriliyor.

PKK yandaşlarına göre  sözde Kürt sorunu var. Elbette bir dönem Kürt Halkının kültürel kimlikleri yok sayıldı. Devletimizin bazı unsurları bir dönem en temel insan haklarını ihlal ettiler. Kabul etmek gerekir ki devletimiz aynı devlet değil. İnsan haklarına saygılı bir devletimiz var.

Bugün ülkemizde Kürtçe yayın yapan devlet televizyonu ve radyosu var. Nereden nereye geldik. Ancak DEM Parti ve PKK bu hakları yeterli bulmuyor. Önce özerklik sonra ayrı bir devlet istiyor. ABD ve İsrail Devletleri ise kendi çıkarları için bu terör örgütlerini kullanıyor.

Onlara sözde Kürdistan vaadi veriyor. 

Ama amaçları Büyük İsrail Devletini kurmak. Ülkemizde operasyon yapıyorlar. PKK’yı kullanıyorlar. Devletimiz ve milletimiz diyor ki demokrasi içinde kalın. Teröre bulaşmayın. Ancak dinlemiyorlar. Sürekli kaşıyorlar. Milletimizden baskı görünce bir açıklama yaptılar. Bayrak var dediler. Bayrak orada dursun siz de adam gibi belediye yönetin. Terörle aranıza mesafe koyun.

Mardin Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında da İstiklal Marşı krizi yaşanıyor. 

AK Partili Meclis Üyeleri İstiklal Marşı okuyalım diyor. Ancak Mardin Belediye Başkanı oylama yapıyor. 

Bu oylama sonucunda DEM Partili Meclis Üyelerinin çoğunlukta olduğu toplantıda hayır kararı çıkıyor. AK Partili Meclis Üyeleri zorla İstiklal Marşını okuyorlar.

Her zaman baskıdan şikayet eden Ahmet Türk, zabıtaları göndererek meclis üyelerinin cep telefonlarını almaya çalışıyor.

Yine bir başka skandal Diyarbakır Eş Belediye Başkanlarının açıklamaları. Ne diyorlar. Kürtçe tabela asanlara vergi indirimi gelecekmiş. Böyle bir rezillik olur mu? Siz devlet mi kurdunuz. Vergi indirim yetkisi devlete aittir. Bu açıklamalarla siz isyan çıkarıyorsunuz. Devleti bölmeye çalışıyorsunuz. Devlet oraya kayyum atar arkadaş. Devlet olmanın, kanunu gereği budur. Siz zorla ülkeyi kaosa itiyorsunuz. Adam gibi görevinizi yapmak dururken kargaşa istiyorsunuz.

 Yine bir başka skandala daha imza attılar. Tunceli’nin ismini değiştirdiler. 

DEM Partili Tunceli Belediyesi, sosyal medya hesabının kullanıcı adını ‹Dersim Belediyesi› olarak değiştirdi. Anlaşılan DEM Parti gizli gündemini uygulamaya koymuş. Yavaş yavaş ülkeyi bölmek istiyorlar.

Peki CHP ne diyor bu yapılanlara? Kent uzlaşısı adı altında DEM Parti ile ittifak yaptılar. Bu ittifak ülkeyi kaosa sürüklüyor. Yakında İstanbul’da DEM Partililerin belediye meclisinde provokasyonlarını göreceğiz. 

O zaman bakalım CHP ne diyecek?

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şeref

"Milletlerin kendi kaderini tayin hakkı" varmıdır Sayın yazar...?

Övünün

 okullardan andımızı, ne mutlu Türküm demeyi kaldıranlar, eserleriyle övünebilirler artık.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23