• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sinan Burhan
Sinan Burhan
TÜM YAZILARI

Gabar petrolü Türkiye’yi kurtaracak...

05 Mart 2024
A


Sinan Burhan İletişim: [email protected]

 

Anadolu Soruyor ekibi olarak 5 yıl önce seçimler nedeniyle doğu illerimizi gezmiş ve oradaki tabloyu seyircilerimize ulaştırmıştık.

Bu seçimde de yine Anadolu Soruyor ekibi olarak; Tunceli, Muş, Iğdır, Ağrı, Van, Malatya, Adıyaman, Şırnak ve Mardin illerimizi ziyaret ederek oradaki çalışmaları, yapılan hizmetleri ve yaşanan gelişmeleri yerinde gözlemledik. Özellikle Şırnak’ta geçtiğimiz yerel seçimlerde AK Parti’nin kazanmasıyla birlikte şehirde gözle görünür bir değişiklik fark ediliyor.

AK Parti Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Şırnak’a iyi hizmetler yaparak Şırnak’ın birçok sorununu çözmüş durumda. 

Şırnak’ta gezdiğimiz zaman şehrin AK Parti belediyeciliği ile hizmetle tanışmış olduğunu, 5 yıl içerisinde birçok yatırımın da Şırnak’a kazandırıldığını gördük.

GABAR’DA HEDEF 

100 BİN VARİL PETROL

Ayrıca Şırnak’ta gözlemlerimiz arasında en önemli olay ise Gabar’da günlük 37 bin varil petrol çıkarılıyor, yıl sonunda ise bu rakamın 100 bin varile ulaşması bekleniyor. 

Bu çıkarılan petrol sıradan bir petrol değil. Türkiye’nin en kaliteli petrolü olmasının yanı sıra dünyanın en kaliteli petrollerinden biri ve aynı zamanda bulunan petrol Türkiye’nin geleceğinde cari açığın kapanmasında çok büyük katkı sağlayacak.

Bulunan petrolle birlikte bölgeye canlılık gelmiş ve istihdam artmış durumda. 

Gabar’da bulunan petrol yan sektörlerle birlikte 3 bin kişiye ekmek kapısı olmuş. Muhalefet Gabar’da bulunana petrole inanmasa da tırlarla harıl harıl  Batman’daki rafinerilere sevkiyatlar yapılmakta.

Kısa bir süre önce Şırnak Valiliği görevine atanan Sayın Cevdet Atay da gecesini gündüzüne katarak Gabar’da bulunan petrolle ilgileniyor ve bu çıkan petrolle birlikte şehre büyük bir katkı sağlamayı planlıyor. 

Kısa süre içerisinde büyük işlere imza atan Vali Atay’ın çalışmaları kamuoyunda övgüyle bahsediliyor.

Şırnak’ta ve bölgede büyük bir huzur ve güven ortamı oluşturulmuş durumda. 

Terör tamamen temizlenmiş, esnaflar ve vatandaşlar ise bu durumdan çok memnun. Terörün temizlendiği şehirde insanlar artık geleceğe daha umutla bakıyor.

Anadolu Soruyor ekibi olarak gözlemlerimiz sonucu AK Parti’nin seçimlerde kazandığı Muş, Şırnak ve Ağrı’da yerel yönetimler tarafından yapılan hizmetlerin dikkat çektiğini gördük. Yapılan hizmetler kamuoyunun da takdirini topluyor. Bölge halkı AK Parti belediyeciliğinin hizmetlerinden oldukça memnun. Terörün bitmiş olmasının yanı sıra belediyecilik hizmetlerini de üst düzeyde alan AK Partili Belediyelerin olduğu şehirlerdeki vatandaşlar, hizmetlerin devamı için istikrarın sürmesi tarafında. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bayat

Benzin 50 liraya dayanmış, ne olur gaz, petrol, altın bulmayın artık. Çok rica ediyorum.

Ali

Bu arada Konya'da gaz, Çorum'da altın, Kayseri'de elmas, Tuz gölünde plutonyum, Burdur'da uranyum.... bulundu azcık daha sıkın dişinizi köşeyi dönmemize az kaldı. Yirmi yıldır aynı muhabbet. ihtiyacın onda biri kadar petrol ediyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23