• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sinan Burhan
Sinan Burhan
TÜM YAZILARI

Ankara il ne yapıyor?

21 Mart 2024
A


Sinan Burhan İletişim: [email protected]

 

Yerel seçimlere 10 gün kaldı. 

Heyecan giderek artıyor.  Şehirler kendisini yönetecek isimleri belirleyecek. 

Ülkemizin en iyi yaptığı işlerden birisi de seçimler. Çok partili hayata geçtikten sonra aralıksız sandığa sahip çıktık. Sandık bu ülkenin namusudur. Sandıktan hangi parti çıkarsa çıksın başımızın üstüne dedik.

 Bedeli ödenmiş bir seçim ve demokrasimiz vardır. Rahmetli Menderes ve iki bakan bu uğurda idam edilmiştir. Ülkenin her yanında olduğu gibi Ankara’da da seçimler heyecanla sürüyor. Cumhur İttifakı Adayı Sn. Turgut Altınok güzel projeleri ile halkın önüne çıktı. Bu projeler büyük heyecan uyandırıyor. Başkan beyin projeleri güzel. 

Ancak sadece projelerle bu iş yürümez.

Aynı zamanda teşkilat çalışması da gerekir. Bu yazımda, Ak Parti Ankara İl Başkanlığı neler yapıyor; o konuları ele alacağım. İl Başkanı Sn. Hakan Han Özcan’la konuştum. Başkan seçimler konusunda deneyimli bir isim. 6 yıldır il başkanı. Bu konuda hayli tecrübesi var. Sordum başkan Ankara’da seçimler nasıl gidiyor. Alacak mısınız dedim?

Başkan hem heyecanlı hem de ihtiyatlı. “Şu an seçimler kıran kırana gidiyor. İlk başlarda geride başladığımız seçimi Turgut Bey’in projelerini açıklamasıyla beraber öne geçme imkanımız oldu. Rehavete kapılmamalıyız. Şu an başa baş denilecek bir durumdayız. Ancak bu hafta gözle görülür bir yükseliş gördük. Öne geçtik. Nasipse 31 Mart akşamı ipi göğüsleyeceğiz” dedi.

Şunu peşinen belirteyim. Ak Parti Ankara il teşkilatı gençlik kollarıyla, kadın kollarıyla, ana kademesiyle sahada çok çalışıyor. 

Başkan’a sordum “teşkilat çalışması nasıl gidiyor motive oldunuz mu” dedim. 

Hakan başkan “hem teşkilatımız hem milletvekillerimiz hem de belediye başkanlarımızla iyi bir ekip olduk. Gece gündüz sahadayız. Milletvekillerimiz çok yoğun çalışıyor” dedi. Gerçekten ben de görüyorum. Başta il başkanı olmak üzere Ak Parti Ankara teşkilatı ciddi bir çalışma içerisindeler. Bu seçimleri kazanacaklarına inançları tam.

Bu arada Ak Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir ve Zeynep Yıldız’ı ben sahada çok görüyorum. Sosyal medyadan güzel paylaşımlar yapıyorlar. 

Bu genç kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Heyecan ve dava şuuru ile çalışıyorlar. Diğer vekiller de yoğun sahada çalışıyorlar.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin Bey’in televizyonlara çıkması çok isabet oldu. İki haber kanalında güzel açıklamalar yaptı. Fatih Şahin gibi genç ama tecrübeli isimlerin sahada olması çok iyi oldu. 

Yine Osman Gökçek kardeşimize bir pencere açmak isterim. Osman Gökçek hem televizyonlarda hem de sahada ciddi çalışıyor. Yaptığı güzel tv programları tabanda karşılık buluyor.

 Bu seçimde genç vekiller güzel hizmetler veriyor. Turgut Bey’in hemen hemen her programında Ak Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan var. Murat Başkan güzel çalışmalar yapıyor. 

Başkan Altınok’u yalnız bırakmıyor. Ankara İl Başkanlığı Tanıtım  Medya Başkanı Selahattin Yağcı kardeşimiz de ve Basın Müşaviri Tolga kardeşimiz de çok yoğun çalışıyor. Ellerinden geleni yapıyorlar. Onların da emeklerine teşekkür etmek lazım.

Elbette sahada bazı zorluklar da var. Bir kere en büyük zorluk hayat pahalılığı. 

Kira fiyatları ve emeklilerin durumu. Ankara ağırlıklı memur kenti. Emekli kenti. Sahada en çok karşılaşılan soru emeklinin durumu ne olacak? Bu konuda ciddi bir sorun var. Ancak gene de hükümete ve Sn. Erdoğan’a güven tam.

 Diyorlar ki tamam hayat pahalı ama yine bu sorunu Erdoğan çözer. 

Bir de eğri oturup doğru konuşalım. Asrın depremi ülkemizin ekonomisini zora soktu. 11 ilde deprem oldu. 110 milyar dolar para gitti. Kolay değil ayağa kalkmak. Deprem olmasaydı emekli daha iyi zam alırdı. 

O nedenle biraz da insaflı olmak lazım. Başkan Erdoğan bu yılı emekli yılı yaptı. Emekliye zam yapılacaktır. Emeklinin yüzü gülecektir. Biraz sabır gerekir.

Sonuç olarak Ak Parti Ankara  İl  Başkanlığı gece gündüz sahada. Büyük bir heyecan dalgası var. Rabbim sonuçları hayreylesin.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ebuali

Memura kepçeile Emekli övey.

Mehmet Geredeli

Seçim çalışmaları yapılmakta Ankara Keçiören ilçesine bağlı Yukseltepede oturuyorum.Haftada üç dört gün Ulus Meydanına iniyorum Bir haftada iki sefer yeniden beterin adayı siyasi atık Suat Kılıç'ı Ulusta gördüm bir seferde Bizim Ak parti Altındağ belediyesi adına çalışan bir Gurup partilimizle karşılaştım .Mahalleme gelince CHP ev ev dolaşıp her haneye bir CHP ablemki çanta içinde kahve kalem çakmak ve mutfak önlüğü dağıttılar.Kecioren belediye adayımız Zafer bey adaylığı açıklanmadan daha faaldi Şimdi kayıp.Ben yaşlı bir insanım Ak parti kuruldu kurulalı Sayın Erdoğan'ın rüzgarı ile ayakta duruyor.Genel olarak teskilatlar çalışmıyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23