• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI

Tüm dünyayı diriltecek “Türk gençliği” neşvü nema etmeli!!!

24 Mayıs 2022
A


Prof. Dr. Ahmet Maranki İletişim: [email protected]

Bütün dünya kalite-kandite kıstaslarıyla, gerçek ilim-bilim ve teknoloji ile meşgulken; Türkiye Cumhuriyeti 207 üniversite, binlerce akademisyen ve araştırma enstitü-kurum ve kuruluşlarıyla yüzbinlerce gencimize “A4 kâğıdı-diploma” vererek 2023 hedeflerine ulaşabilecek midir?

MAVİ YAKALI MI? BEYAZ YAKALI MI?

Bir gün Türkiye, bu eğitim sistemi ile öyle bir hâle gelecek ki herkes “Beyaz yakalı diplomalı mühendis, işletmeci, doktor, öğretmen” vs. ile istatistiklerle övünürken; “Mavi yakalı yani arazide sahada ülkemizin kalkınması için tarlada makine başında çalışacak ara eleman, tekniker çiftçi, işçi” vs. bulamayacağız..!

Türkiye’nin bu yanlış eğitim politikası; herkesi “A4-bir kâğıt diplomalı ama vasıfsız!! Saha deneyimi olmayan beyaz yakalılar!” yerine; “Sahada çalışacak-üretecek-mavi yakalı işçi-tekniker ve uzman-yetişmiş istihdam”a yönelik ara eleman yetiştirecek bölümler şekline dönüştürülecek sistem hayata acilen geçirilmelidir!!!

Sahada olup üreten ve bunun sıkıntılarını en üst düzeyde yaşayan bir müteşebbis olarak, bu kanayan yaraya çözüm bulunması için bir kere daha yetkililerden ülkemizdeki mülteci, sığınmacı, çalışanları atmak, itmek ülke dışına çıkarmak vs. yerine “havanda su dövmek” değil Anadolu’da can çekişen çiftçilerimize destek olacak çalışacak ara eleman ihtiyacını çözecek “icraat” bekliyor ve uyarıyoruz!

TEK HEDEF BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE!

Mazlumların ve mağdurların umudu Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, en son olarak Adana Gençlik Şöleni’nde geleceğin mimarı gençlere “yeniden diriliş”in yollarını göstermiştir!

“Gözümüzün nuru, geleceğimizin teminatı sevgili gençler!

Bugün burada bana sizler gibi yol arkadaşları, kalbi imanlı, zihni imanlı, ufku açık yol arkadaşları verdiği için Rabbime milyonlarca kez şükrediyorum…

Siz esir kalmış kardeşlerinin, yardım eli olan mazlumların sevinci olacak gençliksiniz. Gençler, siz Medine’nin, Mekke’nin, Diyarbakır’ın, Bosna’nın semalarında ezan sesleri yankılanan tüm diyarların beklediği gençliksiniz” diyerek yıllardır bu sütunlarda yazdığımız çekincelerimizi dile getirerek beklediğimiz müjdeli mesaj vermesi yanında bu millet ecdadına, hakaret edenlere haddini bildirecektir.

“Kardeşlerim, siz Mehmet Akif’in Asım’ı, Necip Fazıl’ın ideal gençliği, Nurettin Topçu’nun beklenen gençliği, Karakoç’un diriliş nezri özlemlerini hayata geçirecek gençliksiniz. Siz, bizim 40 yıllık siyasi mücadelemiz ve 20 yıllık iktidarımızda temellerini attığımız büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını 2053 vizyonuyla taçlandıracak gençliksiniz!!!

2023’ün müjdesini sizin gözlerinden okuyorum! Öyleyse Allah’ın izniyle hiç endişeniz olmasın. Rabbimizin, gevşemeyin, hüzünlenmeyin, eğer gerçekten inanıyorsanız muhakkak üstün olan sizsiniz müjdesi bize hakikati işaret ediyor…! Zirveye giderken takip edeceğiniz yolu da, ailenizde ruhunuzu, okulunuzda zihninizi, ilim irfan meclislerinde gönlünüzü, spor salonlarında bedeninizi doyuracaksınız ki bu donanımı kazanabilirsiniz!”

Sayın Cumhurbaşkanı’nın, Türkiye’nin geleceği olan 100 binlerce gence hitaben yaptığı tarihi konuşmasındaki büyük mesajlar, Cumhur İttifakı’na yol haritası olacaktır! Bu yolda basiretli ve ferasetli, liyakatli ve ehliyetli yol arkadaşlarına da ciddi mesajlar vererek tarihe kayıt düşmüştür!

“Öz vatanında parya-köle olan bu ülkenin gerçek evlâtlarına imkân verilmesine liderlik etmesiyle gerçek bayramlar yaşanacaktır!” diyerek bitirdiğimiz makalelerimize beklediğimiz cevap yine, Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Adana Gençlik Şöleni’nde, hakikaten bir şölen havasıyla müjdelenmiştir!

Sayın Erdoğan’ın Anadolu’nun müjdeli sözlerinin inşallah; yakınında bulunan bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, danışmanları ve kendisinin yolunda gittiğini iddia edenler için de bir başlangıç, nedamet, uyanış, diriliş, bir yol haritası olmasını, her zaman arkasında durduğumuz diliyoruz!

ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYACAK BASİRETTE KADROLAR BEKLENİYOR!

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gayretleriyle bir noktaya gelen her bir konuda hiçbir risk almayan, fikir üretmeyen, bir keşfi icadı ürünü olmayan, ülkeye dikili bir ağacı olmayanlar 2023 hedeflerini maalesef geciktirmektedir! 

Bir de haksızlık karşısında susup dilsiz şeytan olan, yol arkadaşlarını yolda bırakıp düşman safına geçenlerle değil; bu mesajları alıp hayatına şiar edinen her sahadaki vatanperverlerin gayretleriyle 2023 hedefleri mümkün olabilecektir!

“Andolsun biz, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Bunların kalpleri vardır ama kavrayamazlar; gözleri vardır ama göremezler; kulakları vardır ama işitemezler. Onlar hayvanlar gibidir, hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gâfiller onlardır!” (A’râf 179)

Rabbim sen içimizdeki bu gâfiller sebebiyle bizleri de helak eyleme..! 

Onlara da istikamet nasip eyle..! 

2023 hedefine giden yolda başta devletimizi idare edenlere liyakatli, ehliyetli, hakkın hatırını âli tutan yol arkadaşları nasip eyle..! 

Âmin.

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

099

Sayın Hocamız ulkenin en ciddi onemli meselesine dokunmus. Birkere ülkede okuyanların tamamına yakını diploma için ve sosyal yaşantısının refahı için okuyor. Maalesef gerçek budur. Siyasete dalanlarin % de 90 indan fazlasida aynı gaye maksatla Siyasete giriyor. Işinin hakkını verenler var ama çok az. maalesef gidişat fazla umut verici değil

Yasemin arkandayız, RABBİM ALLAH cc da HER

YAPARSA, Recep Tayyip Erdoğan yapar, Canım feda. BİLGE LİDER, RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A,
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23