• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yunan'dan itiraf: İHA'lara karşı çaresiz kaldık

Yunanistan'da yayın yapan Real gazetesi, Türkiye'nin İHA teknolojisinde çok ileri çıktığını ancak Atina'nın bu konuda geri kaldığını yazdı.

Yeniakit Publisher
2021-06-14 12:36:00 -
Yunan'dan itiraf: İHA'lara karşı çaresiz kaldık

Etkili operasyonları ve gerçekleştirilen ihracatlarıyla adından söz ettirmeyi sürdüren Türk yapımı İHA ve SİHA'lar, Yunanistan'ı endişeye sevk etti.

İnsansız hava araçları, 2018 yılından bu yana Ege, Akdeniz ve Meriç semalarında keşif ve gözetleme faaliyetlerine devam ediyor.

"Türk İHA’larıyla nasıl başa çıkacağız"

Yunan basınından Real gazetesi, Atina yönetiminin Türk İHA'larına karşı çözüm aradığı ancak çaresizlik içinde olduğunu aktardı.

Haberde, "Durum kontrolümüzden çıktı. Türk İHA’larıyla nasıl başa çıkacağız. Bazıları, Yunanistan'ın ilk andan itibaren tepki göstermesi gerektiğini söylüyor. Sorun önemli ve çözülmeli." denildi.

"Türkiye, 20 yıldır İHA teknolojisine yatırım yapıyor"

Yunanistan’ın insansız hava aracı üretimi konusunda ilerleme kaydedemediğine dikkat çekilerek, şöyle denildi:

"Türkiye, 20 yıldır İHA teknolojisine yatırım yapıyor. Bu teknolojinin askeri çatışmalardaki önemi Libya ve Karabağ’da kanıtlandı."

"Ucuz ve ölümcül"

Yine geçtiğimiz günlerde Yunan basınında yer alan haberlerde, Türk SİHA'larından "ucuz ve ölümcül" şeklinde bahsedilmiş, Bayraktar TB2'lerin Yunanistan'a karşı kullanılıp kullanılmayacağına dair bir işaretin bulunmadığı belirtilmişti.

Yunanistan, askeri alanda Fransa'dan fırkateynler ve savaş uçakları alarak uluslararası ittifaklar oluşturmaya çalışıyor.

Atina yönetiminin, ABD'den F-35 savaş uçaklarına da talip olduğu biliniyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ver gazi akit

Ver gazi akit. Ekonomi yerlerde, hukuk cokmus, devlet yurutulemiyor. ABD ile anlamaniz millete gaz vermek degilmi? birkac silah alip ver gazi
 • Yanıtla

Tr.

Bu haberler doğru değil...Yunanistan envanterine dünyanın en iyi sihalarını kattı.Bu arada Heronlardan bahsetmiyorum.General Atomics yapımı olanlardan...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23