Yorgunluk hanımlarda kalp habercisi

% 71 ile sebebi bilinmeyen yorgunluk kadınlarda kalp hastalığı habercisi...

13 Ekim 2018 Cumartesi 17:20
Yorgunluk hanımlarda kalp habercisi


Aşırı yorgunluk kalp habercisi olabilir. Uzmanlar, sebebi açıklanmayan aşırı yorgunlukların kalp habercisi olabileceğini belirtiyor... ABD'de, Arkansas Tıp Bilimleri Üniversitesi uzmanları, yaşları 29 - 97 arasında değişen ve 4 ile 6 ay önce kalp krizi geçirmiş 515 kadına, krizden önce hissetmiş olmaları muhtemel 70 farklı belirtiyi kapsayan bir liste verdiler. Kadınların yüzde 95'inin, krizden önceki bir aydan fazla süre içinde farklı belirtiler hissettikleri anlaşıldı.

Ve uyku bozuklukları

Belirtilerin üst sırasında sebebi açıklanamayan yurgunluk var. Onu uyku bozukluğu takip ediyor. Ayrıca korku gerilim filmleri de önemli bir yüzde ile sıralamaya girdi. İşte lisetinin başında yer alan yüzdeler:

%71 Sebebi açıklanamayan yorgunluk,

%48 Uyku bozukluğu,

%42 Nefes darlığı,

%39 Hazımsızlık,

%35 Korku ve gerilim..

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 17:20

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mart 2019