Ülke açıkladı: İsrail hava sahamızı ihlal etti

Lübnan ordusu, İsrail keşif uçaklarının son iki gündür ülkelerinin hava sahasını birkaç kez ihlal ettiğini duyurdu.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 18:04
Ülke açıkladı: İsrail hava sahamızı ihlal etti

İsrail keşif uçaklarının son iki gündür Lübnan hava sahasını birkaç kez ihlal ettiği duyuruldu.

Lübnan ordusundan yapılan yazılı açıklamada, İsrail'e ait keşif uçaklarının yerel saatle 04.50'den itibaren güney sınırından ülkeye girerek hava sahasını ihlal ettiği belirtildi.

"Düşman İsrail'e ait keşif uçağının güneyde yer alan Kafarşuba beldesinden başlayarak Cebel-i Lübnan vilayetine bağlı Şuf ve Aley bölgeleri ile başkent Beyrut'un çevresinde uçuş yaptığı" aktarılan açıklamada, Lübnan hava sahasına yönelik söz konusu ihlallerin saat 09.10 itibariyle sona erdiği kaydedildi.

İhlal sık sık yapılıyor

Açıklamada ayrıca İsrail keşif uçaklarının dün de aynı şekilde Lübnan hava sahasını birkaç saat süreliğine ihlal ettiği vurgulandı.

İsrail'e ait insansız hava araçları, savaş uçakları ve savaş botları, sık sık Lübnan sınırlarını ihlal ediyor. Lübnanlı yetkililer her fırsatta bu ihlalleri Birleşmiş Milletler'e (BM) şikayet ediyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 18:04

YORUM YAZ

  • uyan dünya uyan dünya 1 ay önce
    eşkiyayı bm savunuyor boşuna şikayet etmeyin. bm yahudilerin elinde oyuncak gibi
  • AliAli1 ay önce
    Onlarin f35 i var ozelmi ozel. Guzelmi guzel

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019