Tweeti attığına pişman oldu! Berna Laçin'e tepki yağdı

Devlet üniversitelerinde okumanın özel üniversitelerden pahalı olduğunu iddia eden Berna Laçin'i sosyal medya kullanıcıları eleştiri yağmuruna tuttu.

18 Temmuz 2019 Perşembe 10:58
Tweeti attığına pişman oldu! Berna Laçin'e tepki yağdı

Oyuncu Berna Laçin, devlet üniversiteleri yerine özel okulları tercih eden öğrenciler hakkında bir mesaj yayınlayarak, "Devlet üniversitesinde okumanın parası olmayanlar için daha pahalı olduğu ülke. Ne yaman çelişki! Özel üniversiteler burs ve yurt veriyor, imkanı olmayanlara hatta harçlık veriyor. Devlette okumak isteyen, konaklama ve yemek için para bulamadığından mecburen özellere yöneliyor" ifadelerini kullandı. Laçin'in bu mesajının ardından sosyal medya kullanıcıları Laçin'e tepki göstererek eleştiri yağmuruna tuttu.

Berna Laçin’in mesajına gelen bazı cevaplar şöyle:

-Yanlış bilgi devlet üniversitesinde okuyorum 3 çeşit yemek 1.80, yurdun 1 aylık ücreti 255, yurtta odalar 2 kişilik, banyo lavabo kişilere özel, 24 saat sıcak su, süresiz internet… Ayrıca devletten burs da alıyorum. Biz devletimizi seviyoruz bazıları gibi nankör değiliz çok şükür.

-Ben İstanbul Üniversitesi’nden mezunum. Devlet baba yemekleri 1.80 kuruşa veriyordu sağ olsun… Aynı dönem özel üniversiteler 8 liraya satıyordu aynı yemeği. Ben devletten bedava mezun oldum üstüne her ay burs aldım bedavaya... Sen nerden mezunsun bilmiyorum ama boşa okumuşsun.

-Kesinlikle haklısınız Berna Hanım... Bir başka örnek verecek olursak, aile otomobillerinde klima açmak zorunda olduğumuz için çok yakıt tüketimi olur. Halbuki Aston Martin'in üstü açılır bir modeli çok daha ekonomik olacaktır.

-Devlet üniversitesinde aylık 500 lira KYK bursu, 1.40 ₺ ödediğim kaliteli öğle yemeği ve özellerden daha iyi şartlara sahip yurt imkanıyla okudum. Biz aynı ülkede yaşamıyoruz sanırım Berna Hanım.

-ALLAH AKIL FİKİR VERSİN SANA BERNA'CIĞIM 1-Özeller burs yurt olayını çok iyi puan alanlara veriyor 2- Devlet 550 TL öğrencilere burs veriyor, öğrenciler KYK’da kalıyor. 3- öğrenciler 200 TL ödüyor konaklama içinde, kahvaltı içinde, öğlen ve akşam yemeği 20 çeşit içinde

-Canım sıkıldı dur bi tweet atiim demiş.

-Özel üniversite ne burs, ne yurt ne de harçlık verir. Devlet üniversitesinin ise kampus icinde kendi devlet yurdu olur, cok cüzi paralar ödenir. Sizin döneminde kaldı özel üniversitelerin öğrenci tavlamak için sağladığı imkanlar. Artık sadece parası olan giriyor.

-Oğlum tıpta okuyor, devlette; beş kuruş vermiyoruz üniversiteye. Özelde tıplar kaça Berna Hanım?

-Bunların "bir duyum aldım" "duyumcusu" bunlarla eğleniyo :)) Saliyo bunlara yalanı bunlar da tweet atınca geciyo "yedi yine saflar" diye kikirdiyo :))))

-2002-2007 yılları arası okudum KYK bursu ve o zamanlar başbakanlık bursu vardı. İkisi de çıktı bana misler gibi okuduk valla Allah devlete zeval vermesin

-Adını vermediğinize göre sizin dahi bilmediğiniz bir ülke olsa gerek . Özel üniversiteler kaç para haberiniz var mı? Aklı yok, fikri var derler Berna Hanım.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Temmuz 2019 Perşembe 10:58

YORUM YAZ

 • nuhutanuhuta1 ay önce
  Berna Laçin senin attığın twitlere s.okayum.Başka işin yokmu senin de mikserliğe soyunuyorsun.
 • Mustafa Kemal Mustafa Kemal 1 ay önce
  Nekadar iyi niyetliyiz bernacım berna hanım diyoruz hemde akıl sağlığı olmayan ablaya yurdumun güzel insanları iyiki varsınız beenacımmm aramızdaki fark
 • Mustafa Kemal Mustafa Kemal 1 ay önce
  Ya ablası öyle deme gündeme gelmek için ne yapsın akıl sınırını bukadar zorlaya biliyor yazık kwndinide bilmiyor atıyor ortaya birşey gerçi kendide anlamıyor ama laf ağızdan çıkınca geri alamıyor bunları yazlıkta iki komşu konuşurken duydu tam olarak anlamadı illaki bişey bilmiyprum olmasın diye iki komşuya şitin gözükmek için haber yaptılar bunu kim kayda alıp haber yapıyoryazık değilmi bu karıya yaşlıda olsa bizim vatandaşımız ellemeyin konuşup çekilir kulübesine
 • Mustafa Kemal Mustafa Kemal 1 ay önce
  Ya arkadaşlar berna ablaya doğru söylüyorsun diyelim kadın illaki reise laf söyleyecekte gündeme gelecek yaşlandın bernacım boşa uğraşma sana ekmek yok sanatta sen yoga yap beyin damarların açılsın senin modan geçti soyun diyorlar sana sakın acı bize arada böyle kendini bilme ama sakın soyunma midemiz kaldırmaz hiç değilse gözümüzü küstürme
 • enver ç.enver ç.1 ay önce
  tuğçe kazaz ve bu kadını haber yapmayın allahaşkına
 • M.E.M.E.1 ay önce
  Uçma Berna.Ayakların yere bassın
 • nene hatunnene hatun1 ay önce
  CAHİL KADIN BUNUN GİBİLERE SORSAN TÜRKİYE KAÇ BÖLGE DİYE BİLEMEZLER VAN GÖLÜ NEREDE DESEN KARADENİZDE DER , EĞİTİMSİZ EĞİTİMDEN BAHSEDİYOR KADIN OLARAK SİZDEN UTANIYORUM..PATATVATSIZ NEMRUT.....
 • B. ÇilimçekmezB. Çilimçekmez1 ay önce
  Sosyal medyada muhaliflerin de ak partililerin de araştırmadan etmeden paylaştıkları öyle yalan yanlış şeyler var ki, sonra bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkartamamış misali o yalan yanlış bilgileri veya haberleri birileri çürütse bile bazen yalan yayılmış ve çürütüldüğü pek az kişi tarafından görülmüş oluyor. Mesela Erdogan'ın diploması sahte yalanı ortaya atılalı kaç yıl oldu, hala internette Erdoğan lise mezunu diye yazan muhalifler var. Halbuki CHP'li Aydın Ayaydın Erdoğan'ındört yıllık üniversite mezunu olduğunu açıklayalı da yıllar oluyor.
 • yaşar karayaşar kara1 ay önce
  Böyle beyinsizleri niye haber yapıyorsunuz ya
 • SelâmiSelâmi1 ay önce
  GÜNDEMDE KALABİLME ÇIRRRPINIŞLARI. BOŞ TENEKE.!!!
 • Çukurova fatih'i Çukurova fatih'i 1 ay önce
  Allahaklını almış canımıda tez zamanda alır inşallah
 • Hesap Kitap Bilmek Lazım künyeli kişiye destekHesap Kitap Bilmek Lazım künyeli kişiye destek1 ay önce
  ''Ulan hesap kitapçı'' adı ile yazan  .. vatandaş! Ya senin üniversitede okuyan çoluk çocuğun yok ya da matematik özürlüsün ki bilip bilmeden konuşuyorsun.Hesap kitap bilmek lazım künyeli kişi bir üniversite öğrencisinin anne babasına aylık masrafını gayet güzel açıklamış .Bunun nesine itiraz ediyorsun? Devlet bursu alamayan öğrencinin 280 ,bazı yerlerde 300 liralık kyk yurdunun parasını veli ödemiyor mu ? Üniversitenin veya yurdun yemekhanesinde öğün başına2.5 liradan günde üç öğün yemek parasını veli ödemiyor mu ? Ulaşım için parayı veli ödemiyor mu ? Zaruri ödemeler haricinde çayın,simidin,tostun,silginin,temizlik malzemelerinin de parasını veli ödemiyor mu ? Tüm bunların hepsi 800 lirayı bulmuyor mu ? Hesap kitap bilmek lazım künyeli kişi bu hakikatleri yazmış .İkinciöğretimde okuyan çocukları olanların ödedikleri harç parasını da unutmayın. Berna Laçin'e gelirsek ''he he deyin geçin '',devlet üniversitelerinde okumanın özel üniversitelerde okumaktan daha ucuz olduğunu söyleyen birisinin yeniden ilkokula gönderilmesi lazım ki hesap kitap öğrensin,matematikte dört işlemi öğrensin.Berna Laçin'e üniversite diploması veren rektörün telefon numarasını bilen var mı ?
 • sukrusukru1 ay önce
  Fairy kullanmayın arkadaşlar,Görüldüğü üzere beyni mort ediyor.ilerisi alzaymere kadar gidebilir mazallah.
 • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
  tek kelime söylüyorum MAL.
 • MuratMurat1 ay önce
  Beyinsiz  bu kadın.
 • İbrahim güven İbrahim güven 1 ay önce
  Bu adi sokak karışarını neden haber yaparlarki şerefsiz chpkkalı
 • edyedy1 ay önce
  senin bu zırvalarına ancak ODTÜ lüler inanır. ODTÜ ye talebeler yüksek puanla girdikten sonra modası geçmiş ideolojilerin peşine takılıp ahmaklaşıyor.
 • Mustafa Kemal Mustafa Kemal 1 ay önce
  Ya bernacım saçma sapan haberler bukup gündemde rezil oluyorsun boş ver dana artık ekmek yok ak belediyesi sana birşey vermedi gördüğüm kadarıyla chp belediyeside vereöiyor boşa yalakalık yaptı otur canım evinde bulaşık deterjanı reklamı yap o sana yeter
 • PsychopatPsychopat1 ay önce
  Bunlar fetönün kaşınan uzaktan komando
 • ULAN HESAP KİTAPCIULAN HESAP KİTAPCI1 ay önce
  ULAN HESAP KİTAPÇI SEN BU HESAPLARI ÖZEL ÜNİVERSİTE İÇİN YAP. BİDE 15 SENE ÖNCE ÜNİVERSİTE HARCI ÖDEMESİ İLAVE EDEREK YAP BAKAYIM. DÜNYADA SENİN YAPTIĞIN HESABA GÖRE EĞİTİM VEREN BİR DEVLET VAR MI? BİLMEDİĞİNİ BİLMEYEN ADAM.
 • MilletMillet1 ay önce
  TEK BAŞINA BİR YAHUDİ İT GÜNDEM OLUŞTURUYOR. GÜYA SANATÇI SENELERDİR YAHUDİ FİRMANIN REKLAM YÜZÜ OLMAKTAN BAŞKA HİÇ BİR AKTİVİTESİ YOK. NEYİN SANATÇISI S.. MİN SANATÇISI YAHUDİNİN, YAHUDİ KÖPEĞİ HABER BİLE YAPILMAYA DEĞMEZ
 • HakanHakan1 ay önce
  Hangi özel üniversiteden takımlarımız var berna hanım reklam mi yapıyoruz...
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Kendisi Fairy üniversitesi bulaşık bölümü mezunudur.
 • NihalNihal1 ay önce
  Soyadımı kullanan lanet olası kadın senden nefret ediyorum......kinin diline yazılarına vurmuş....
 • Şeref KazanŞeref Kazan1 ay önce
  Neresinden ses çıkıyor ona bakın Kafadan çıkmadığı kesin
 • Mehmet SoyluMehmet Soylu1 ay önce
  Ne çocuğuydu o?
 • Zenci MusaZenci Musa1 ay önce
  Böyle kişilere Türkçe de ECHEL denir.."Echel kişi kime derler" dense, "işte bu kadıncağıza denir" denebilir.Tipik bir echel kişi vak'a sı.
 • BİLMEDİĞİNİ BİLMEYEN CAHİLBİLMEDİĞİNİ BİLMEYEN CAHİL1 ay önce
  ulan dünyadan haberin yok cahil cahil konuşuyorsun yolun hiç özel üniversitelere düşmedi galiba,cahil kimdir bilmediğini bilmeyendir.
 • Hesap Kitap Bilmek Lazım,Gerçekçi Olmak LazımHesap Kitap Bilmek Lazım,Gerçekçi Olmak Lazım1 ay önce
  Devlet herkese burs ,kredi vermiyor,herkes yurtlara kabul edilmiyor,velev ki yurda kabul edilse bile her yurt üniversite içinde veya üniversiteyeyürümemesafesi kadar yakın olmuyor,yani yol ücreti de ödenmesi gerekiyor.Öğrencinin devlet yurdunda(4 kişilik)kaldığını ve yemeklerini yurdun veya üniversitenin yemekhanelerinde yediğini ,ulaşım için öğrenci kartını kullandığını kabul etsek dahi yurt,yemek,yol ,ve diğer mecburi masraflar ve sâire bir üniversite öğrencisinin anne babasınaaylık maliyeti en az 800 ile 1000 tlarası değişiyor .Derseniz ki benim oğlum ,kızım arada bir de olsa arkadaşları ile okul kantininde birçay içmez,günde üç öğün yerine tek bir öğün yer ve yemekhanede yediği yemeğin haricinde arada bir de olsa kantinden poğaça,simit,açma almaz,canı bir tost çekmez ,kendine hijyen malzemesi almaz ,külle toprakla yıkanır paklanır , hergün yürüyerek gidip gelir okula (örneğin Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesidağ başında ,üç beş yurt haricinde diğer yurtlar araçla okula 15-30 dakika mesafede),bu durumda aylık masrafı dörtte bir oranında düşürebilirsiniz...
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Hesap et bu idotlar televizyona çıkıyor. Artık nasıl bir ülkeyi beyin yıkama operasyonundan geçirdiler ise. Merak etmeyin şimdiki çıkanlarda bunlar gibi. Türkiye'nin en cahil ve yobaz insanlar grubu. Sözüm ona artist, manken, şarkıcı tayfasının büyük bölümü sosyetik bir mekanda ne halt etsem derdinde.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Bulaşık deterjanı reklamlarında oynamaktan başka bir işe yaramayan oyunculuğuyla elbette gündeme gelemeyeceğini biliyor.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  dünyada saat dursa iki kere doğru saat verir bunlarda duran saat doğruluğu bile yok bu kadar bir insan reis düşmanlığı altında devlete ve millete düşmanlık olmaz ayıptır ama bunların lügatında ayıpta yok.
 • teomanteoman1 ay önce
  Bunun gibi söz sohbet bilmezleri ne diye haber yapıyorsunuz...
 • AdemceAdemce1 ay önce
  Hangi ülkede yaşıyor sormak lazımmm
 • FİRAVUNGİBİ İBRETLİKOLASINIZFİRAVUNGİBİ İBRETLİKOLASINIZ1 ay önce
  FİTNEYİ ÇIKARANA LANETOLSUN LANETOLSUN LANETOLSUN HADİSİŞERİF
 • ABDABD1 ay önce
  bernayı kınamayın cahlliğni gün yüzüne çıkarıyor herşey parayla olmuyor
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  besmlesız bır zıhnıyetın gusulsuz tezahürü veselam
 • OsmanlıOsmanlı1 ay önce
  Bunun derdi üzüm yemek değil, Bağcı dövmek.
 • delicidelici1 ay önce
  berna LAÇKA olmuş bu özel ünüversitelerin adını verde devletin arkasında gezmeyelimherkese haber verme sende bana özelden ulaş bende sana kıyakçılığına akşam kahve içeriz
 • NadirNadir1 ay önce
  Özelüniversitelerden ne aldın da reklamını yapıyon şöhret olmak içinne verdiysen devlet sizler gibi olmadıgını bilmen gerek
 • AkilAkil1 ay önce
  Böyle ..lar gündeme gelmek için ugrasiyorlar
 • Nazım aratNazım arat1 ay önce
  Berna laçin her duyduğuna zıplıyor, sazan bile 3 saniye düşünüyor Berna kefal düşünmeden zıplıyor
 • Yusuf canYusuf can1 ay önce
  Bu kadın kimin tasmalusi merak ediyorum sen netede okudum bur bilelim özel universiteketin yıllığı ne kadar biliyor musun palyoca su memlekette senin gibi insanlar varta şimdi benim oyunla bunun oyu nasıl bir olur mesela bunka Gökhan denen sarı bir oğlan var ikusinin oyu bir sayilmali
 • ahmetahmet1 ay önce
  illa gundeme gelmek istiyorsan soyun berna

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Ağustos 2019