Terör destekçilerinde mutluluk hakim! Temelli'den seçim açıklaması

PKK'nın siyasi sözcüsü HDP'nin Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, seçim sonuçlarına ilişkin konuştu.

25 Haziran 2019 Salı 14:16
Terör destekçilerinde mutluluk hakim! Temelli'den seçim açıklaması

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 23 Haziran'daki yenilenen İstanbul seçiminin sadece bir belediye başkanlığı seçimi olmadığını söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Türkiye'nin eşit yurttaşlık temelinde bir anayasayı var etmesi gerektiğini belirterek, "Bugün İmralı'dan gelen tavsiye de bu yöndedir" dedi.

Temelli, fikriyatları sayesinde Türkiye siyasetine müdahale yapabildiklerini iddia ederek 23 Haziran'daki yenilenen İstanbul seçiminin sadece bir belediye başkanlığı seçimi olmadığını anlattı. Temelli, şöyle devam etti:

İmralı'dan gelen mesajı yorumladı

"Türkiye, eşit yurttaşlık temelinde bir anayasayı var etmelidir. Herkesin kendini içinde bulacak bir toplumsal sözleşmeyi hep birlikte var etmeliyiz. Bugün İmralı'dan gelen aslında tavsiye de bu yöndedir, toplumu demokratik anayasa konusunda uzlaşmaya davet etmektedir. Eğer biz en kadim sorunumuz Kürt meselesiyse buradan başlamakta fayda vardır"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Haziran 2019 Salı 14:16

YORUM YAZ

 • dumanlıdumanlı22 gün önce
  Türkiye'nin eşit yurttaşlık temelinde bir anayasayı var etmesi gerekmektedir.Türkiyenin böyle problemimi var diyenler KPSSde 95 alanların sözlü sınavlarda işe giremiyen gençleri düşünün. Eşit vatandaşlık denince olayı sadece güney doğuda yaşayan vatandaşlarımızla ilgili görmeyelim.
 • Leyla Leyla 22 gün önce
  Söyleyene değil Söyleyene bak.bunlardan medet uman lar utansın. üç beş oy uğruna.daha durun bakalım dün bir bugün iki sırada bekleyenler var daha bunlar güzelim istanbulumuzu parsellemeyi bile kalkışabilirler Oy verenler baksınlar IST.KAC BUCAKMIS. ondan sonra da diyecekler hanı devlet nerede .? NANKÖRLER.
 • hercaihercai22 gün önce
  Inonu' nun kizkardesinin torunudur bu Sezai! Sulalace vatan hainleri yani! Birileri (Inonu) egedeki adalari yunana verdi, bu da Israil yalakasi!
 • AlimAlim22 gün önce
  Hadi bakiyim iyi parti verin bunun cevabini
 • Yusuf canYusuf can22 gün önce
  Sen eşit olacak anayadini ......ulan bütün PKK li şerefsizler Efe onlara şehirde köyde kasabada destek verenler gebetprene kadar savaşa devam
 • Sus lan kimsin sen bozuk plakSus lan kimsin sen bozuk plak22 gün önce
  Selim usta aynen katılıyorum bunları bir gecede yok ederler. Kim bu ya sonradan sonradan o, su,bu, birileri çıkıyor. Ağzı olan konuşuyor. Mit görevini yapmıyor. Bunlara istihbarat servisleri bakar bütün dünyada. mit istesin ben ülkeye pirena balıkları getirmeye talibim kemikleri bile kalmasın teröristlerin. Sonra kim yonga gönderiniz balıkları... Adam işi biliyor
 • DermanDerman22 gün önce
  Bu sezainin kim oldugunu yorumcular biliyorda devleti temsil eden, bu konularinserbest havlamasina mudhale edilmiyor.siyaset bumu nice ermeni veya kurt vatandas ,sorun yok fakat bu kisinin konusmasi kimseye dokunmuyormu.
 • selim ustaselim usta22 gün önce
  Bence bu kadar yeter.uzaktan yakindan, pkk ile bir irtibati olan derhal vatandasliktan atilmalidir.Hangi ülke bu kadar enayiki? Avruapa olsaydi birakin bunlara secim hakki, bunlari caktan cehenneme göndermisti.
 • SancaktarSancaktar22 gün önce
  Sen ne zaman kadim kürt oldun sezai ajanı
 • Gül Gül 22 gün önce
  Bu adam siyonistlerinpiçi ya, bunun derdi serefsizisraili genişletmek, Türkiye'yi kaosa sürükleyip dış müdahaleye açık bir hale getirip işgal ettirip israile , siyonistan kurmak,müslüman türk ve kürtlerin düşmanı bu adam ya, allah belanı versin inşallah sezai temelli denen orospu çocuğu
 • Murat KeleşMurat Keleş22 gün önce
  Bildiğim kadarıyla kürt vatandaşlarımızla ilgili bir vatandaşlık eşitlik konusunda hiç bir farkımız yoktur. Hatta bizden ilerideler. Her türlü sosyal yardımlardan faydalanıyorlar. Hiç birdevlet dairesinde sen kürtsün senin işini yapmayız ya da bugün git yarın gel denmiyor. Emeklilikde sen kürtsün daha geç emekli olacaksın denmiyor.Velhasıl hiç bir yerde dışlanmıyorlar. Acaba Sezai temelli pkk dan mı bahsediyor.
 • Serseri Serseri 22 gün önce
  Hadi ordan köpek açık söyle biz Türkiye'de MÜSLÜMAN katliamı yapacağızbirtane müslüman kalmayana kadar elimizi de kana bulamadan Müslümanlar birbirlerini öldürene denk davamızdan vazgeçmiyoruz desene köpek anayasa yapılmalı senin gb köpeklerin dvlet parasıyla urmesini önlemek için kafanızı ezmeli bunu yapaça kaç BABAYİĞİTvarki....
 • hercaihercai22 gün önce
  Senin en kadim meselen Buyuk Israilin kurulmasini desteklemen Sezai! Gecen soylediklerini unutmadik!
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 22 gün önce
  Sen Kūrtmūsūn Acaba Ermeni mi?ARAŞTIRILMALIDIR. Kūrt Olduğunu Hiç Sanmam. Sözde Kūrt Savunucusu, Bir Ermeni Yersen. Ama Yemezler.
 • Bu neden itlaf edilmiyorBu neden itlaf edilmiyor22 gün önce
  Hem bir millete sövüp hemde o milletidevletinde yasayamazsin. Bu Sionist iblisi, "geldiler bu topraklati kuruttular" Turklere agir hakaretler ediyor hem meclisten maas aliyor!? Bu olmaz. Bu olamaz! Buna goz yummak, katlanmak felaket davet etmektir! Bu ya tez gebertin ya ulkeden atin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Temmuz 2019