• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Teknoloji devlerine büyük şok

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Temsilciler Meclisi, ülkedeki Amazon gibi e-ticaret ve teknoloji devlerinin tekelleşmesinin önüne geçmek için şirketleri bölmeye yönelik her iki partinin de destek verdiği bir yasa üzerinde çalışıyor.

Yeniakit Publisher
2021-06-12 21:38:00 -
Teknoloji devlerine büyük şok

Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, hem Demokrat Parti hem de Cumhuriyetçi Parti'den Temsilciler Meclisi üyeleri, Amazon, Google gibi teknoloji devlerini "dizginlemeye" yönelik yasa tasarısı önerdi.

Söz konusu yasa, teknoloji devlerini şirketlerini ikiye bölmek ya da bazı ürün ve hizmetlerini elden çıkarmak zorunda bırakabilir.

Yasanın kabul edilmesinin, ABD'nin en zengin şirketlerini büyük ölçüde değiştirebileceği ve etkinliklerini hayatın her yönünde gösteren bir endüstriyi yeniden şekillendirebileceği belirtiliyor.

Amazon, Google, Apple, Facebook gibi teknoloji devleri hem ABD hem Avrupa'da bulundukları sektörleri tekelleştirmekle eleştiriliyor.

ABD merkezli teknoloji devleri Amazon, Apple, Google ve Facebook'un CEO'ları Jeff Bezos, Tim Cook, Sundar Pichai ve Mark Zuckerberg, daha önce Kongrede tekelleşme konusunda rekabet alt komitesinin karşısına çıkarak ifade vermişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

erhak

EMANETÇİLER misyonu tamamladı.Şimdi malın gerçek sahibi onlarla birlikte veya yenileriyle TEZ-ANTİTEZ Hegel diyalektiği ile sözde rekabet tiyatrosunu başlatacaklar.Biz de taraf seçicez.Halbuki satranç tahtası da, siyah beyaz bütün taşlarda MAL SAHİPLERİNİN elinde.
 • Yanıtla

deniz

YAHUU BİRİ SOSYAL MEDYA YAPMIŞ DİĞERİ TİCARET SİTESİ YAPMIŞ BİZDE YAPARIZ ULUSLARASI SOSYAL MEDYA YAPIN ULUSLARARASI TİCARET SİTESİ YAPIN KARGO ŞİRKETLERİ BÜYÜTÜN ONLARI GEÇECEĞİZ YELKENLER FORAAAA HAYDİ YALLAHHH ŞİMDİ İNANMAZSINIZ BİZ DE YAPARIZ
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23