• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Milletvekili Hasan Turan, Akit’e konuştu! Tanklar kime yol vermişse siyasi ayak odur

TBMM İdare Amiri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Yeni Akit’e yaptığı açıklamada, FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarına değinerek, FETÖ’nün sözcülüğünü kim yaptıysa, darbe gecesi FETÖ milletin canına kast ederken, darbecilerin yolunu kim açmışsa, tanklar kime yol vermişse, darbe girişimini kahve yudumlayarak kim izlemişse, o FETÖ’yle anlam, amaç ve eylem birliği içerisindedir” dedi.

2020-02-21 11:20:00 -
TBMM İdare Amiri ve AK Parti Milletvekili Hasan Turan, Akit’e konuştu! Tanklar kime yol vermişse siyasi ayak odur

 Hasan Eğrigöz  Ankara 

TBMM İdare Amiri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, gündeme ilişkin önemli konuları Akit’e değerlendirdi. FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Hasan Turan,

“Siyasi ayağı mıdır, siyasi terliği midir yoksa siyasi bacağı mıdır? Bilmiyorum ama FETÖ’nün beyni aslında küresel aktörlere Türk ordusunun içindeki müttefiklerimiz bir bir gözaltına alınıyor diye endişelerini ifade eden, darbeye fiilen destek veren güç kimse o beynidir ki o da ABD.  Yer yer tekrar gündeme getirilen bir meseledir. İşte bu raporla birlikte değerlendirdiğimizde Türkiye birçok cephede mücadele verirken, Türkiye’nin içinde yeni tartışmalar başlatıp, Türkiye’nin iktidarını ve istikrarını zaafa uğratmaya matuf bir tartışma zeminidir. FETÖ bir sosyal yapıyken, terör örgütü olarak tanımlanmamışken, kimin FETÖ’yle, FETÖ’cülerle neyi varmış, ne kadar münasebeti oluyormuş, bunların muhasebesini yapmak yersizdir. Ama FETÖ devletimiz tarafından ‘terör örgütü’ olarak ilan edilip, bizzat devlete ve devletin kurumlarına suikast düzenlemeye kalktığında ona kim sahip çıktı? Kim hamilik yaptı? Kim onun tezlerini Grup Toplantılarında tek tek millete açıkladı. Adeta FETÖ savcılarının yapmaya çalıştığı şeyi Grup Toplantılarında milletin gözüne projeksiyonlarla sokarak orada kim FETÖ’nün sözcülüğünü yaptıysa, darbe gecesi FETÖ milletin canına kast ederken, darbecilerin yolunu kim açmışsa, tanklar kime yol vermişse, darbe girişimini kahve yudumlayarak kim izlemişse ve hâlâ kim FETÖ üzerinden bir polemik, kaos oluşturmaya çalışıyorsa ve buradan da kendine bir yol açarak, ‘Acaba iktidara bir fatura çıkarabilir miyiz’ diye hesap yapıyorsa o FETÖ’yle anlam, amaç ve eylem birliği içerisindedir. İşte onlar hem ayağıdır, hem terliğidir hem bacağıdır. FETÖ’nün beyni olan güçler tarafından aynı şekilde idare edilen aktörlerdir” şeklinde konuştu.

Millet darbeye müsaade etmez!

Darbeye kalkışanların ölümü göze aldığını ifade eden Turan, “Darbeyi göze alanlar, öncelikle ölümü göze almalıdır. Bu milletin feraseti kadar zihni de, hafızası da güçlüdür. Zaten milletimizin çıplak ellerini siper ederek darbecilere karşı nasıl direndiğine 15 Temmuz’da şahit olduk. Bugüne kadar birçok kez darbe oldu, darbe teşebbüsü oldu. Post modern darbeler oldu. Ama geldiğimiz noktada Türkiye artık açık bir toplum. İletişim kanalları iyice gelişmiş, millet demokrasiyi içselleştirmiş, sahip çıkıyor. Demokrasiden öte kendi iradesine sahip çıkıyor. Milli iradeye sahip çıkıyor. Milli iradeyi birilerinin gasp etmesine, çalmasına, el koymasına müsaade etmiyor. Dolayısıyla milletimizin müsaade etmediğini gördükleri için ve bunu bizzat gördükleri için, artık doğrudan değil söylentilerle zemin arıyorlar. Bu millet buna asla müsaade etmedi, etmeyecek sonuna kadar iradesine, vatanına sahip çıkacaktır” dedi.

‘Abdullah Gül kardeşim’ deyip onun elini kaldırdı

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün açıklamalarına değinen Turan, “Sayın Abdullah Gül, AK Parti’nin kuruluşundan itibaren birçok kademede görev yaptı. Sayın Cumhurbaşkanımız bu hareketin lideri ve partimizin doğal Cumhurbaşkanı adayı olmasına rağmen o, ‘Abdullah Gül kardeşim’ deyip onun elini kaldırdı. Türkiye’nin birçok cephede mücadele ettiği bu dönemde faydadan çok zarar veren açıklamalar hem tabanımızı hem de milletimizi üzmektedir. Birlik ve beraberliği sağlayıcı açıklamalar bekleriz ki Irak’ta, Suriye’de, Libya’da Türkiye’nin etrafında ateş çemberi olan yerlerde sağlam duralım. Yoksa bunun dışındaki açıklamayı bizim makul bulmadığımız gibi sokaktaki vatandaş da hiçbir şekilde makul bulmuyor. Nerede, nasıl durduğunuzu tarih de kaydediyor. Aktif siyasette, AK Parti çatısı altında iken karşı oldukları geziden şimdilerde onur duymak pespayelikten öte riyakârlıktır” ifadelerini kullandı.


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ax111

Aslında bu tam on ikiden yapılmış bir tespit. Yani öyle ya, adama sormazlar mı, bir ülkede darbe oluyor, bütün siyasiler canlarından olmayla burun buruna geliyorlar. Meclisleri bombalanıyor. Ama ne hikmetse bazı siyasetçilere de darbeyi yapanların tankları yol veriyor. Ve bu siyasetçiler oradan geçip yine bir siyasetçinin evine gidip kahve içerek beraberce televizyondan darbeyi takip ediyorlar. Eş zamanlı olarak atıyorum Erdoğan'ı ellerine bir geçirebilselerdi ne yapacakları belliydi. Yani şimdi adama sormazlar mı bu nasıl darbe, diye?!?!?!!??!?! BIRAKIN FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞINI, BU DARBENİN SİYASİ AYAĞI TANKLARIN ARASINDAN HİÇ SORUNSUZCA GEÇENLER DEĞİL MİDİR?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!?!?!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı