Tanzimin ardından bir müjde de Çavuşoğlu'ndan geldi: Çalışmalar başladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tarım ürünlerinin alımında çiftçileri rahatlatacak çalışmalar yapıldığını açıkladı.

12 Şubat 2019 Salı 23:02
Tanzimin ardından bir müjde de Çavuşoğlu'ndan geldi: Çalışmalar başladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, meyve sebzelerin satıldığı tanzim yerlerinin çiftçilere alternatif olmadığını söyledi. Çavuşoğlu, "Çiftçinin hakkını kimseye yedirmeyiz" dedi.

"Tarsim sigortasının kolaylaştırılması için çalışma yapıyoruz"

Çiftçi üzerinden son zamanlarda bir demagoji, kara propaganda yapıldığını belirten Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde kabinemiz, çiftçilerin ürettiği ürünü hak ettiği fiyat üzerinden satılması için çalışıyor. Gübre, ilaç gibi girdilerin de indirilmesi konusunda bakanlarımız çalışmalar yapıyor. Doğal afetlerde yaraları sarıyoruz. Tarsim sigortasının kolaylaştırılması için çalışma yapıyoruz. Çiftçinin Antalya'da sattığı ürün örnek 2 lira ise İstanbul'da tüketici bunu 8-9 liraya satın alıyor. Aradaki parayı kim kazanıyor, simsarlar kazanıyor" diye konuştu.

"Çiftçinin hakkını kimseye yedirmeyiz"

Tanzim satış yerlerinin çiftçiye alternatif olmadığını vurgulayan Çavuşoğlu, amaçlarının bu satış yerleriyle tüketicinin ödediği ücreti düşürmek olduğunu söyledi.

Tüketimin artacağını vurgulayan Çavuşoğlu, "Çiftçinin ürünü daha iyi satılacak. Bu sistemde herkes kazanacak. Tüketici de çiftçi de kazanacak, rantçılar kazanamayacak. Gönlünüz rahat olsun, muhalefetin iftiralarına prim vermeyin. Her zaman çiftçinin yanında olacağız. Çiftçinin hakkını kimseye yedirmeyiz" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 23:02

YORUM YAZ

 • Hüseyin GucekoyluHüseyin Gucekoylu8 ay önce
  Çiftçi adam yerine koyduğunuz mı var.Çiftçi az urettiğinden.Devlet pazara düştü.
 • ayşe gülayşe gül8 ay önce
  seracılık niye teşvik ediliyor? her şey mevsimin de yetiştirilmeli , gençler 2 kuruş için başkalarının emri altına çalışmaya heves etmemeli, ziraate yönlendirilmeli.
 • ................8 ay önce
  Allah razı olsun başkanımızdan bakanlarımızdan. Halkınızı godoman para baronlarına ezdirmeyin...Ticaret elbetteki helal..Lakin dürüst olanı...
 • memetmemet8 ay önce
  anlamadım dışişleri bakanıydı çavuşoğlu ne zaman tarım bakanlığına atandı
 • benim tercihimbenim tercihim8 ay önce
  ben'im oyum sizin, inşallah yine siz kazanacaksınız
 • İhsanİhsan8 ay önce
  Alanyada baban ve kardeşlerin olmasın bu aradaki simsarlar
 • Vuslat Vuslat 8 ay önce
  Bu zamana kadarnerdeydiniz peki ancamiaklinizageldi cifciyikoruyacaksanizithaltohumalmayinuretici8 defa ilacatiyorbanamisindemiyogd olutohumlaryaziksizinisraildenaldiginizgdolutohumlarinurunleriniavrupaalmanyainekleredahilyedirmiyorzararlidiyordemekkibizlerhayvankadardeğerimiz yokumarimvenezuellanindüştüğüdurumadüşmeyiz abdaskeri zatenturkiyenin4 bu tarafında konuşlanmış heranbirkıvılcımçıksındiyebekliyorülkenindurumuiyiyegitmiyor sebzeartisindaki nedensitokculuktandegiluretimyok mal kısıtlı bundan pahaliciftciyitarimakusturdunuz ne olacak ureturetbişeyyok
 • AkınAkın8 ay önce
  Konunun dışişleri bakanlığı ile alakası var?
 • SILASILA8 ay önce
  ...kimseye yedirmeyiz, ancak biz yeriz:)

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ekim 2019