• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Şükriye Orhan: Eşim çocuğumuzu ilk kez cezaevinde kucağına aldı

Resmi nikahlı eşi 'Çocuğa yönelik cinsel istismar' suçlaması ile cezaevinde olan genç evlilik mağduru Şükriye Orhan, eşi ile yaptığı telefon görüşmesinden sonra kamera karşısına geçti. Gözyaşları ile açıklamalarda bulunan Orhan, "Eşim benimle resmi nikahlı iken gerçek istismarcıların yanında hapis yatıyor. Bu duruma artık dayanamadığını sesinden anlıyorum." dedi.

2020-02-21 14:12:00 -

Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr

Cezaevindeki eşi ile yaptığı telefon görüşmesinden sonra duygulanarak kamera karşısına geçen genç evlilik mağduru Şükriye Orhan, "Biraz önce eşimi aradım. On dakika süren bir telefon görüşmesi yaptık. Eşimin artık dayanamadığını sesinden anlıyorum. Benimle resmi nikahlı iken gerçek istismarcıların yanında hapis yatması onun ağırına gidiyor." dedi.

Şükriye Orhan: Eşim çocuğumuzu ilk kez cezaevinde kucağına aldı

"Hayatta tek isteğim resmi nikahlı eşimin bir an önce ailesine geri dönmesi." ifadesini kullanan Orhan, göz yaşları ile yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şöyle seslendi:

"Sayın Cumhurbaşkanım, lütfen bu mağduriyetimizi artık giderin. Ben dışarıda çocuklarımla birlikte kadın başıma mücadele etmekten çok yoruldum. Eşim ile 12 senelik evliliğimden dört evladım var. O cezaevine girerken bir buçuk aylık hamileydim. Çocuğumuzu ilk kez cezaevinde kucağına aldı. O da ben de artık dayanamıyoruz."

Milletvekilleri ile istişare toplantısı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantıdaki konuşmasında genç evlilik mağduriyetine ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı:

"Yeni infaz çalışmasında değerlendireceğiz. Nihai kararı vereceğiz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kamil

Siz o vereceğiz deyip durduğunız kararları vermedikçe bu mazlumların ahı işlemeye devam ediyor kendinize ve bize yazık etmeyin.
 • Yanıtla

periscope

yaşın yanında kuruda yanıyor. Amma yapılacak birşey yok. Reşit olana kadar bekleyemediniz mi? Ya ırza geçip zorla evlendirilecek olan kızların hali ne olacak ? Çocuk evliliklerin önüne nasıl geçilecek ? 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı