• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sınıra giden Sarıgül hükümete çağrıda bulundu

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Suriye sınırındaki Kilis’ten cezaevinde yatan mahkumlar için yaptığı af çağrısını yineledi.

Yeniakit Publisher
2022-06-25 00:00:00 - 2022-06-25 00:22:24
Sınıra giden Sarıgül hükümete çağrıda bulundu

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kilis'te cezaevi önünde af çağrısını yineledi.

Sarıgül, Kilis Ceza İnfaz Kurumu önünde yaptığı açıklamada, 9 Nisan'da af çağrısında bulunduklarını ve bu kapsamda şu anda 39'uncu ilde olduklarını söyledi.

Af çağrısını yineledi

Devletten cezaevindeki kader mahkumlarına yardımcı olmalarını beklediklerini aktaran Sarıgül, bütün siyasi partilerin bu af çağrısına kayıtsız kalmamalarını istedi.

Bakanlar Kuruluna teşekkür eden Sarıgül, "Af çağrımız münasebetiyle Bakanlar Kuruluna çok teşekkür ediyorum. 90 binin üzerinde yarı açık cezaevlerinde bulunan, süreleri dolan mahkumların süresi uzatılmıştır. İnşallah o 90 bin kader mahkumuna sağlanan kolaylık 250 bin kader mahkumuna da sağlanacaktır. Kilis'ten bütün yurttaşlarıma, ülkeme, siyasi partilere anneler, babalar, çocuklar için affet Türkiyem." ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından kent merkezinde semt pazarını ziyaret eden Sarıgül, vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinledi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

dansözlerin gerdan kırması

ulan birde kıvırmadan kıvranmadan açık açık (delikanlı gibi delikanlılığın sizinle alakası yok) biz siyasi suçlu derken ne kadar vatana millete ihanet edip terörist varsa onlarıda kasdediyoruz desin bu kadar dansözlüğün alemi yok millet ne dediğinizi zaten anlıyor

osman özkan

bağımsız bir devlet olmanın en belirgin örneği toplumda artan terör, şiddet,hırsızlık ve toplumsal düzeni bozan eylemlere karşı caydırıcı cezaları uygulayan kanunların çıkartılmasıdır bunları bağımsız devletler anında çıkartır uygular sorunlar çözülür bizde açıktan yabancı istihbarat elamanlarıyla iş tutan muhalefet partilerinin olduğu ülkede bunlar mümkun değildir.bu nedenle önce muhalefet yola getirilmelidir.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23