• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

SGK'dan bebekli annelere 325 euro destek! 0-36 aylık çocuğu olanlara müjde

Yeniakit Publisher
2024-04-14 14:58:00 -
SGK'dan bebekli annelere 325 euro destek! 0-36 aylık çocuğu olanlara müjde

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Avrupa Birliği (AB) ile birlikte Ankara, İzmir ve İstanbul'da 0-36 aylık çocuk sahibi çalışan annelere 325 euro destek sağlayacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Avrupa Birliği (AB) destekli bir projeyi hayata geçirerek, Ankara, İstanbul ve İzmir'de 0-36 aylık çocuk sahibi olan 3 bin 500 sigortalı çalışan anneye 12 ay boyunca ayda 325 euro destek sağlayacak.

"Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi" adı altında yürütülen bu girişim, annelerin iş gücüne katılımını artırmayı ve çocuk bakımı nedeniyle kariyerlerinden uzaklaşma riskini azaltmayı hedefliyor.

AB'nin finansal desteğiyle gerçekleştirilen proje, çalışan annelerin kayıtlı istihdamda kalmasını veya iş gücüne yeni katılmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Proje kapsamında, eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılarının teşviki de hedefleniyor. Bu sayede, hem annelerin iş yaşamı desteklenecek hem de çocuk bakıcılığı alanında kaliteli ve kayıtlı istihdam olanakları artırılacak.

Projeden yararlanacak olan 3 bin 500 anne ve 3 bin 500 çocuk bakıcısı olmak üzere toplam 7 bin kadın, bu destekten faydalanacak.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

SGK, projeden yararlanma şartları ve başvuru süreci ile ilgili detayları ilerleyen günlerde açıklayacak. Çalışan anneler için büyük bir fırsat sunan bu projenin duyurusu ve başvuru bilgileri, SGK'nın resmi kanalları üzerinden yapılacak.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Fatma

Anne calişsin cocuga yabanci baksin yada kreşe verilsin. Tüm bunlar dünya yi yönetmek isteyenlerin bir projesi herkes daha kolay kontrol altina alinacak.tipki bir zamanlar tereyag zeytinyağı yerine Margarinei süt yerine süt tozunu verdikleri gibi.

Tatil yapması gerekenler işte işte olması gerekenler tatilde anlaşılır gibi değil

Şu hale bak 85 milyonluk ülkede emekçi işçi tam gaz çalışırken millete hizmetle görevli milletin vergileriyle maaş alan memurlar 9 gün tatil yapıyor. Kurumlar kapalı hastane postane bankalar vergi daireleri milli eğitim diyanet belediyeler heryer kapalı böyle saçma yönetim le daha çok seçim kaybedersiniz.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23