THY- Euroleague

Savunma sanayinde dev anlaşma! 30 adet aldılar

Pakistan’a 30 adet ATAK helikopteri satışına dair sözleşmenin imzalandığı bildirildi. Savunma Sanayi Uzmanı Turan Oğuz, twitter adresinden Savunma Sanayi Müsteşarı Prof.Dr. İsmail Demir’in ATAK helikopterinin ihracaat anlaşmasını önümüzdeki hafta açıklayacaklarını söylediğini aktardı. Bu sözleşme tek kalemde en büyük savunma ihracatı olarak da tarihe geçti.

18 Mayıs 2018 Cuma 11:25
Savunma sanayinde dev anlaşma! 30 adet aldılar

Anlaşmanın mali boyutunun 1.5 milyar dolar olduğu belirtilirken imzaların her iki ülkenin cumhurbaşkanının da katıldığı bir törenle atılması bekleniyor.

Kasım 2017’de Pakistan Savunma Üretimi Bakanı 30 adet saldırı helikopteri ve 4 savaş gemisi satışına ilişken sürecin yüzde 90’ının tamamlandığını, kredi paketi konusunun çözülmeye çalışıldığını açıklamıştı. Bu sözleşme ayrıca, tek kalemde en büyük savunma ihracatı olarak tarihe geçti.

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 11:25

YORUM YAZ

 • sancarsancar5 ay önce
  CB "Biz, iktidarımız zamanında en önemli savunma anlaşmasını İtalya ile yaptık. Agusta Westland firması ile yapılan helikopter anlaşması bunlardan biridir. Bu helikopterlerin üretim bandında aksama olmasın, üretim daha yoğun bir şekilde devam etsin istiyoruz.şu ana kadar aldığımız helikopterlerle mukayese edilemeyecek vasıflara sahip helikopterler. Görüşmede bunun aksatmayacağına dair kendilerinden söz aldık." https://www.yeniakit.com.tr/haber/erdogan-mujdeyi-verdi-altay-ve-atak-421653.htmlyalan kardeşim biz italyadan alıyoruz, pakistana nasıl satarsın.
 • ihsanihsan5 ay önce
  Kamal duymasin bunada karsi cikar
 • eminemin5 ay önce
  kamals memlekette ortalık İslam düşmanından geçilmiyor! fakat görüyorsunuz ne hayır geliyorsa müslüman kardeşlerimizden geliyor.
 • SelimSelim5 ay önce
  Güzel haber.

Günün Karikatürü

17 Ekim 2018