Saadet Partisi üzerinden Milli Görüşe sataşan Yahudi sermayeli FOX’a tepki

Siyonist ve İslamofobik demeçleriyle ön planda olan Rupert Murdoch’un sahip olduğu Fox TV’de sabah kuşağı sunucusu İsmail Küçükkaya’nın mahkeme kararını hiçe sayarak “Saadet Partisinin genel merkez binası vicdansızca elinden alındı” ifadesini kullanması tepki çekti.

19 Mayıs 2019 Pazar 09:38
Saadet Partisi üzerinden Milli Görüşe sataşan Yahudi sermayeli FOX’a tepki

 Yeni Akit  Ankara 

Siyonist ve İslamofobik demeçleriyle ön planda olan Rupert Murdoch’un sahip olduğu Fox TV kanalında sabah kuşağında Çalar Saat programının sunucusu İsmail Küçükkaya’nın mahkeme kararını hiçe sayarak “Saadet Partisinin genel merkez binası vicdansızca elinden alındı” ifadesini kullanmasının ardından basın açıklaması yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin, ”Tamamen gerçekleri örtbas etmeye yönelik olup, nezaketle bağdaşmayan yaklaşımını kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz” dedi.

Çatışmacı dille demagoji

Küçükkaya’nın toplumu kutuplaştırıcı ve suçlayıcı bir dil kullandığı ifade eden Berkin, şunları dile getirdi: “Caroline Jemima Sherson’un torunu, Avustralyalı Siyonist Rubert Greene’nin kızı Elizabeth Joy Greene’nin oğlu kripto Siyonist ve İslamofobik demeçleriyle ön planda olan Rupert Murdoch’un sahip olduğu Fox TV kanalında sabah kuşağında Çalar Saat programının sunucusu İsmail Küçükkaya, bir yandan ucuz yoldan ve kendinden menkul söylemlerle demokrasinin değer ve erdemlerine kalın çizgilerle vurgu yapıp, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışını da her fırsatta ortaya koyup toplumu ikna etmeye çalışırken, diğer yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu konuk ettiği programda müşahede edildiği üzere, özellikle seçtiği söz ve kavramlarla sosyal insicamı bozma eğilimi ile içinde bulunduğu açmazı, kutuplaştırıcı, suçlayıcı ve çatışmacı dille bütünleştirerek gerçek manadaki amacını ortaya koymuştur” ifadelerini kullanıldı.

Tam bir ikilem içerisinde

Doğan Bekin, şöyle devam etti: “Küçükkaya, Kılıçdaroğlu’nu konuk ettiği programda, ‘Saadet Partisinin Genel Merkez binası vicdansızca elinden alındı’ diyor. Küçükkaya, sürekli olarak diline pelesenk ettiği; ‘hak, hukuk, adalet’ sacayağı üzerinden sabah kuşağı programında toplumsal algı operasyonu oluşturmaya çalışırken, aynı zamanda basın özgürlüğüne de vurgu yapmasının özde değil, sözde olduğu, söz konusu program sırasında ifade ettiği, ‘Saadet Partisinin Genel Merkez binası vicdansızca elinden alındı’ retoriği ile asıl kendisinin ‘hak, hukuk ve adalet’ tanımayan bir yaklaşımla mahkemelerin verdiği kararı bile bile hiçe sayması tam bir ikilem içerisinde olduğunu göstermektedir.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 09:38

YORUM YAZ

 • eryeteryet1 ay önce
  bu şerefsiz bi b..k olduğunu zannediyor.. Benim b.kum kadar değeri yok,,,,,,,,,,,
 • BAL-KES-10BAL-KES-101 ay önce
  FOX GİBİ NİCE HAİN GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE VATANIN ALTINI OYUYOR YALAN HABERLER İLE GENÇLERİN ZİHNİNİ ZEHİRLİYOR, NE BU BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ !!PEKİ BİZ ABDVEYA A.B DE BÖYLE BİR TV KURUP AYNI İŞLERİ YAPALIM, BAKALIM YAŞATIRLAR MI.......BU YAŞADIKLARIMIZ AYNI OSMANLININ SON ZAMANLARI GİBİ , ALLAH KORUSUN.....ADAMLAR ÖYLE ORGANİZE TEŞKİLATLANMIŞLAR Kİ NEREYE BAKSAN B,R HAİN KURUMLARI SİZE DUR DİYOR......YETİŞ YA MUHAMMED YETİŞ YA ALİ...
 • ntnt1 ay önce
  saadet milligörüştür
 • RamboRambo1 ay önce
  Sana giren çıkan ne peki, fox tv? Sen ne karışıyorsun?
 • DallıDallı1 ay önce
  İYİDE BU ADAMA NİYE HUKUK İŞLEMİYOR.KİMLER KORUYOR.MURDOK DENEN HERİF TÜRKİYE DE ÇOK MU ETKİN.
 • Dayakçı İsmail Dayakçı İsmail 1 ay önce
  Bu şahıs karısını öldüresiye dövüp medenilik martavalları çeken kişidir
 • Hüs cosHüs cos1 ay önce
  Gerçek nedir? Sermayesimi kendisimi? Onların basın özgürlü anlayışı kendileri için hakaret ve karıştırma özgürlüğü

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Haziran 2019